SFbBox by website

HomeObjazdowa Galeria Sztuki - wystawa Valerii Iesalovej

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Valerii Iesalovej

zaproszenie IesalovaZapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Malarstwo Valerii Iesalovej będzie można oglądać w Wojewódzkim Ośrodku Kultury. Wernisaż wystawy 5 marca, godz.17.oo, WOK ul. Dolnej Panny Marii 3.
Valeriia Iesalova
Valeriia Iesalova urodzona w 1990 roku na Ukrainie w Dnieprodzerżyńsku. Ukończyła szkołę plastyczną, dalszą naukę kontynuowała w Dniepropetrowskim Nacionalnym Uniwersytecie im. O. Gonczara, ukończoną akademickim wykształceniem na wyższym poziomie. Następnie ukończyła  Wydział Artystyczny UMCS - malarstwo (dyplom z malarstwa z dwoma wyróżnieniami rektora).

Osiągnięcia artystyczne :
- Wystawa rysunków, aktów - Chatka Żaka 2012,
- Wystawa malarstwa - festiwal "Noc kultury" SoSztuki w Lublinie 2012,
- Wystawa malarstwa "Ludzie i manekiny" festiwal "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dln 2013,
- Studencki plener w Józefowie 2013,
- Międzynarodowy plener w Niebylce 2013,
- Wystawa zbiorowa IV festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności - Chatka Żaka 2013,
- Wystawa zbiorowa najlepszy dyplom ISP 2010 - 2013,
- Międzynarodowe spotkania ze sztuką Lublin 2015.
"Artystka ukazuje w swojej twórczości styl życia współczesnego człowieka przeobrażającego się w owego manekina. Przerażający jest tu zatem fakt, że popadając w wir kupowania „staramy się wypełnić egzystencjalną pustkę, która się w nas wytworzyła między innymi poprzez zerwanie z tradycją”. Wyraz artystyczny Iesalovej zapisany malarskim znakiem podkreśla, iż konsumpcja jako taka nie nadaje niczemu znaczenia, którego tak bardzo poszukujemy, a także nie jest niczym innym jak tylko jego namiastką. Artystka podejmuje niezwykle znaczący i jednocześnie ciężki temat starając się rozpocząć w bardzo subtelny sposób dialog z odbiorcą. W cyklu „Ludzie i manekiny” Valeriia Iesalova operuje znakami i rozbudowaną narracją aby ukazać, że jeśli cokolwiek może wypełnić wytworzoną w człowieku istniejącą pustkę, to nie będzie to moda, a raczej sztuka! Sztuka bowiem ma niesamowitą moc tworzenia przestrzeni, gdzie zagubiony odbiorca (zawieszony pomiędzy starym a nowym, przeszłością a przyszłością), odnajdzie w końcu swoje położenie w teraźniejszości i sens codziennych działań."
Łukasz Wiącek

SFbBox by website