SFbBox by website
Zapraszamy na wystawę Romana Gruszeckiego w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Wernisaż wystawy 12 października 2017, godz.18.oo, Młodzieżowy Dom Kultury 2, Lublin ul. Bernardyńska 14a.
Roman Gruszecki
Urodzony w 1973 r. we Włodawie. Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W roku 1999 dyplom w Pracowni Rzeźby u prof. Sławomira Mieleszko. W latach 2013–2015 studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zakończone dyplomem w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. W dorobku artystycznym kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Francji, Grecji, Chorwacji, Włoszech i Holandii. Od 2009 roku prowadzi Galerię Kolor w Kazimierzu Dolnym, a także współpracuje z galeriami w Polsce i Francji. Swoje pasje twórcze realizuje głównie w malarstwie, rysunku i rzeźbie.
Zapraszamy na wystawę jubileuszową Tomasza Świerbutowicza. Wernisaż wystawy 13 października, godz.17.oo, w Zespole Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida, ul. Muzyczna 10a 20-612 Lublin.
Wystawa czynna do 26.10.2017 r.
Tomasz Świerbutowicz
Urodzony w 1953 r. w Tomaszowie Lubelskim. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Dyplom w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w 1977 roku. W latach 1977–1988 nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Od 1988 roku pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Artystycznym UMCS. Habilitacja w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2008 roku. W dorobku 14 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 60 wystawach zbiorowych. Uczestnik licznych plenerów malarskich i członek jury w lokalnych konkursach plastycznych. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i witraż.
4. Międzynarodowe spotkania ze sztuką – Lublin 2017 będą kontynuacją spotkań z 2014, 2015 i 2016 r. nawiązujących do odbywających się w latach 70-tych Lubelskich Spotkań Artystycznych, które były miejscem wymiany interdyscyplinarnych doświadczeń artystycznych. Do udziału w plenerze zaprosiliśmy 14 artystów plastyków z Polski i z zagranicy. Zaproszeni artyści będą uwieczniali na płótnie walory estetyczne i krajobrazowe naszego miasta. Przez cały okres pleneru mieszkańcy Lublina i turyści będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami z różnych środowisk twórczych. Ich wspólne spotkania autorskie będą doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o regionach pochodzenia uczestników spotkań, a dla zaproszonych gości pogłębionej wiedzy n. t. kultury polskiej i bogatej historii Lublina. Na zakończenie pleneru odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej. Na który serdecznie zapraszamy!
Wystawa poplenerowa 4 Międzynarodowych spotkań ze sztuką
Wernisaż wystawy 19.09.17 o godz. 18:00
Galeria Gardzienice
ul. Grodzka 5 A
20-112 Lublin
Spotkania autorskie z uczestnikami 4 Międzynarodowych spotkań ze sztuką
12 , 14, 17, 18 września 2017 o godz. 18:00
PUB U SZEWCA
ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin
Zapraszamy na wystawę malarstwa Tadeusza Łuszczaka i Agnieszki Szady. Wernisaż wystawy 1 września, godz.17.oo, w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Przy Bramie”, Lublin ul. Grodzka 34/36.
Tadeusz Łuszczak (2 sala)
Wieloletni członek TPSP, obecnie również członek ZPAP. Na wystawie zobaczymy architekturę Lublina, Kazimierza Dolnego, pejzaże oraz kwiaty wykonane techniką olejną. Wystawa retrospektywna.
Zapraszamy na wystawę Władysława Maławskiego w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Wernisaż wystawy 22 września, godz.18.oo, Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Lublin ul. Krańcowa 106.
Władysław Maławski
Urodzony w 1982 r. w Żytomierzu na Ukrainie, mieszka i pracuje w Lublinie. Absolwent Katedry Ceramiki Artystycznej w Państwowym Liceum Sztuki Dekoracyjnej i Użytkowej im. I. Trusza we Lwowie oraz Wydziału Sztuki Sakralnej Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2008 r. Nauczyciel w Szkole Plastycznej „Kolor Radości” przy Lwowskim Towarzystwie Polskich Artystów Plastyków w latach 2005- 11. Obecnie jest członkiem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i Klubu Młodych Artystów „Skrzydła”. Od 2012 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotny uczestnik międzynarodowych plenerów malarskich. Uprawia malarstwo akrylowe, olejne, akwarelowe. Zajmuje się również ikonopisaniem i sztuką sakralną.
3 sierpnia w Dzienniku Wschodnim ukazał się wywiad z Dorotą Kubacką z Galerii Art. Serdecznie zapraszamy do przeczytania.
Wywiad dostępny pod adresem: www.dziennikwschodni.pl/lubelskie-ekstra/czy-plastyk-zarobi-w-lublinie
Serdecznie zapraszamy do naszej Galerii na ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie.
