SFbBox by website

HomeCreArt

CreArt

Szanowni Państwo, 

Zapraszamy artystów sztuk wizualnych mieszkających (zameldowanych) lub urodzonych w Lublinie do udziału w otwartym naborze prac do wystawy zbiorowej „The third space”, która odbędzie się w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”, w 2019 roku w trzech europejskich miastach: Zagrzebiu (Chorwacja), Lecce (Włochy) i Clermont-Ferrand (Francja).

 

Wystawę przygotowuje macedońska kuratorka Jovanka Popova.

Koncepcja wystawy, w nawiązaniu do myśli brytyjskiego badacza, Homi K. Bhabha, koncentruje się wokół socjologicznej i antropologicznej koncepcji trzeciej przestrzeni, a także na zagadnieniach hybrydowości kulturowej, indywidualności i koegzystencji.

Tekst kuratorski znajduje się w załączniku.

 

Zgłoszenia

  1. Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 grudnia br.
  2. Zgłoszenie powinno zawierać CV w języku angielskim z załączonymi zdjęciami i opisem zgłaszanej pracy (maksymalnie 10 zdjęć; min. 300 dpi).
  3. Spośród nadesłanych zgłoszeń koordynator projektu w porozumieniu z partnerem merytorycznym wybierze prace, które zostaną przedstawione kuratorowi wystawy.
  4. Kurator dokona ostatecznego wyboru prac biorących udział w wystawie. 
  5. Każdy z artystów zostanie zaproszony na jeden wernisaż wystawy, chyba, że koordynator projektu zdecyduje, że artysta powinien wziąć udział we wszystkich wernisażach (dotyczy prac o charakterze site-specific).
  6. Artysta uczestniczący w wystawie otrzyma honorarium.
  7. Osoby zakwalifikowane do udziału w wystawie muszą posiadać aktualne karty EKUZ.
  8. Uwaga! Jeden artysta może uczestniczyć w maksymalnie dwóch wydarzeniach realizowanych w toku wdrażania projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej – o projekcie

CreArt to wieloletni, międzynarodowy projekt współpracy kulturalnej realizowany w ramach Programu Kreatywna Europa przez dwanaście miast europejskich: Valladolid (Hiszpania), Aveiro (Portugalia), Liverpool (Wielka Brytania), Rouen (Francja), Clermont-Ferrand (Francja), Genua (Włochy), Lecce (Włochy), Skopje (Macedonia), Zagrzeb (Chorwacja), Kowno (Litwa), Katowice i Lublin. Celem projektu jest wspieranie działalności twórczej poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz współpracę środowisk artystycznych z różnych państw, a także ustanowienie stałego i profesjonalnego systemu wymiany i współpracy artystów i kuratorów sztuki. Mają temu służyć warsztaty artystyczne i kuratorskie, międzynarodowe wystawy, spotkania i konferencje. W ciągu pięciu lat realizacji projektu odbędzie się kilka wystaw zbiorowych, podczas których artyści z dwunastu miast zaprezentują swoje prace w reprezentacyjnych przestrzeniach miast.

https://lublin.eu/ochrona-danych-osobowych/klauzula-informacyjna-dotyczaca-przetwarzania-danych

The third space (all that we have in common)

SFbBox by website