SFbBox by website
Zapraszamy na wystawę malarstwa Mieczysława Maławkiego . Wernisaż wystawy 28 września, godz.18.oo, Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Lublin ul. Krańcowa 106.
Mieczysław Maławski
Urodzony w Żytomierzu na Ukrainie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie – kierunku Sztuka Dekoracyjno-Użytkowa w 1977r. Obecnie jest profesorem Katedry Ceramiki Artystycznej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W dorobku artystycznym udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Uhonorowany Odznaką Ministra Kultury RP za rozwój kultury polskiej. Od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Prezes Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.
O!świecenie
II Konkurs Graficzny
im. Jana Feliksa Piwarskiego
Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie
Ostatnia ćwierć XVIII wieku, na którą przypada powstanie królewskiej kolekcji grafiki i rysunku Stanisława Augusta, stanowiącej podstawę utworzenia Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, to czas przenikania pierwszych promieni wschodzącego romantyzmu przez ugruntowane idee oświecenia.
Racjonalna i empiryczna epoka oświecenia zaowocowała wieloma wynalazkami, takimi jak choćby maszyny optyczne służące od odrysowywania ludzkiego cienia i tworzenia tak popularnych w epoce sylwetek.
Z kolei przedstawiciele epoki romantyzmu w grze światła i cienia poszukiwali raczej nastrojowości, upatrywali w niej sposobu na poruszenie emocji.
A czym światło i cień są we współczesnej grafice warsztatowej? Czy wciąż stanowią formalne wyzwanie dla artysty? Czy opozycja lub przenikanie blasku i mroku, rozbłysku i cienia, walka kontrastów może nadal stanowić inspirację? Jakie światło najlepiej oddaje koloryt naszej epoki? Zimne jarzeniówki, ostre flesze, barwne monitory? Czy współczesność nie jest prześwietlona i czym jest dla niej mrok? Czy przypadkiem nie zjawiskiem skazanym na wyginięcie?
Zapraszamy do wspólnych poszukiwań odpowiedzi na te pytania i wzięcia udziału w naszym konkursie!
Na prace czekamy do dnia 31 października 2018 roku, pod adresem:
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Gabinet Rycin
Ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa, z dopiskiem Konkurs
regulamin i karta zgłoszenia: https://www.buw.uw.edu.pl//200gr/
14 sierpnia Miasto Poznań oficjalnie ogłosiło Konkurs rzeźbiarsko-architektoniczny na pomnik upamiętniający wypędzenia Wielkopolan w czasie II wojny światowej zlokalizowany w Parku im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Informacje o konkursie dostępne są na stronach
http://www.poznan.pl/mim/main/konkurs-na-pomnik-upamietniajacy-wypedzenia-wielkopolan,p,42605,43268.html
http://bip.poznan.pl/bip/wydzial-zamowien-i-obslugi-urzedu,2218/zamowienia-publiczne/zou-xii-271-137-2018-ma,32056/
5. Międzynarodowe spotkania ze sztuką – Lublin 2017 będą kontynuacją spotkań z 2014, 2015, 2016 i 2017 r. nawiązujących do odbywających się w latach 70-tych Lubelskich Spotkań Artystycznych, które były miejscem wymiany interdyscyplinarnych doświadczeń artystycznych. Do udziału w plenerze zaprosiliśmy 14 artystów plastyków z Polski i z zagranicy. Zaproszeni artyści będą uwieczniali na płótnie walory estetyczne i krajobrazowe naszego miasta. Przez cały okres pleneru mieszkańcy Lublina i turyści będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami z różnych środowisk twórczych. Ich wspólne spotkania autorskie będą doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o regionach pochodzenia uczestników spotkań, a dla zaproszonych gości pogłębionej wiedzy n. t. kultury polskiej i bogatej historii Lublina. Na zakończenie pleneru odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej. Na który serdecznie zapraszamy!
Wystawa poplenerowa 5 Międzynarodowych spotkań ze sztuką
Wernisaż wystawy 29.08.18 o godz. 18:00
Galeria Gardzienice
ul. Grodzka 5 A
20-112 Lublin
Spotkania autorskie z uczestnikami 5 Międzynarodowych spotkań ze sztuką
21.08- 27.08 2018 o godz. 18:00
PUB U SZEWCA
ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin
Zapraszamy na wystawę malarstwa Anny Fic-Lazor. Wernisaż wystawy 17 sierpnia 2018, godz.18.0o, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury ul. Dolna Panny Marii 3, Lublin.
Anna Fic-Lazor
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie ukończyła studia na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1988). Malarstwo studiowała w pracowni Danuty Makowskiej i Rajmunda Ziemskiego, rysunek w pracowni Stefana Damskiego i Mariana Nowińskiego. Od 1987, jako konserwator dzieł sztuki, zawodowo związana z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Od 2015 jest dyrektorem tej instytucji. Zajmuje się także projektowaniem graficznym publikacji książkowych, kalendarzy, grafiki i rysunku wydawniczego, druków akcydensowych. Jest autorką scenografii kilkudziesięciu wystaw i aranżacji ekspozycji. Uprawia olej, akwarelę i gwasz, pastel, rysunek, fotografię – prace w kolekcjach prywatnych. Wystawa „Widok z okna” to studium krajobrazu, zawarte w miniaturach pejzażowych, malowanych naturalnie, bez napięcia i pretensji. Te małe, malowane przede wszystkim na deskach widoki, mające silny związek z polską tradycją obrazowania natury, to swoista synteza, wizualny ekstrakt przeżycia tego, co rejestruje oko. Uzupełnieniem są haiku – wysublimowane pejzaże malarsko-graficzne, powstałe pod wpływem fascynacji lapidarnością japońskiej poezji oraz cykle świątyń i katedr.
KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI PROJEKTOWEJ POMNIKA
UPAMIĘTNIAJĄCEGO „BOHATERSKIE MATKI SYBIRACZKI”
NA TERENIE MUZEUM PAMIĘCI SYBIRU W BIAŁYMSTOKU.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
P r e z y d e n t M i a s t a B i a ł e g o s t o k u
z siedzibą: 15-950 Białystok, ul. Słonimska 1,
zaprasza do udziału
w konkursie rzeźbiarsko-architektonicznym
na opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego „Bohaterskie Matki Sybiraczki” na terenie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.
1. Konkurs zostanie przeprowadzony jako otwarty, jednoetapowy, o charakterze realizacyjnym, w którym uczestnicy konkursu składają „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”, a Zamawiający dopuszcza i zaprasza do składania prac konkursowych uczestników spełniających warunki określone w regulaminie konkursu.
Czytaj więcej...Okręg Lubelski Związku Polskich Artystów Plastyków organizuje 2 wystawy podsumowujące działalność Galerii Art. Chęć udziału w wystawach „Inspiracje” należy zgłaszać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z kompletem materiałów.
Warunkiem uczestnictwa jest:
1. Przesłanie na adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 lipca 2018 r. (nieprzekraczalny termin) materiałów do katalogu :
- zdjęcie autora ( min. 1300 pikseli dłuższy bok)
-zdjęcie pracy z opisem „autor, tytuł, wymiary, technika, rok powstania”
- krótka notka o artyście (do 500 znaków)
2. Wpłacenie 100 zł darowizny dla ZPAP i opłacanie składek za 2018 r.
Zarząd ZPAP wybierze uczestników wystawy, którzy zostaną poinformowani mailowo o terminie dostarczenia prac.
Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat Dni Zielonej Góry WINOBRANIE 2018.
Regulamin oraz zasady konkursu pod linkiem:
http://www.zpap.zgora.pl/winobranie2018.html
Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie towarzyszył obchodom Dni Zielonej Góry Winobranie 2018 i stanie się plastyczną wizytówką imprezy. Plakat powinien nawiązywać do winiarskiej tradycji i tożsamości Miasta.
Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, po uroczystości przekazania przez Prezydenta Miasta Bachusowi kluczy do bram Miasta. Wystawa będzie istotnym punktem uroczystości winobraniowych.
Terminarz:
Termin zgłaszania prac ; do 20 lipca 2018
Rozstrzygnięcie konkursu ; 26 lipca 2018
Otwarcie wystawy pokonkursowej ; 8 września 2018, Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP
NAGRODY:
Grand Prix ; 4000 zł, druk plakatu i afisz
2 wyróżnienia po 1000 zł
przewidywane są nagrody sponsorów
Film Joanny Polak pt. Wełniaki został zakwalifikowany do OSCAR® QUALIFICATION CONTENDERS COMPETITION na 15th IN THE PALACE International Short Film Festival, który będzie miał miejsce od 23-30 czerwca w Bułgarii. Gratulujemy!
Agnieszka Wójtowicz, członek ZPAP, otrzymała wyróżnienie w kategorii malarstwo w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli 2018 r.
Gratulujemy !
Zapraszamy na wystawę malarstwa Marcina Ziółkowskiego. Wernisaż wystawy 15 czerwca 2018, godz.17.3o, w Domu Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin.
Marcin Ziółkowski
Marcin Ziółkowski malarz, rzeźbiarz i grafik. Sztuką zajmuje się od 2009 roku kiedy rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.
Akty Marcina Ziółkowskiego pokazują, w jaki sposób artysta postrzega kobiety. Postaci na obrazach artysty są niemal nagie, a jednak w swej cielesności subtelne i eleganckie. Szczególnym atutem płócien Ziółkowskiego jest intrygujący kontrast oparty na łączeniu wysublimowanej, wyciszonej kolorystyki i zdecydowanego, szerokiego gestu. Obrazy mają wiele niedopowiedzeń są niedokończone w tych obszarach, które artysta pozostawia dla całkowitej ekspansji percepcji widza.
Serdecznie zapraszamy na wystawę Akwarelowe przestrzenie. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 maja 2018, o godz. 18.00. w Muzeum Historii Miasta Lublinia- Brama Krakowska.
Udział biorą:
Tytus Brzozowski, Warszawa
Minh Dam, Warszawa
Minh Hai Duong, Warszawa
Jarosław Drążek, Warszawa
Artur Gołębiowski, Warszawa
Andrzej Gosik, Milanówek
Michał Jasiewicz, Nowy Sącz
Jacek Kwiatkowski, Lublin
Dariusz Płecha, Lublin
Tatiana Majewska, Lublin
Bartłomiej Michałowski, Lublin
Artur Przybysz, Lublin
Michał Suffczyński, Warszawa
SFbBox by website