SFbBox by website

HomeObjazdowa Galeria Sztuki - wystawa jubileuszowa Zbigniewa Olszewskiego

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa jubileuszowa Zbigniewa Olszewskiego

zaproszenie olszewski"Nieodgadniony świat Zbigniewa Olszewskiego" - wystawa jubileuszowa 35-lecia pracy twórczej w ramach Objazdowej Galerii Sztuki. Wernisaż wystawy 11 września godz.17.oo, MDK nr 2 ul. Bernardyńska 14a.

Zbigniew Olszewski
Zbigniew Olszewski urodził się w 1955r. w Świdniku. Artysta nieustannie poszukujący najlepszej formy przekazu – grafik, malarz, rysownik, rzeźbiarz. W 1975 roku rozpoczął studia na ASP w Warszawie, gdzie do roku 1980, w którym zdobył dyplom z wyróżnieniem (pracownia prof. Andrzeja Rudzińskiego, aneks z malarstwa w pracowni prof. Eugeniusza Markowskiego) doskonalił nie tylko swój warsztat, ale również pogłębiał wiedzę z zakresu historii sztuki.

Po ukończeniu studiów artysta rozpoczął swoją artystyczną wędrówkę ku uchwyceniu otaczającego go świata. Obecnie historycy sztuki usilnie starają się uschematyzować tak licznie powstające kierunki w sztukach pięknych, bowiem każdy artysta chce być niepowtarzalny i zaskoczyć opinię publiczną nowym wyrazem twórczym. W tym miejscu zgodzę się ze stwierdzeniem prof. zw. dr hab. Stanisława Leona Popka, że obecna sztuka, nigdy dotąd nie stanowiła tak olbrzymiego zróżnicowania stylistyki formalnej – od skrajnego abstrakcjonizmu po hiperrealizm.
Zatem pojawia się pytanie, gdzie w tym chaosie przemian stylistycznych w sztukach wizualnych można odnaleźć twórczość Zbigniewa Olszewskiego. Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo łatwa, wewnętrzny dylemat pojawia jednak w momencie kontaktu z dziełami artysty, gdyż do twórczości Zbigniewa Olszewskiego nie można podejść ot tak, zwyczajnie, bez przygotowania, nie mogąc poświęcić jego pracom trochę więcej czasu. Spowodowane jest to niezwykłym bogactwem symboliki, którą artysta umieszcza w swoich szkicach, grafikach czy płótnach.

SFbBox by website