SFbBox by website

Home

Aktualności

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Pawła D. Znamierowskiego

zapeoszenie znamierowski

W imieniu Zarządu Okręgu Lubelskiego ZPAP oraz Autora serdecznie zapraszamy na Wernisaż wystawy fotoGRAFIKI Pawła D. Znamierowskiego
 
fotoGRAFIKA

Paweł D. Znamierowski

Wernisaż dnia 23 listopada (czwartek) 2023,  godzina 17:00
Galeria A 10
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwidaw Lublinie
ul. Muzyczna 10 a
 

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Marii Zuzańskiej

MZZapraszamy serdecznie na wernisaż malarstwa 

Marii Zuzańskiej

WYPISAĆ IMIĘ ZŁUDZENIOM 

Wernisaż: dnia 18 listopada 2023
godzina 13:00
 
Galeria KOKPiT 

Kazimierz Dolny ul. Lubelska 12

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Krystyny Rudzkiej Przychody i Lucjana Gazdy

Plakat kr

Galeria OKNA MBP Lublin 

ul. Peowiaków 12

zaprasza na wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i dr. Lucjana Gazdy pt. „Pod i nad...”.

Wernisaż odbędzie się 15 listopada 2023 roku o godzinie 18.00.

Ekspozycja prezentuje olejne obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody inspirowane bursztynem oraz okazy bursztynów z kolekcji dra Lucjana Gazdy, naukowca i geologa.

Wystawa jest wynikiem ich wieloletniej współpracy opartej na wspólnej fascynacji i pasji.

Namalowane przez artystkę obrazy pokazują, jak ogromny wpływ na jej artystyczne przeżycia wywarło „złoto Lubelszczyzny”. Dopełnieniem wystawy są przedmioty wykonane z bursztynu oraz informacje dotyczące lubelskiego złoża.

Wernisaż wystawy Krzysztofa Bartnika i Wojciecha Mendzelewskiego

Plakat Bartnik Mendzelewski CZ-min

Zaproszenie na Wernisaz wystawy Leszka Niewiadomskiego

PLAKAT Leszek Niewiadomski

"Spójność Widzenia"

w dniu 10 listopada 2023 r. o godz. 17.00

w Galerii Domu kultury LSM

ul. Wallenroda 4a w Lublinie

 
 
 

Wystawa i wernisaż Arkadiusza Kulpy

PLAKAT

Zaproszenie do udziału w 27 Międzynarodowym Wschodnim Salonie Sztuki Lublin 2023 r.

      q plakat

Wschodni Salon Sztuki powstał w 1993 roku z inicjatywy artystów zrzeszonych w Okręgu Lubelskim Związku Polskich Artystów Plastyków i jest cyklicznym interdyscyplinarnym przeglądem twórczości plastycznej twórców z Polski i z zagranicy. Poprzednie Konkursy, których ideą było m.in. skonfrontowanie dokonań artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Tegoroczny 27. Wschodni Salon Sztuki organizujemy we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie objęty został honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na wystawie pokonkursowej zostaną zaprezentowane wyselekcjonowane przez jury prace przedstawiające aktualne poszukiwania i osiągnięcia w dziedzinie twórczości.Warunki konkursu określone w regulaminie oraz jury składające się z wybitnych przedstawicieli sztuki z wiodących ośrodków akademickich są gwarantem wysokiego poziomu artystycznego wystawy. Otwarta formuła wydarzenia pozwala na prezentację najwartościowszych dzieł, umożliwia uwzględnienie różnorodnych tendencji poszukiwań oraz określenie głównych nurtów w obrębie szeroko rozumianej sztuki współczesnej.Wystawa pod patronatem Ministra Kultury, będzie miała miejsce w Centrum Spotkania Kultur.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem

Zgłoszenia do 17 listopada

karta_salon_27_1

regulamin_salon_27_2

regulations_salon_27-3

 

 

 

 

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Jerzego Tyburskiego

J TYBURSKI-plalkat page-0001

 

Otwarcie wystawy-
7 XI godz. 18.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza
ul. Złota 3, 20- 112 Lublin

 

Popołudniowy deser

Obrazy Jerzego Tyburskiego powstające w zaciszu zamojskiej pracowni dopracowywane są zawsze z niezwykłą dokładnością i od pierwszego swojego tchnienia zaczynają niejako żyć własnym życiem. Artysta zaprasza widza do wyobrażonego świata oraz zachęca do wnikliwego wpatrywania się w bohaterów tych kompozycji i odczytywania różnych ukrytych znaczeń i refleksji. A wpatrywanie się w te kompozycje przychodzi wrażliwemu oku w sposób łatwy i przyjemny, ponieważ przyciągają one estetyką barw, doszlifowaną fakturowością i zastosowanymi zaskakującymi kontrastami.

