SFbBox by website

HomeWielkanoc - wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach

Wielkanoc - wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach

RODACY-BOHATEROM

Opis akcji - Paczka

Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2010 roku organizuje ogólnopolską akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Dwa razy w roku dla POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH, przygotowujemy ze zbiórek darów rzeczowych i wpłat finansowych paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE. Jest to zadanie cykliczne w którym udział biorą osoby prywatne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, radni, kibice piłki nożnej zrzeszeni w Klubach Kibica, przedsiębiorcy, szkoły.

Cele akcji

Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych. To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej wozimy i bezpośrednio przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski, wspieramy ich w ich pracy organizacyjnej, odnawiamy i dbamy o miejsca pamięci. Przywozimy także dary pamięci dla tych wszystkich Polaków, którzy pozostali poza granicami kraju, po wschodniej stronie granicy,cichych bohaterów walczących o polskość, o przetrwanie tradycji, kultury i pamięci.

Termin akcji:

Zapraszamy Państwa po raz kolejny do naszej wspólnej akcji, która w tej edycji trwa od 17 marca do 20 kwietnia 2015 roku.

Gdzie zostawiać dary:

Prosimy zostawiać dary u poszczególnych koordynatorów.

KOORDYNATOR REGIONALNY – obejmuje działaniem i współpracuje z osobami prywatnymi, środowiskami i koordynatorami miejscowymi w województwie: lubelskim

KONTAKT: Stowarzyszenie Odra-Niemen, Władysław Maławski

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 505434464

Lista artykułów do wzorcowej paczki, tak aby paczka była pełna. Mogą być drobne różnice. Poniższa lista obowiązuje w ramach edycji Wielkanoc 2015. Informujemy jednocześnie, że jesteśmy zobowiązani przepisami do przyjęcia każdego innego artykułu i przekazania go dalej beneficjentom.

Paczki można również przynosić do biura ZPAP ul. Grodzka 3.

SFbBox by website