Dziś prezentujemy dwa wspaniałe obrazy Marii Polakowskiej - Prokopiak, które odmienią każde wnętrze.
Więcej na: www.facebook.com/galeria.Art.zpap
By być na bierząco zapraszamy do polubienia naszego facebooka!
Zapraszamy na wystawę "Bursztyn w świetle dwóch Księżyców" 23 lipca o godz. 13:00 w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Prezentowane są na niej obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody i bursztyny z kolekcji dr. Lucjana Gazdy, tworzącę dialog między sztuką i nauką.
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega Andrzej Widelski wybitny malarz i grafik, wieloletni członek Zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie. Pełnił również funkcję Prezesa Stowarzyszenia Działań Twórczych Angelus. Artysta odszedł w niedzielę, 2 czerwca 2017r.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 7 lipca (piątek) o godz.11.00 na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie.
† Andrzej Widelski
Gmina Miasta Gdyni ogłasza Konkurs rzeźbiarski na projekt pomnika Tadeusza Wendy. Celem konkursu jest wybór najlepszego pod względem artystycznym projektu pomnika upamiętniającego postać głównego projektanta i budowniczego gdyńskiego portu.
Dla laureatów konkursu przewidziano następujące nagrody pieniężne:
I nagroda w wysokości 25.000,00 zł
II nagroda w wysokości 20.000,00 zł
III nagroda w wysokości 15.000,00 zł
Uczestnik, który otrzyma I nagrodę zostanie ponadto zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie prac rzeźbiarskich będących szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa dnia 24 lipca 2017 r. o godzinie 15.00.
Szczegółowe informacje oraz dokumenty dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej http://www.gdynia.pl/bip/konkursy-2.6433
Zapraszamy na wystawę Bartłomieja Sęczawy w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Wernisaż wystawy 3 sierpnia, godz.16.oo, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją", Lublin ul. Grodzka 11.
Bartłomiej Sęczawa
Urodzony w 1974 r. w Werbkowicach. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego w 2000 roku. Specjalizacja w zakresie ceramiki u prof. Henryka Luli. Nauczyciel Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu. W dorobku artystycznym liczne wystawy indywidualne i pokazy zbiorowe. Prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.
Miło nam poinformować, że 09 czerwca.2017 r. nasz członek Kazimierz Kotliński otrzyma Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Wręczenie odznaczenia godz 16 w sali kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach w ramach uroczystości Jubileuszu 150-lecia Powiatu Puławskiego. 30 maja ukończył 90 lat. O przyznanie odznaczenia występowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Plastyków w Lublinie.
Zapraszamy na wystawę Anny Wardy w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Wernisaż wystawy 13 czerwca, godz.18.oo, Dom Kultury "Ruta", Lublin ul. Różana 8.
Anna Warda
Urodzona w Lublinie. W 1972 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2012 r. jest członkiem ZPAP. W dorobku artystycznym udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m. in.: 7 Międzynarodowe Biennale Miniatury „Częstochowa 2012” i „20 Wschodni Salon Sztuki- Lublin 2015”. Uczestniczka wielu plenerów malarskich organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, m.in. w Wiśle, Chełmie, Kraśniku, Józefowie, Nałęczowie.
Zapraszamy na wystawę malarstwa Mariusza Drzewińskiego w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Wernisaż wystawy 19 maja, godz.17.oo, Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, Lublin ul. Muzyczna 10a.
Mariusz Drzewiński
Urodzony w 1959 roku w Lublinie. W latach 1979-1983 studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. M. Hermana. W 2005 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest zatrudniony w Zakładzie Malarstwa
i Rysunku II na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Obecnie pełni funkcję prodziekana ds. studenckich. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W pracy artystycznej skupia się na działalności w zakresie malarstwa i rysunku.
Informujemy, że zgłaszanie projektów na Logo Śląska Cieszyńskiego, zostało przesunięte do dnia 15 maja br.
Zapraszamy na wystawę Zdzisława Niedźwiedzia 29 kwietnia, godz. 16.oo, Wojewódzki Osrodek Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3. Wystawa prezentowana jest w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.
Zdzisław Niedźwiedź
W 1964 roku ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Około 40 lat był związany z pracą naukowo-dydaktyczną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Początkowo pracował w Instytucie Wychowania Pedagogiki i Psychologii, potem w Międzywydziałowym Instytucie Artystycznym, a następnie w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym.
Zarząd Powiatu Cieszyńskiego ogłasza Konkurs na Logo Śląska Cieszyńskiego. Celem konkursu jest wybranie oryginalnego projektu logo Śląska Cieszyńskiego, które stanie się elementem oficjalnej identyfikacji graficznej regionu. Logo będzie obrazowało koncepcję Śląsk Cieszyński bez granic, wokół której budowana będzie promocja marki turystycznej Śląsk Cieszyński. Logo wykorzystywane będzie do celów popularyzatorskich i działań reklamowych oraz promocyjnych.
