SFbBox by website

HomeWystawa malarstwa Andrzeja A.Widelskiego

Wystawa malarstwa Andrzeja A.Widelskiego

katalog1katalog pkatalog 1 2Zapraszamy 3 czerwca 2016 roku do Drohobyckiej Synagogi, gdzie w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza 2016 - zostanie otwarta indywidualna wystawa malarstwa Andrzeja A.Widelskiego z cyklu  "Z powietrza i światła"                
http://www.brunoschulzfestival.org/
Andrzej A. Widelski
Prowadzi samodzielną pracownię malarstwa I Rysunku w Katedrze Grafiki w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Za działalność twórczą i pedagogiczna otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Min: Nagrody Indywidualne Rektora WST, Katowice, Medal I Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin, Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubelskiego, Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Wystawiał m.in, w: Domu Artysty Plastyka w Warszawie, Teatrze Śląskim w Katowicach, BWA w Rzeszowie, Galerii Obok w Tychach, w Galerii ZPAP „Na Pietrze” w Opolu, CK w Solecznikach na Litwie, Galerii Labirynt2 w Galerii ZPAP” Pod podłogą” w Lublinie w Pałacu Sztuki w Drohobyczu na Ukrainie, Muzeum Lubelskim na Zamku, Archidiecezjalnym Muzeum Sztuki Religijnej w Lublinie, Państwowym Muzeum na Majdanku, Muzeum Historii Miasta w Łodzi oraz w Pałacu Sztuki w Krakowie. W Galerii CK, ZPAP „Wspólna” w Bydgoszczy w Galerii ZPAP przy Mariackiej, Gdańsk w Galerii Leszka Mądzika Scena Plastyczna KUL- Lublin i ostania w 2015 roku - BWA, Galeria Zamojska, Zamość.
W swojej twórczości często podejmuje się pracy nad cyklami, związanymi z duchowością. Wykonał cykle pt. – „zdarzenia mistyczne”, „wobec niewidzialnego świata”, „białe lato”, „pejzaż ezoteryczny” „Anioły czterech pór”, „Pod tym samym niebem”, „ przerwany horyzont”, „srebrne ogrody”. „Siedem Warstw Błękitu”, „Zdarzenia subtelne”i ostatni „Z powietrza i światła”.

SFbBox by website