Jerzy Tyburski zaprasza widza do spotkania popołudniową porą, gdy słońce już powoli zachodzi i otula świat ciepłym światłem. Ta pora dnia nieuchronnie zwiastuje jakiś schyłek i wprowadza nastrój nostalgii, wyciszenia i wytchnienia dając nadzieję na nowy lepszy dzień. Bo przecież natura pomimo swojej kruchości nieustannie się odnawia. Obecnie myślami artysty zawładnęły subtelne, nieco surrealistyczne pejzaże z zaskakującymi zestawieniami, kontrastem proporcji oraz precyzyjnie dopracowaną strukturą. Widoczny w nich jest tylko ślad obecności człowieka w postaci dłoni (Popołudniowy deser), dzbanka (Herbatka), posadzki (Świątynia natury) czy fragmentów architektury (Popołudniowy deser II). Są też elementy natury, które „upodabniają się” do ludzi: korony drzew przypominające twarze ludzkie (Romans), kobiece usta wyłaniające się z rozkwitającej róży (Marilyn) oraz tajemniczy nadmorski widok wpisany w kobiecą sylwetkę (Wenus). Wszystkie te niezwykłe pejzaże są następstwem cyklu poświęconego córce Aleksandrze. Wydaje się, że to właśnie ta forma najlepiej pomaga artyście wyrazić stan myśli i uczuć po stracie bliskiej osoby. Złączenie portretów Aleksandry z naturą staje się próbą ukojenia. Artysta przedstawia Ją jako Florę nawiązując do mitologii rzymskiej, gdzie bogini kwiatów i wiosny jest uosobieniem życiodajnej siły, dzięki której rozkwita przyroda. Jerzy Tyburski nieustannie podejmuje w swojej twórczości temat kruchości i ulotności życia przy jednoczesnej afirmacji i zachwycie nad codziennością i otaczającym go światem. Liczne przedstawienia tętnią energią i zmysłowością, co uwidoczniło się w wielu surrealistycznych dziełach artysty, często zabarwionych też groteską.

Katarzyna Szymańska

j.tyburski zaproszenie page-0001 Easy-Resize.com 

Zaproszenie na wystawę Sławomira Góry

Zaproszenie

Zarzą ZPAP 2023 r.

Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP ukonstytuowany

na zebraniu Zarządu w dniu 08.04.2023r.

Prezes - Kol. Wojciech Mendzelewski

V-ce Prezes - Kol. Krystyna Rudzka Przychoda

     V-ce Prezes - Kol. Anna Fic-Lazor

Skarbnik - Kol. Agnieszka Wójtowicz

Sekretarz - Kol. Wioletta Winiarska

Członkowie

- Kol. Agnieszka Mitura                                                                         

- Kol. Piotr Zieleniak                                                          

Członkowie Okręgowej Komisji Rewizyjnej                           

Przewodnicząca - Kol. Olena Gaidamaka – Padalka        

Członkowie

- Kol. Hanna Gralak                                

- Kol. Anna Warda                                

 

Członkowie Okręgowego Sądu Koleżeńskiego

Przewodniczący - Kol. Artur Przybysz.

Członkowie

- Kol. Mariusz Drzewiński                        

- Kol. Andrzej Mosio                        

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Jubileuszowej 85 lat ZPAP OL

85 lat zaproszenie pazdziernik page-0001

85 lat zaproszenie pazdziernik page-0002

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Arkadiusza Kulpy

 a kulpa plakat-min optimizedZapraszamy serdecznie na  wystawę:

Arkadiusz Kulpa  "Nie z tej bajki", 

6 października 2023 r. o godz. 17.00

Galeria CKiS w Rykach.

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Małgorzaty Wzorek

    M.Wzorek-plalkat page-0001-min

Małgorzata Wzorek
,, Malarstwo z przestrzeni'' 30 lat pracy twórczej.
 
