SFbBox by website

Home

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !!!

Wielkanoc

 

Zdrowych , pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja;

życzy Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP

Wernisaż wystawy Wioletty Winiarskiej

 

Wioletta Winiarska

Członek ZPAP Okręgu Lubelskiego.

Wystawa obejmuje najnowsze prace artystki powstałe w roku 2022/2023, Na dużych płótnach autorka przedstawia w ekspresyjny sposób zaobserwowaną przez siebie rzeczywistość.

Wernisaż 20 kwietnia godz. 18.00. Wystawa czynna do 19 maja 2023 r.

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP 2023

Dom Kultury „Ruta” ul. Różana 8

 

 

Wioletta Winiarska - urodzona w 1971 r. w Lublinie.

Z wykształcenia magister filologii romańskiej KUL, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Od 2011 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Lubelskiego.

W swoim dorobku artystycznym ma liczne wystawy zbiorowe i indywidualne prezentujące prace wykonane w technice oleju, pasteli, akwareli, grafiki oraz akryli. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Twórca projektu plakatu Dni Kina Belgijskiego na zlecenie Alliance Française oraz plakatu sztuki teatru belgijskiego pt. „La tragédie comique” wystawianej w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Obecnie artystka tworzy w pracowni własnej w Lublinie.

Ostatnie wystawy:

zbiorowe:

- 20 Wschodni Salon Sztuki Lublin 2015

- 80-lecie Okręgu Lubelskiego ZPAP 2016

- 55-lecie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie 2019

- 25 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2020

- 26 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2022

indywidualne:

- 2018 - Galeria Przy Bramie TPSP w Lublinie

- 2019 - Galeria Kierat I ZPAP w Szczecinie

- 2022 - Galeria Przy Bramie TPSP w Lublinie

Na obecnej wystawie prezentuje obrazy malowane w latach 2022/2023.

Fragment recenzji z 2018 r. - Piotr Majewski (krytyk, historyk sztuki):

“[…] Znając artystkę od wielu lat, widzę w jej obrazach autentyczną pasję malarską, coś, co nakazuje jej podążać własną drogą, nie zważając na współczesne trendy i mody. Ta droga jest otwarta, naznaczona bezinteresownym upodobaniem i potrzebą zgłębiania niuansów malarskiego interpretowania rzeczy i motywów.[…]”

Fragment recenzji z 2022 r. - Piotr Majewski:

“[…] obrazy Wioletty Winiarskiej są ekspresyjne i afirmatywne wobec rzeczywistości. Ich kolorystyka, niekiedy intensywna, wręcz żywiołowa, a nade wszystko oryginalna, wzbudza pozytywne emocje. Autorka uczy przy tym uważnego spojrzenia i czerpania estetycznej satysfakcji z najbliższego otoczenia, codzienności i natury. Powtórzmy jeszcze raz: nie o wyrafinowanie tematu tu chodzi, lecz o sposób odczuwania. To dzięki niemu nawet najprostszą i najbardziej oczywistą rzecz można zamienić w zjawisko wyjątkowe i unikatowe.”

Pracowite zwierzę Czerwona mrówka akryl płótno 120x120 2022

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Marii Koldryn w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin na rok 2023

maria-koldryn-pastele-ulotka-07033023-podglad 3 page-0002maria-koldryn-pastele-ulotka-07033023-podglad 3 page-0001

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Anny Chmielnik

Galeria Sztuki A 10 ul.CHMIELNIK plakat siec-02Muzyczna 10a,
otwarcie wystawy 02.02.2023 r., godz. 16.30,
wystawa trwa do 27.02.2023 r.
 
 
 
 
"W procesie..." to wystawa wybranych prac Anny Chmielnik, powstałych w latach 2015-2022. Zaprezentowane zostały realizacje z dziedziny malarstwa olejnego, grafiki komputerowej i warsztatowej oraz ilustracje i plakaty autorskie. Anna Chmielnik zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym (ilustracją i plakatem). Jest absolwentką ASP w Poznaniu. Studiowała w ENBA w Lyonie oraz na ASP w Łodzi. Wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin.
 

