SFbBox by website

Galeria ART, Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Artystów Plastyków jest miejscem gdzie od ponad pięćdziesięciu lat można zobaczyć przegląd polskiej sztuki współczesnej. Na pozór mała przestrzeń Galerii ART kryje jednak w swoich progach dzieła znanych oraz uznanych twórców, a także młodych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych czy Wydziału Artystycznego UMCS.

To właśnie w Galerii ART, każdy odwiedzający może doświadczyć wysmakowanego i wyselekcjonowanego malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby oraz fotografii artystycznej.

Istniejąca od 1956 roku galeria należąca do Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Artystów Plastyków dzięki stałemu kontaktowi ze sztuką, oraz nieustającemu monitorowaniu zmian jakie zachodzą w zakresie Rynku Sztuki pozwala pracownikom Galerii ART na bardzo szybką eliminację dzieł fałszywie brzmiących czy nieprzekonywujących w swej wymowie. Galeria ART mieszcząca się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 62, zaprasza w swoje progi, każdego kto chce nie tylko „nacieszyć oko” dziełami będącymi przedstawieniami różnych trendów jakie wytworzyły się w sztuce najnowszej, ale i do rozmowy na temat sztuki w ogóle.

Wykwalifikowani pracownicy,  Joanna Lech plastyk i Łukasz Wiącek kulturoznawca, historyk sztuki oraz koordynator zbiorów prywatnych bez problemu pomogą w wyborze odpowiedniego dzieła sztuki, które nie tylko stanowić będzie swoistą inwestycję, ale również stanie się obiektem zdobiącym Państwa otoczenie.

Osobom odwiedzającym Galerię ART chcemy dać zatem możliwość obcowania z pięknem i sztuką, tworzoną z pasją oraz zaangażowaniem.

Każdy kto chce na co dzień otaczać się dziełami sztuki w przystępnych cenach znajdzie w Galeri iART coś dla siebie.

Galeria ART nastawia się także na promowanie rzeźby oraz rzemiosła artystycznego, które są nieodzownymi elementami wystroju wnętrz klasycznych jak i  nowoczesnych.

Sztuka traci sens, jeśli nie wywiera wpływu na ludzi.

Lion Feuchtwanger

SFbBox by website