SFbBox by website

HomeKomunikaty

Aktualności

Wernisaż Wystawy Malarstwa Artura Przybysza

Artur Przybysz-Zaproszenie1Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Artura Przybysza,

Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej 3 w Lublinie

9 listopada 2022 r. (w środę) o godz. 18.00

Tytuł wystawy „Akwarelowy spacer po mieście Lublinie”

Artur Przybysz

Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K Norwida w Lublinie, a następnie podjął studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Artysta pracuje głównie w technice akwareli, inspiruje go architektura, pejzaż, a czasem inne motywy. Obecnie motywem przewodnim jest architektura Lublina, zarówno nocą gdy miasto nabiera tajemniczości, jak i za dnia.

Wernisaż Wystawy Malarstwa Moniki Tomczak

Folder Monika Tomczak list 2022-1Monika Tomczak zd. Pękała

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1999 r. w pracowni prof. Adama Styki. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków od 2001 r. Od 2013 należy do Polskiego StowarzyszeniaNauczycieli Plastyków. Artystka uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby i instalacji. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Na wystawie Retrospekcja zaprezentowane zostały obrazy z ostatnich 20 lat twórczości artystki. Są to obrazy wcześniejsze, przedstawiające głównie pejzaże oraz martwą naturę, a także prace, które powstały w ostatnich latach, kompozycje abstrakcyjne. Autorka w początkowym okresie swojej twórczości czerpała tematy z rzeczywistości, powstały  wówczas cykle martwych natur przedstawiające młynki, maszynki, żelazka. Twórczość z tego okresu określane jest jako malarstwo z pogranicza realizmu i abstrakcji. W ostatnich latach autorka tworzyła głównie kompozycje abstrakcyjne.

Wystawa malarstwa Agnieszki Mitury

Agnieszka MituraSerdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Agnieszki Mitury,

Galeria Sztuki A10, Liceum Plastyczne

ul. Muzyczna 10 a,

03.11.2022 r. o godz.16.00.

Agnieszka Mitura

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K Norwida w Lublinie. Następnie podjęła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. W swojej twórczości od wielu lat skupia się na pejzażu. Pracuje głównie w technice olejnej. Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. W Kazimierzu Dolnym prowadzi autorską galerię sztuki.

przekazanie Obrazów na aukcję na rzecz chorego Marcelka

 http://www.mdk.lublin.pl

221104-konc-char-pl-a3-1

26.Miedzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2022

plakat2022Tradycja Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania Lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Ich kontynuacja jest powstały w roku 1993 Wschodni Salon Sztuki, jako najważniejsza i największa cykliczna prezentacji sztuki współczesnej we wschodniej Polsce. Tegoroczny 26. Wschodni Salon Sztuki został po raz drugi z rzędu zorganizowany, jako otwarty międzynarodowy konkurs sztuki. Prezentacja najlepszych dzieł zgłoszonych do konkursu będzie miała miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - współorganizatora wydarzenia. Pragniemy, aby wystawa Międzynarodowego Konkursu stała się przeglądem najciekawszych postaw twórczych artystów plastyków z Polski i zagranicy. Zwracając się do szerokiego grona Twórców, chcemy ukazać różnorodne tendencje, poszukiwania oraz wrażliwość artystyczną zarówno w zakresie formy jak i treści współczesnej sztuki, Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane dzieła będą przyczyną do pogłębionej refleksji na temat sztuki aktualnej i pozwolą usytuować je w szerszym kontekście sztuki europejskiej. Mamy nadzieję, iż warunki konkursu określone w regulaminie będą wystarczającym gwarantem wysokiego poziomu artystycznego wystawy pokonkursowej. Przesyłając niniejsze zaproszenie zachęcamy Państwa serdecznie do udziału nadsyłania swoich najwartościowszych dzieł na Międzynarodowym Wschodnim Salonie Sztuki w Lublinie.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA

REGULATIONS OF PARTICIPATION

KARTA

Z głębokim żalem zawiadamiamy, po ciężkiej chorobie, 29 września 2022 roku zmarł nasz kolega, artysta malarz, pedagog Waldemar Skurko

skurkoŚP. WALDEMAR SKURKO / 12.01.1952-29.09.2022/

Urodził się 12 stycznia 1952 roku w Lublinie. Absolwent  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz uzyskując dyplom w 1976 roku. Od 1979 -2019 roku nauczyciel meblarstwa artystycznego, projektowania zabawek, rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.