Dom Kultury LSM ul. Konrada Wallenroda 4 a, Lublin
Wernisaż 6 października 2023 r. o godz. 18.00.
Czas trwania wystawy od 6.10.2023 r - 31.10.2023 r.
 
 

MAŁGORZATA  WZOREK            Artystka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie.  Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie sztuki. Należy do kilku związków i stowarzyszeń artystycznych min.: do  Związku Polskich Artystów Plastyków Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz do Grupy Kontrast. Zajmuje się  głównie malarstwem i rysunkiem oraz działalnością pedagogiczną. Jest ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie przedmiotów artystycznych. Zorganizowała wiele wystaw indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, w tym w bardzo prestiżowych takich jak: Międzynarodowe Biennale Miniatury w Częstochowie, Pejzaż Współczesny w Częstochowie, Triennale Malarstwa Barwy Morza w Gdyni, Międzynarodowe Biennale Pasteli w Nowym Sączu, Międzynarodowy Przegląd Sztuki Alternatywy 33 w Ostrowie Wielkopolskim. Ostatnio jej prace prezentowane były na wystawie Epoka Mistrzów w Łucku na Ukrainie, Salonie Wschodnim w Lublinie, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii w Gdańsku, BWA w Rzeszowie, Ambasadzie RP w Wilnie. Za  twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Artystka prezentuje prace w formacie poziomego, wydłużonego prostokąta podkreślającego horyzontalne, uproszczone, bardzo syntetyczne, otwarte pejzaże. Kompozycja kontrastowana jest przeważnie pionowymi elementami pejzażu. Całość malowana jest płasko, wręcz abstrakcyjnie wyraźnym, zdecydowanym  gestem. Tonacja obrazów jest pastelowa. Błękity kontrastowane są  brązami, pomarańczami, żółcieniami o bardzo szerokiej rozpiętości tonacji, temperatury, nasycenia. W części obrazów artystka stosuje mocne czerwienie, ugry, czerń. Płasko nakładana plama, często przecierana, nakładana warstwowo jest wzmacniana horyzontalnymi liniami lub pionowymi kreskami. W doborze koloru, sposobie malowania, wypełniania płaszczyzny obrazu widać olbrzymią wrażliwość artystki, biegłość i swobodę w posługiwaniu się różnymi środkami ekspresji. Mimo bardzo dużej jej spójności, artystka przedstawia pewien szerszy przekrój swojego malarstwa: pejzaże ciszy, rozległą przestrzeń, pejzaże morskie, czy abstrakcyjne odniesienia do geologicznych przekrojów ziemi. Pejzaż w jej wykonaniu nie jest prostym odtwarzaniem natury, nie jest też syntetycznym zapisem, kolażem refleksji, wrażeń, wzruszeń, klimatem danego miejsca. Dla mnie jest on pejzażem wewnętrznym,zapisem duszy. W naturze, w pejzażu artystka szuka takiej harmonii kształtów, układu barw, jaki jest zgodny z nią samą. Nie maluje dowolnego pejzażu.  Szuka takiego, który jest w zgodzie z nią samą. Który jest tylko pretekstem. Stanowi  tylko podstawę jej  obrazu.

Czy jest zapisem jej temperamentu, osobowości? Raczej poszukiwaniem ciszy, spokoju, harmonii, odskocznią od bardzo aktywnego życia. Ten otwarty, bardzo syntetyczny pejzaż jest jej wyciszeniem. Obrazy przedstawione na wystawie są podsumowaniem pewnego okresu twórczości. Wśród nich znajdziemy zarówno bardzo spokojne, wyciszone, oszczędne w kolorze ale również bardziej dynamiczne, ostrzejsze. Obrazy różnią się tak jak nasz stan duszy, emocji, wzruszeń w różnym okresie naszego życia.

 

                                                               Artysta malarz, rzeźbiarz Zbigniew Strzyżyński

 

zaproszenie-min

Zaproszenie na Wystawę Profesora Grzegorza Mazurka

   G Mazurek Orangeria 1 kopia

Pałac w Jabłonnie 

Dom Zjazdów i Konferencji PAN

Zaprasza na Uroczyste otwarcie nowej wystawy

Grzegorza Mazurka

W Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria

24 września 2023r. Godz.15:00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

G Mazurek Oranzeria 2

Zaproszenie do udziału w Charytatywnej Aukcji obrazów

XV Charytatywna Aukcja Obrazów A XV Charytatywna Aukcja Obrazów b                                                                     2023.09.13 Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci prezes Rafał Ciupiński page-0001                    

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Artura Przybysza

plakat PRZYBYSZ 1

 

„Galeria OKNA”

Miejskiej Biblioteka Publicznej w Lublinie,

ul. Peowiaków 12, I piętro.

