SFbBox by website

Home„CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej"

„CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej"

Zapraszamy artystów z Lublina do udziału w otwartym naborze na rezydencję artystyczną w Kownie na Litwie w okresie od 22 kwietnia do 22 maja 2020 roku organizowaną w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" (''CreArt. Network of cities for artistic creation"), współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. 

 

Miasto Kowno oraz partner projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" Artkomas w Kownie zaprasza 4 artystów z miast partnerskich sieci CreArt (Valladolid, Lublin, Genua, Lecce, Liverpool, Clermont-Ferrand, Rouen, Zagrzeb, Kowno, Katowice, Skopje, Aveiro) na miesięczną rezydencję artystyczną w Kownie w okresie od 22 kwietnia do 22 maja 2020 roku.
 
Otwarty nabór został ogłoszony w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" (''CreArt. Network of cities for artistic creation") realizowanego przez Urząd Miasta Lublin wspólnie z Miejską Fundacją Kultury w Valladolid (Hiszpania) oraz 10 miastami partnerskimi projektu (Genua, Lecce, Liverpool, Clermont-Ferrand, Rouen, Zagrzeb, Kowno, Katowice, Skopje, Aveiro). W naborze mogą uczestniczyć artyści urodzeni lub mieszkający w ww. miastach. 
Artkomas ma duże doświadczenie w realizowaniu projektów kulturalnych i rezydencji artystycznych w Kownie, a także innych miastach i miasteczkach na Litwie. Skupiając się na malarstwie, Artkomas współpracuje także z ekspertami w innych dziedzinach sztuk wizualnych (np. Kaunas Photo Festival, Kaunas Vytautas Magnus University New Media Studies Department i in.). Organizacja ta jest w stanie zapewnić malarzom, fotografikom i artystom nowych mediów, którzy chcieliby wziąć udział w tym działaniu projektowym, niezbędne warunki do pracy twórczej.
 
O KOWNIE
Kowno jest drugim co do wielkości miastem na Litwie liczącym ponad 300 000 mieszkańców, tętniącym życiem kulturalnym, często nazywane także miastem studentów. Położone w dolinie rzeki, w miejscu połączenia dwóch najdłuższych rzek Litwy, czyli Niemna i Wilii, jest miejscem zderzenia różnych kultur, stanowi atrakcyjną mieszankę architektury i natury. 

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W OTWARTYM NABORZE?

4 artystów wizualnych (organizator rezydencji może zaoferować warunki dla malarza, fotografa lub artysty nowych mediów).

WARUNKI UDZIAŁU W OTWARTYM NABORZE

 
Organizator rezydencji zwróci artystom koszty podróży do Kowna (do kwoty 500 €). Studio i zakwaterowanie są bezpłatne. Artyści otrzymają honorarium w wysokości 350 € + 250 € na materiały.

 ZAKWATEROWANIE
Artyści zostaną zakwaterowani w Domus Pacis, który znajduje się w centrum Kowna, w pobliżu zabytkowego Starego Miasta, tuż przy uroczym parku Santaka. Wszystkie ulubione miejsca i zabytki miasta znajdują się w bliskiej odległości od hotelu.

STUDIO
Malarze będą pracować w studiach malarskich „Domus Pacis”. Artyści zajmujący się fotografią i wideo będą mogli korzystać z laboratorium informatycznego i fotograficznego Centrum Artystycznego.


PROGRAM REZYDENCJI
* Organizator rezydencji zapewni asystenta, który będzie służył wsparciem organizacyjnym (udzieli informacji o instytucjach kulturalnych, wydarzeniach, przydatnych miejscach);
* Organizator rezydencji przedstawi uczestników rezydencji lokalnej społeczności artystów (zorganizuje spotkania, podczas których artysta będzie mógł przedstawić swój dorobek twórczy);
* Artyści uczestniczący w rezydencji będą mieli dni otwarte dla odwiedzających studio;
* Organizator rezydencji zapewni artystom końcową publiczną prezentację dzieł stworzonych podczas pobytu w Kownie (wystawa grupowa 4 artystów). Wystawa będzie prezentowana w Kownie. Organizator przygotuje wernisaż wystawy, zapewni jej promocję oraz opublikuje katalog;
* 1 praca powstała podczas rezydencji powinna zostać w mieście Kowno.
 
KTO MOŻE APLIKOWAĆ?
Artyści urodzeni lub mieszkający w jednym z miast partnerskich projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” (Valladolid, Lublin, Genua, Lecce, Liverpool, Clermont-Ferrand, Rouen, Zagrzeb, Kowno, Katowice, Skopje, Aveiro). Preferowane są prace o dużej różnorodności. Nie ma ograniczeń wiekowych. Osoby ubiegające się o udział w rezydencji powinny posiadać dyplom z zakresu sztuki lub udokumentować dotychczasowy przebieg kariery.

 

CZY JESTEŚ ZAINTERESOWANY?
Jeśli tak, prosimy o przesłanie następującej dokumentacji:
• dowód osobisty lub paszport (zeskanowana kopia) i / lub zaświadczenie o zameldowaniu w jednym z miast partnerskich sieci CreArt;
• krótkie CV;
• aktualna dokumentacja związana z projektem (nie więcej niż 5 zdjęć);
• krótki opis propozycji projektu artystycznego (nie więcej niż jedna strona A4).

Tylko pełne wnioski zawierające wszystkie informacje, o których mowa powyżej, zostaną wzięte pod uwagę. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 28 lutego 2020 r. Uczestnicy konkursu zostaną poinformowani o wynikach naboru po 10 marca 2020 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru są na stronie: https://creart2-eu.org/open-calls/artist-in-residence-in-kaunas-lithuania-spring-2020
 

Wszelkie pytania prosimy kierować do: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SFbBox by website