Międzynarodowe legitymacje AIAP/IAA

logo czbSzanowne Koleżanki i Koledzy ,


NC IAA/AIAP uprzejmie przypomina iż wydaje międzynarodowe legitymacje IAA na 2023 rok, które uprawniają profesjonalnych artystów do ulgowych lub darmowych wstępów do wielu muzeów i galerii. Procedura i opłata pozostaje nie zmieniona / szczegóły na naszej stronie WWW.zpap.pl w zakładce IAA/AIAP-UNESCO/, z noworocznymi pozdrowieniami NC IAA Poland

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Piotra Nakoniecznego

570x460-crop-80-plakat nakonieczny drukPiotr Nakonieczny

/ Remanent /

Grafika, kaligrafia, rysunek. ex libris.

Wernisaż 13 stycznia 2023 godz. 17.00 - I piętro budynku Centrum Kultury

Galeria OKNA MBP
ul. Peowiaków 12
Lublin


Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W 1980 roku obronił dyplom pod kierunkiem prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej w pracowni Druku Płaskiego i Wklęsłego IWA UMCS. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 1985-2019 był wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS oraz Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Pracował także jako nauczyciel w renomowanych liceach plastycznych w Nałęczowie i Lublinie.

Jako ekspert w zakresie projektowania graficznego konsultował działalność studia DTP oraz jednej z największych lubelskich drukarni EMBE PRESS.
Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych oraz brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest znanym i cenionym twórcą ekslibrisów. Przez wiele lat współpracował z kultową postacią lubelskiego środowiska artystów Andrzejem Kotem, uważając go za swojego mentora i przyjaciela. Uprawia rysunek, grafikę, kaligrafię i projektowanie graficzne.
Na wystawie w Galerii OKNA prezentuje prace z zakresu różnych dziedzin sztuki. Autor tworzy swoje obrazy, zaczynając od tradycyjnych technik, takich jak rysunek czy fotografia, następnie dokonuje na tym gruncie transformacji cyfrowej.

Zaproszenie na Wernisaż wystawy Marii Koldryn

zawMaria Koldryn

/ GŁOWY / TWARZE / MASKI /

 

Wernisaż wystawy, 12 STYCZNIA (czwartek) godz. 18:00

Galeria Gardzienice - Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"

Ul. Grodzka 5

Lublin


Urodziła się w Lublinie. Artysta grafik. Studiowała i uzyskała dyplom magistra sztuki na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1974 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Była członkiem Zarządu Okręgu Lubelskiego ZPAP. W latach 1974 – 1985 realizuje grafiki użytkowe i reklamy ścienne dla PSP, ZPAP oraz Sztuki Polskiej. W latach 1982 – 1999 naucza (praca dydaktyczna) w PLSP w Lublinie (tkanina artystyczna, rysunek, malarstwo, projektowanie graficzne). W latach 1999 – 2005 mieszka i pracuje twórczo w Paryżu. W 2002 r. prowadzi staż pasteli dla dorosłych i dla dzieci w l’Ecole Municipale d’Arts Plastiques w Garges-lès-Gonesse koło Paryża. W pracy artystycznej posługuje się opracowaną przez siebie techniką pasteli, a jej ulubionymi tematami stały się przetworzone poetycko i graficznie motywy natury. Liczne jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą np. we Francji, Włoszech, Kanadzie, Hong Kongu. Od 1974 r. bierze aktywny udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach oraz konkursach krajowych i międzynarodowych.. Za swoją pracę została wielokrotnie wyróżniana i nagradzana m.in. Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki na Biennale Pasteli w Nowym Sączu 1996, nagrodą na konkursie Grafika Roku 1995, I nagrodą na IV Triennale Sztuki, Majdanek 1994, 3 nagrodą na IX Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim 2008, 2 nagrodą na VII Międzynarodowym Biennale Miniatury w Częstochowie 2012. W roku 2013 uhonorowana została Nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin. Jej praca twórcza została również wyróżniona Dyplomem uznania za wybitny wkład w rozwój kultury narodowej, przez Okręg Lubelski ZPAP w 2013 r. Za zasługi na rzecz lubelskiej kultury, w roku 2016 otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin.
W roku 2018 obchodziła czterdziestopięciolecie pracy twórczej, za którą uhonorowana została po raz drugi Nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin.