Wernisaż odbędzie się

15 września, godzina 18.00

Tytuł wystawy: „Światłem i cieniem”

 

 

 

Urodziłem się i mieszkam w Lublinie. Ukończyłem Instytut Wychowania Artystycznego UMCS.

Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Moja przygoda z malarstwem zaczęła się dawno temu. Początkowo malowałem wyłącznie techniką olejną. Później spróbowałem swych sił w akwareli, której jestem wierny do dzisiaj. Zafascynowała mnie jej lekkość, szybkość i nieprzewidywalność. Wbrew pozorom jest to jedna z trudniejszych technik. Nie ma tu miejsca na pomyłkę i wprowadzanie poprawek, ale jednocześnie zapewnia ona możliwość zastosowania różnorodnych form wyrazu zależnie do zastosowanych technik, farb, papieru. Żadna inna technika nie pozwala też na tak wiele spontanicznych sytuacji zachodzących podczas malowania. Wyjątkowość tej techniki polega na braku możliwości wiernego powtórzenia danego motywu, dzięki czemu każda praca jest jedyna i niepowtarzalna. Inspirują mnie architektura, pejzaż, a czasem inne motywy. Obecnie motywem przewodnim jest architektura Lublina, zarówno nocą gdy miasto nabiera tajemniczości, jak i za dnia.

   

 

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Anny Fic - Lazor

plakatA4 wystawa A Fic Lazor Etiuda 11zon

Ogród Botaniczny UMCS i Dworek Kościuszków zapraszają serdecznie 14 września 2023 r. o godz. 16.00 na wernisaż wystawy Anny Fic-Lazor „Etiuda o drzewie. Akwarele”, który odbędzie się w Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Wystawę będzie można zobaczyć od 14 września do 31 października, w godzinach otwarcia Dworku.

Anna Fic-Lazor, artystka i konserwatorka dzieł sztuki, zaprasza nas do obserwacji natury poprzez akwarelowe studia i szkice. Wiodącym tematem i głównym „modelem” prezentowanych prac jest samotna brzoza na miedzy, obserwowana codziennie, w różnych porach roku. Artystka, pokazując ten sam kadr, stara się odwzorować wszystkie niuanse oświetlenia, porannej mgły czy mroźnego powietrza poranka. Podobne zagadnienia ukazuje cykl szkiców z przypałacowego pomorskiego parku, powstałych w przeciągu kilku dni, w momencie budzenia się wiosny. Na wystawie nie zabraknie też prac przedstawiających drzewa z parku w Kozłówce, gdzie, w muzeum, Anna Fic-Lazor pracowała 36 lat. Wszystkie prace wykonane zostały w wymagającej technice akwareli, do której twórczyni wróciła po wielu latach. W pejzażowych studiach, mimo iż skupia się na wnikliwej i pełnej spokoju obserwacji natury, aby oddać, zdawać by się mogło, banalny i powszedni widok wybranego kadru – drzewa, alei, łąk i nieużytków, nie zagłębia się jednak w szczegóły botaniczne. Artystka preferuje nastrojowe i wrażeniowe zapisy obserwowanego krajobrazu, operując zróżnicowanymi pociągnięciami pędzla i barwnymi plamami. I właśnie takie prace, wybrane przez Annę Fic-Lazor, swoją tematyką silnie związane z naturą i krajobrazem, zagoszczą we wnętrzach Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym.

 ANNA FIC-LAZOR

Absolwentka PLSP w Lublinie. Studia na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie (1988). Malarstwo w pracowni D. Makowskiej i R. Ziemskiego, rysunek w pracowni S. Damskiego i M. Nowińskiego. Od 1987 do 2023 zawodowo związana z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Prowadzi działalność związaną z ochroną dóbr kultury. Członkini ZPAP, od 2023 pełni funkcję wiceprezesa w Zarządzie Okręgu Lubelskiego. Odznaczona Złotą Odznaką „Za opiekę nad zabytkami”, honorowym medalem im. Bohdana Marconiego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Zajmuje się konserwacją zabytków, szczególnie malarstwa i rzemiosła artystycznego, oraz projektowaniem graficznym publikacji książkowych i kalendarzy, a także grafiką i rysunkiem wydawniczym. Jest autorką scenografii kilkudziesięciu wystaw w muzeum w Kozłówce. Uprawia olej, akwarelę, gwasz, pastel, fotografię. W twórczości artystycznej zajmuje się głównie studium krajobrazu, mającego silny związek z polską tradycją obrazowania natury, często zawartego w miniaturowych formach pejzażowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Romana Gruszeckiego

