SFbBox by website

HomeWystawa jubileuszowa Tadeusza Kuduka

Wystawa jubileuszowa Tadeusza Kuduka

Kuduk 1Zapraszamy na wystawę jubileuszową 55-lecie pracy twórczej Tadeusza Kuduka. Wernisaż wystawy 11 kwietnia, godz.18.oo, Muzeum Lubelskie na Zamku.
Tadeusz Kuduk

Tadeusz Kuduk urodzony 20.10.1935 r. w Trzebuszce na  Rzeszowszczyźnie. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od 1969 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmował się równocześnie twórczością plastyczną i aktorską.

Obecnie uprawia tylko działalność plastyczną, koncentrując się zwłaszcza na malarstwie we wszystkich technikach i na rysunku. Sporadycznie realizował scenografię teatralną. Do chwili obecnej uczestniczył w ponad 90 prezentacjach zbiorowych oraz realizował ponad 25 premierowych wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Jest laureatem 18 nagród, wyróżnień i medali w dziedzinie malarstwa i rysunku. I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie na projekty Gobelinów dla Zamków Polski Południowej, główna nagroda i medal im. Kaplara Miklósa na Międzynarodowym Plenerze Malarskim /Węgry 1980/ , nagroda za obraz „Każdy Kapłan” w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym i Literackim /Lublin 1983/, główna równorzędna nagroda w II Ogólnopolskim Triennale Akwareli /Lublin 1987/, I Nagroda w II Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Impresje Polskie” /Toruń 1987/, II Nagroda i medal w Ogólnopolskim Konkursie na Rysunek „Ochrona Środowiska” /Suwałki 1988/, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Kobieta” /Piotrków Trybunalski 1988/. Prace artysty znajdują się w wielu muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m.in. kolekcje Christin Eckert w Nenzlingen /Szwajcaria/, Alexa Eckerta w Bazylei, Anny Kiesielewskiej – Borek w New Jersey, Udo Windischa w Kaarst /Niemcy/, Urszuli Savioli w Lugo /Włochy/, Małgorzaty Karwowskiej – Beyer w Landau /Niemcy/. W 1995 roku zrealizowano dla TVP film o twórczości Tadeusza Kuduka.

 

 

SFbBox by website