SFbBox by website

HomeObjazdowa Galeria Sztuki - wystawa Pawła Znamierowskiego

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Pawła Znamierowskiego

zaproszenie pawelSTRONAZapraszamy na kolejną wystawę w ramach projektu Objazdowa Galeria Sztuki. Swoje fotoGrafiki prezentować będzie Paweł Znamierowski. Wernisaż wystawy 11 grudnia, godz. 17.30, Dom Kultury LSM ul. Konrada Wallenroda 4A.

Paweł D. Znamierowski
Urodzony 20 grudnia 1961 roku w Lublinie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (dziś Wydział Artystyczny UMCS). Dyplom z malarstwa oraz aneks z fotografii u prof. Mariana Stelmasika, doktorat na WA UMCS u dra hab. Marka Mazanowskiego, członek ZPAF i ZPAP.

"...jego „fotoGRAFIKI” powstają doprawdy długo i proces ich tworzenia to przenikanie się wiedzy o fotografii – zawsze w kontekście spoglądania oczyma malarza, co powoduje odbiór świata jako swoistego (bo żywego, pulsującego zmianami) obrazu a jednocześnie materiału do własnych działań – poprzez „malowanie” obiektywem i wykorzystywanie komputera – by dzięki indywidualnej wrażliwości, wykreować określone rozwiązania estetyczne.
Taką drogę – połączenia mediów – wybrał do próby pokazania odbiorcom swojego postrzegania rzeczywistości. Postawa twórcy przypomina ascetyzm zakonnych braciszków chrześcijaństwa – schyla się, dostrzegając głównie to, co pomijane jest przez innych. Gdy obejrzy się więcej niż kilka prac Pawła D. Znamierowskiego, człowiek zaczyna doceniać nie tylko wytrawne oko fotografika, ale skrywaną (poprzez skromność naturalnych form) różnorodność świata. I nie wiem, czy taka „nauka patrzenia” nie jest równie istotnym skutkiem zetknięcia się odbiorców z pracami artysty, co sam odbiór konkretnych „fotoGRAFIK”.."
                                                                                                                                                                                        Lech L. Przychodzki

SFbBox by website