gruszecki r.-plalkat-min

Serdecznie zapraszamy na Wernisaz wystawy

Romana Gruszeckiego

MALARSTWO

6 wrrześnia 2023 r., godz. 18.00

Galeria 31 w Lublinie, ul. Braci Wieniawskich 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gruszecki r.-zaproszenie-min

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Profesora Grzegorza Mazurka

01mZaproszenie Mitopeje20 23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaproszenie 0011 Mitopeje 20 23

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Elwiry Wasak

    zaproszenie E Wasak1

Elwira Wasak

GEOMETRYCZNIE;

Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją"

ul. Grodzka 11, 20-112 Lublin;

Wernisaż  18 sierpnia  godzina 17oo.

 

ELWIRA KLARA WASAK

Ur. w Lublinie w 1957r. Tu mieszka i pracuje. Od 1995r. członkini Związku Polskich Artystów Plastyków O/L. Wcześniej absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego w Lublinie i studiów magisterskich (dyplom 1982 r.) w Akademii Rolniczej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). W dorobku artystycznym około 30 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. W swojej twórczości używa technik malarstwa sztalugowego (olej, akryl, pastel, techniki własne) i rysunku.

,,Malarstwo jest dla mnie strefą osobistą. Maluję powodowana wewnętrznym imperatywem. Od zawsze. Czasem myślę, że to rodzaj uzależnienia. Malując obraz komponuję go i jednocześnie rozwiązuję jak (czasem) niekończącą się krzyżówkę, jak rebus o często nieprzewidywalnej treści. Maluję bo zawsze jestem ciekawa efektu końcowego. Pokonuję niewdzięczną drogę „walki” z oporną, brudną materią niecierpliwie oczekując na rezultat moich zmagań. Chociaż na końcu nie zawsze wygląda on tak jak go zaplanowałam. Malowanie jest dla mnie drogą nieznającą swojego końca ani celu. Idę, obserwuję, maluję… Wątpię, ale ciągle naiwnie wierzę w sens sztuki".

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Agnieszki Wójtowicz

                  plkat wojtowicz 02

   Serdecznie zapraszamy na Wernisaż wystawy:

   Agnieszki Wójtowicz

   ,Od czerni do koloru”

   21 lipca godz. 16.00

   Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego

   ul. Kamienna 20 Zamość

„Od czerni … do koloru” Agnieszki Wójtowicz

Twórczość Agnieszki Wójtowicz bliska jest sztuki ulicy, szeroko rozumianego nurtu street art. To świat pełen ascetycznego życia pozostawianego przez żywioł ulicy miasta Lublina, z którym artystka związana jest od wielu lat. Na tym skupia swoją uwagę, dokumentując plastyczne kompozycje inspirowane szablonami drogowych znaków, tablicami rozkładów jazdy czy plakatami informującymi, usytuowanymi na starych opuszczonych budynkach. Widoczny w tych kompozycjach upływ czasu i degradacja, czynią z artystki uważnego obserwatora, zanurzonego w miejską rzeczywistość, pełną specyficznego klimatu. Jeśli w tych dziełach pojawia się sylweta ludzkiej postaci, to jest to element plastyczny wtopiony w labirynt graficznych emblematów i patyny. Zanikające, płasko traktowane postaci, posiadają w sobie wymiar egzystencjalny. To często ofiary wielkomiejskiej aglomeracji, pełne anonimowości i bezdomności. Artystka wchodzi w rzeczywisty dialog z ludźmi wykluczonymi, będącymi poza marginesem społecznym, o czym świadczy cykl wywiadów przez nią zrealizowanych wprost na ulicy. Kompozycje artystki przywodzą na myśli urok starych blaknących klisz fotograficznych, ożywionych akcentami bladego koloru. To swoista opowieść o przemijaniu.

