SFbBox by website

HomeObjazdowa Galeria Sztuki - wystawa Agnieszki Mitury

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Agnieszki Mitury

zaproszenie mituraZapraszamy na kolejną wystawę Objazdowej Galerii Sztuki. Swoje prace prezentować będzie Agnieszka Mitura. Wernisaż wystawy 19 listopada, godz.17.3o, Dom Kultury LSM, ul. K.Wallenroda 4A. 

Agnieszka Mitura - absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej obrazy znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Prowadzi w Kazimierzu Dolnym galerię. Pracuje głównie w technice olejnej.

"...Artystka posiadająca olbrzymią wrażliwość zarówno w podejściu do natury jak i malarstwa, w niesamowity sposób przedstawia fragmenty łąk, polnych dróżek czy nadwiślańskie meandry. W twórczości Agnieszki Mitury nic nie jest dosłowne. Zarysowane fragmentarycznie kadry dają możliwość odbiorcy do samoistnego poznawania historii owej przestrzeni – przestrzeni niedopowiedzianej, która owiana jest tajemnicą tego, co było „przed” oraz tego, co nastąpiło „po”. Zatem zanurzając się coraz głębiej w twórczość artystki nie sposób nie zauważyć konotacji z malarstwem romantycznym."
                                                                                                                                                                                                    Łukasz Wiącek

 

SFbBox by website