Konkurs ma charakter jednoetapowy i międzynarodowy. Adresowany jest do wszystkich zainteresowanych osób fizycznych posiadających kompetencje do projektowania znaków graficznych, w tym do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz studentów, absolwentów i pracowników naukowych wyższych uczelni artystycznych oraz osób prawnych. W przypadku osób fizycznych, w konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.
W Komisji Konkursowej zasiadają m. in. eksperci w dziedzinie projektowania graficznego, komunikacji i identyfikacji wizualnej. Projekty można zgłaszać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 30 kwietnia 2017 r., a wyniki ogłoszone zostaną do 1 lipca br. (Organizator zastrzega sobie prawo do zmian ww. terminów) – szczegółowe informacje znajdują się na www.logo.powiat.cieszyn.pl – Regulamin, Informacje o koncepcji Śląsk Cieszyński bez Granic, informacje o ekspertach wchodzących w skład Komisji Konkursowej.
Autor zwycięskiego projektu Logo otrzyma nagrodę w wysokości 5.000,00 zł brutto.
Miło nam poinformować, że Emilia Pitucha otrzymała III Nagrodę w III Międzynarodowym Konkursie Artystycznym – PEJZAŻ WSPÓŁCZESNY – Częstochowa 2016 za rysunek Miasto I - obraz obiektów nieruchomych. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się 8 kwietnia 2017 roku w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zpapczestochowa.pl/konkursy.html
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega Lucjan Wengorek. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 kwietnia (czwartek) o godz.9.oo na Cmentarzu Rzymsko-Katolickim przy ul. Lipowej 17.
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła
życzy
Zarząd Okręgu Lubelskiego
Zapraszamy na wystawę jubileuszową 55-lecie pracy twórczej Tadeusza Kuduka. Wernisaż wystawy 11 kwietnia, godz.18.oo, Muzeum Lubelskie na Zamku.
Tadeusz Kuduk
Tadeusz Kuduk urodzony 20.10.1935 r. w Trzebuszce na Rzeszowszczyźnie. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od 1969 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmował się równocześnie twórczością plastyczną i aktorską.
Zapraszamy na kolejną wystawę w ramach Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP. Swoje prace prezentować będzie Jadwiga Religa. Wernisaż wystawy 31 marca, godz.17.oo, Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (nowe skrzydło) III p. ul. Radziszewskiego 11, Lublin.
Jadwiga Brankiewicz-Religa
Urodziła sie w 1960 roku w Lublinie. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie w latach 1980-1982 w pracowni prof. Ryszarda Lisa i w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1982- 1986 r. na Wydziale Grafiki. W 1986 r. zrealizowała prace dyplomowa w pracowni plakatu u prof. Macieja Urbańca i aneks z malarstwa w pracowni prof. Teresy Pągowskiej. Od 2007 r. jest dyrektorem Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach. Uprawia malarstwo i rysunek. Zorganizowała parę wystaw indywidualnych oraz brała udział w kilku wystawach zbiorowych w kraju.
Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski ogłasza ogólnopolski konkurs na projekt symbolu Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Szczegóły konkursu:
http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zaprojektuj-symbol-teatru-kameralnego/
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega Roman Mucha wybitny nauczyciel, wychowawca, artysta grafik. Wystawienie ciała 8 marca o godz.15.oo przy szpitalu ul. Lwowska. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 marca o godz.14.oo w Starym Kościele Modrzewiowym na cmentarzu parafialnym przy ul. Kościelnej.
† Roman Mucha
Urodził się w 1933 roku w Wierszczycy powiat Tomaszów Lubelski. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, a także Studium Nauczycielskie o kierunku Wychowanie Plastyczne w Zamościu, natomiast studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Pedagogicznym UMCS ze specjalizacją plastyczną w Lublinie. W 1963 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel plastyki w Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lubelskim. W tych latach był również kierownikiem ogniska metodycznego wychowania plastycznego, wizytatorem-metodykiem plastyki w KOIW w Zamościu, a następnie nauczycielem-metodykiem plastyki ODN filia Zamość.
Jola Michalak otrzymała wyróżnienie na I Przeglądzie Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda organizowanym przez Galerię Szyb Wilson w Katowicach za 2 prace z cyklu Las Polonius "Obuwik pospolity czyli coś dla urody i wygody" i "Rosiczka okrągłolistna i muchomor pospolity czyli ostatnia wieczerza".
"I Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda powstał, by zapoznać odbiorców z aktualnymi tendencjami w polskiej sztuce oraz by promować nowych twórców.
SFbBox by website