SFbBox by website

HomeZmarł Marian Sprawka (1934 - 2015)

Zmarł Marian Sprawka (1934 - 2015)

Z przykrością informujemy, że wieku 81 lat odszedł nasz Kolega Marian Sprawka - artysta malarz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 września o godz.11.oo na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Droga Męczenników  Majdanka 71.

† Marian Sprawka
W 1960 r. ukończył ASP w Warszawie wydział malarstwa sztalugowego. Od 1960 do 1970 r. był nauczycielem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie.

Uprawiał malarstwo sztalugowe, ścienne, rzeźbę. Szcególne znaczenie odgrywało w Jego malarstwie miasto, w którym mieszkał i tworzył. Jego widoki Lublina są barwnym dokumentem wyglądu i atmosfery naszego miasta. Znakomita umiejętność perspektywistycznego przedstawiania architektury połączona jest w obrazach Mariana Sprawki z uchwyceniem specyficznego klimatu i kolorytu naszego miasta stając się prawdziwą opowieścią o mieście, które Go fascynowało i zachwycało

 

SFbBox by website