                                                                                         Jerzy Tyburski Dyrektor BWA - Galeria Zamojska   

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Agnieszki Mitury

                                                                                                                                              

                                                                                                                   Mitura

Wystawa i wernisaż Moniki Tomczak zd. Pękała

                                                                                                                                                                                                                                                                            asa Easy-Resize.com      

     REMINISCENCJE-

     MONIKA  TOMCZAK zd.    PĘKAŁA

      Wernisaż:16.06.2023r. godz.18.00
     Dom Kultury LSM Lublin
     ul.Wallenroda 4A, 20-400 Lublin
 
      

   MONIKA TOMCZAK zd. PĘKAŁA

  Absolwentka Wydziału Artystycznego    UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1999r. w pracowni prof. Adama Styki. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 2001r. Od 2013 należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. W latach 2012-2016 dyrektor Domu Kultury w Zawieprzycach oraz Gminnego Centrum Kultury w Ziółkowie. Organizator uroczystości kulturalnych, plenerów, kilkudziesięciu wystaw artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Członek jury konkursów malarskich lokalnych oraz ogólnopolskich . Instruktor rysunku, malarstwa, rzeźby, ceramiki, rękodzieła dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Artystka uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby i instalacji. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Autorka w początkowym okresie swojej twórczości czerpała tematy z rzeczywistości, powstawały wówczas cykle martwych natur przedstawiające młynki, maszynki czy żelazka. Twórczość z tego okresu określane z „ pogranicza realizmu i abstrakcji”. W ostatnich latach autorka tworzyła głównie kompozycje abstrakcyjne.

  tomczak-plalkat-zaproszenie ok-min                                                                                                                                   

Wystawa i wernisaż malarstwa Krystyny Rakowskiej

                                                                                                                                    

 

Krystyna Rakowska - wystawa malarstwa           

 

Krystyna  Rakowska - wystawa malarstwa.

Galeria TPSP "Przy Bramie"

ul. Grodzka 34/36, 20-112 Lublin.

Termin ekspozycji: 12-31.05.2023 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się dnia

19 MAJA 2023 r. (piątek) o godz. 17-tej.

Zapraszamy!

Wernisaż i wystawa Członków OL ZPAP w Pruszkowie

 Plakat Kontrasty-min  

     Wernisaż wystawy odbędzie się:
     10 czerwca 2023 roku o godz. 16.00
     w Centrum Kultury i Sportu 
     ul. Bohaterów Warszawy 4, Pruszków,
     Galeria 2 Piętro Salonu Pruszkowskiego.

     Serdecznie zapraszamy!

Wernisaż i wystawa Leszka Niewiadomskiego

             plakat-Niewiadomski Easy-Resize.com

       Leszek W. Niewiadomski - "Pejzaże"
       "Galeria Po 111 Schodach",
       Młodzieżowy Dom  Kultury nr 2 
       ul. Bernardyńska 14A

      17 maja, 2023,   godz. 17.00

Wernisaż i wystawa Sławomira Marca

 

OK Slawomir-Marzec-folder page-0001

     Wystawa Sławomir Marzec w Galerii Sceny Plastycznej KUL

     Wernisaż sobota 29.04 godz. 18, wystawa czynna do 15.06

 

 

  Prof. Sławomir Marzec, ur.1962; absolwent ASP Warszawa i Kunstakademie      Düsseldorf. Obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki ASP Warszawa. Praktykuje malarstwo, rysunek, instalację, fotografię przetworzoną, performance i film. Autor ponad setki wystaw indywidualnych (m.in. Muzeum Narodowe Lublin, MCSW Elektrownia Radom, Galeria Foksal, CSW Warszawa) i kilkuset wystaw zbiorowych. Opublikował ponad 200 tekstów z pogranicza teorii i krytyki sztuki oraz 5 książek (m.in. Zabobony sztuki najnowszej). Autor licznych polemik walczących o nie/możliwą autonomię sztuki. Inicjator powołania Forum Nowych Autonomii Sztuk (2014 -18). Wiceredaktor kwartalnika Aspiracje (2019 – 2021).