W dorobku artystycznym 12 wystaw indywidualnych oraz Uczestnictwo w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych – krajowych i międzynarodowych m.in.: Ogólnopolskim Salonie Zimowym Plastyki ( Radom 1981 , 1986 ), Triennale Portretu Współczesnego (Radom 1981), Międzynarodowych Targach Sztuki INTR'ART (Poznań 1985, 1986, 1988, 1990), Ogólnopolskim Salonie Rzeźby (Warszawa 1995, 1999, 2003), Wschodnim Salonie Sztuki (Lublin 1999), w wystawie malarstwa i rzeźby „Autograf” 2001 (Lublin 2002), w wystawach zabawek (Paryż, Wrocław 1992), I Biennale Sztuki Projektowania „Krzesło” (Kraków 1994), IV Biennale Sztuki Projektowania „Zabawka” (Kraków 2001), V Biennale Sztuki Projektowania „Stół” (Kraków 2003). Kilkukrotnie uczestniczył w wystawach „Grafika Roku” w Lublinie uzyskując w 1991 roku wyróżnienie honorowe. Brał udział w ogólnopolskich plenerach wikliniarskich (Harasiuki 1998, Tarnobrzeg 1999) oraz plenerze malarskim (Ożarów 2000). Jest zarejestrowany w Słowniku Projektantów Polskich przez IWP.

Uprawia malarstwo, rzeźbę, rysunek, wzornictwo. Projektant mebli, zabawek i obiektów z wikliny. Członek Zarządu Okręgu Lubelskiego ZPAP w Latach 2014-2018.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w Kaplicy Cmentarnej na Majdanku w Lublinie 5 października 2022 roku, o godz. 12.00

 

Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP składa szczere kondolencje i wyrazy współczucia
Rodzinie, Przyjaciołom.

 

Wystawa malarstwa w ramach Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP, Sławomira Stasza

Wernisaż wystawy 06.10.2022 r. godz. 17.30
Galeria DK LSM
ul .WALLENRODA 4A 
, Lublin

stasz-Zaproszenie-druk-1

Ogólnopolska wystawa Natura Abstrakcji

tlo-fb-naturaabstrakcji2

Mój Raj - wystawa malarstawa

unnamed

Krystyna Zlot „ Ulotność”

W imieniu Zarządu Okręgu Lubelskiego ZPAP oraz Autorki serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa, w ramach Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP, koleżanki Krystyna Zlot „ Ulotność”
Wernisaż wystawy 08.09.2022 r. godz. 18.00
Galeria DK „RUTA”, ul. Różana 8, Lublin

BURSZTYNOWE PLAŻE LUBELSZCZYZNY

rudzka

Spotkanie autorskie

Zaproszenie_spotkanie_autorskie.jpg

Zbigniew Pieczyński - Malarstwo

pieczynski-zaproszenie page-0001Wernisaż wystawy 19.08.2022 r. godz. 17.00
Galeria „Pod Akacją”, ul. Grodzka 11, Lublin
 
Zbigniew Pieczyński – urodzony 11 stycznia 1970 r. w Mogilnie. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Walentego Wróblewskiego,wyróżniony nagrodą. Od 1995 r. należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, a od 2001 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w sześciu wystawach indywidualnych i blisko trzydziestu zbiorowych.

Wernisaż wystawy Olena Gajdamaka Padalka

gajdamaka-zaproszeniegajdamaka

Wernisaż wystawy Stanisława Kotarska

kotarska-ZaproszenieKatarska

SFbBox by website