  Od wielu lat zajmuję się tematem horyzontu. Uważam go za archetyp widzialności, za   model różnicowania i obietnicy zjednoczenia – kiedyś, gdzieś…. Najnowszy cykl rozpatruje paradoksalną sytuację bycia w horyzoncie. Składa się on z sześciu niemal identycznych obrazów zbudowanych z tych samych elementów. Pierwszym jest kwadrat przypadkowych nachlapań trzech podstawowych kolorów (plus czerni). Równie ważnym składnikiem jest… zielona kropka, która za każdym razem jest inaczej usytuowana w znaczącym miejscu (środek, punkt symetrii lub przecięcia złotego podziału etc.), co podważa przypadkowość całej kompozycji. Kolejnym składnikiem obrazów jest tytuł – czasem wymazany, czasem potrojony, czasem jako palimpsest. Ponadto znajduje się tam nieomal niewidoczny napis bielą na górnej białej płaszczyźnie – fragmenty Księgi Genesis. Jest on dodatkowo odwrócony do góry nogami. Wystawę uzupełnia cykl „24 godziny” będący subiektywną impresją nad historycznym postrzeganiem horyzontu. A także kilka prac z cyklu „Obrazy użytkowe”, w którym raczej ironicznie wykorzystuję magiczne energie koloru. W końcu dziś przecież i tak uprawiamy magię (marketing, polityka), tyle, że w nią już nie wierzymy.

 

 

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !!!

Wielkanoc

 

Zdrowych , pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja;

życzy Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP

Wernisaż wystawy Wioletty Winiarskiej

 

Wioletta Winiarska

Członek ZPAP Okręgu Lubelskiego.

Wystawa obejmuje najnowsze prace artystki powstałe w roku 2022/2023, Na dużych płótnach autorka przedstawia w ekspresyjny sposób zaobserwowaną przez siebie rzeczywistość.

Wernisaż 20 kwietnia godz. 18.00. Wystawa czynna do 19 maja 2023 r.

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP 2023

Dom Kultury „Ruta” ul. Różana 8

 

 

Wioletta Winiarska - urodzona w 1971 r. w Lublinie.

Z wykształcenia magister filologii romańskiej KUL, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Od 2011 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Lubelskiego.

W swoim dorobku artystycznym ma liczne wystawy zbiorowe i indywidualne prezentujące prace wykonane w technice oleju, pasteli, akwareli, grafiki oraz akryli. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Twórca projektu plakatu Dni Kina Belgijskiego na zlecenie Alliance Française oraz plakatu sztuki teatru belgijskiego pt. „La tragédie comique” wystawianej w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Obecnie artystka tworzy w pracowni własnej w Lublinie.

Ostatnie wystawy:

zbiorowe:

- 20 Wschodni Salon Sztuki Lublin 2015

- 80-lecie Okręgu Lubelskiego ZPAP 2016

- 55-lecie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie 2019

- 25 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2020

- 26 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2022

indywidualne:

- 2018 - Galeria Przy Bramie TPSP w Lublinie

- 2019 - Galeria Kierat I ZPAP w Szczecinie

- 2022 - Galeria Przy Bramie TPSP w Lublinie

Na obecnej wystawie prezentuje obrazy malowane w latach 2022/2023.

Fragment recenzji z 2018 r. - Piotr Majewski (krytyk, historyk sztuki):

“[…] Znając artystkę od wielu lat, widzę w jej obrazach autentyczną pasję malarską, coś, co nakazuje jej podążać własną drogą, nie zważając na współczesne trendy i mody. Ta droga jest otwarta, naznaczona bezinteresownym upodobaniem i potrzebą zgłębiania niuansów malarskiego interpretowania rzeczy i motywów.[…]”

Fragment recenzji z 2022 r. - Piotr Majewski:

“[…] obrazy Wioletty Winiarskiej są ekspresyjne i afirmatywne wobec rzeczywistości. Ich kolorystyka, niekiedy intensywna, wręcz żywiołowa, a nade wszystko oryginalna, wzbudza pozytywne emocje. Autorka uczy przy tym uważnego spojrzenia i czerpania estetycznej satysfakcji z najbliższego otoczenia, codzienności i natury. Powtórzmy jeszcze raz: nie o wyrafinowanie tematu tu chodzi, lecz o sposób odczuwania. To dzięki niemu nawet najprostszą i najbardziej oczywistą rzecz można zamienić w zjawisko wyjątkowe i unikatowe.”

Pracowite zwierzę Czerwona mrówka akryl płótno 120x120 2022

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Marii Koldryn w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin na rok 2023

maria-koldryn-pastele-ulotka-07033023-podglad 3 page-0002maria-koldryn-pastele-ulotka-07033023-podglad 3 page-0001

SFbBox by website