Zaproszenie na wernisaż i wystawę Kamila Kuzko

Kuzko zaproszenie jpg

Wesołych, spokojnych i zdrowych Świąt!

Boże Narodzenie ok Easy-Resize.com

Laureaci 26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2022 r.

Wszystkim Artystom biorącym udział w wystawie oraz Laureatom nagród serdecznie gratulujemy!

Grand Prix

ok grand prix                      okMagdalena Sitkiewicz bez tytulu olej plotno 91x92 2022 5000zl

II Nagroda

ok IInagroda                        ok Haruko Cho B-cushion Thai-5                        okHaruko Cho B-cushion Thai-1                        okHaruko Cho B-cushion Thai-3

III Nagroda

ok III Nagroda ok                               ok Anna Różycka Prezentacja bez tytułu

Nagroda Dyrektora Artystycznego CSK w Lublinie

ok 2nagroda dyrektora                                              ok Paweł Słota mikroprzestrzeń III płótno olej 2022 100x130cm 15000                           ok Paweł Słota mikroprzestrzeń IV olej płótno 2022 100x130cm 15000

Nagroda Prezesa ZPAP w Lublinie

ok nagroda prezesa                                             ok Forma I z cyklu Wariacje na Formę A 100x70x6 2021 foto Janusz Janczy                                                                                                                                                                                     ok Forma V z cyklu Wariacje na Formę A 100x70x05 2021                                                ok Forma IV z cyklu Wariacje na Formę A 100x70x15 2021                                     

Nagroda Rektora UMCS w Lublinie

                    nagroda rektoraok Łukasz Lepiorz Brakuje mi Ciebie ol.pł.70x110 2021r

Wyróżnienie 1

ok w1                                      ok Aleksandra Staniorowska-Buła Axis Mundi olej na płótnie  150 x 100 cm  2021 9000 zł                          ok Aleksandra Staniorowska-Buła Solastalgia olej na płótnie 100 x 150 cm 2022 9000 zł

Wyróżnienie 2

ok w2                                 ok Philip Spiegelberg Untitled mixed media 155x115cm 2022 EUR1000-

Wyróżnienie 3

            ok w3

                                ok AnnaTrojanowska UPOJENIE-ADMINISTRACYJNE 04 litografia 52x72 2022                               ok AnnaTrojanowska UPOJENIE-ADMINISTRACYJNE 02 litografia 52x72 2022 

 

                                                                  

                                                                 

Wyniki Konkursu 26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2022 r.

ssasazW dniu 8 grudnia 2022r. w Galerii „Centrum Spotkania Kultur” w Lublinie odbyło posiedzenie Jury konkursu 26. Międzynarodowy Wschodni Salony Sztuki.

Nominacje do nagród otrzymali:

 1. Robert Canev
 2. Haruko Cho
 3. Andrzej Cwalina
 4. Ewa Janus
 5. Róża Kędzierska-Góźdź
 6. Łukasz Lepiorz
 7. Sławomir Plewko
 8. Anna Różycka
 9. Magdalena Sitkiewicz
 10. Paweł Słota
 11. Philip Spiegelberg
 12. Aleksandra Staniorowska-Buła
 13. Zbigniew Stanuch
 14. Anna Trojanowska
 15. Piotr Tymochowicz
 16. Artur Wąsowicz

Z wyżej wymienionych Jury postanowiło przyznać nagrody następującym osobom:

- Grand Prix

Magdalena Sitkiewicz za prace

 • Bez tytułu, olej na płótnie, 90x92 cm, 2022

- II Nagroda

Haruko Cho za cykl prac

 • B-cushion Thai-1, piezografia na papierze nepalskim, 70×100cm, 2022
 • B-cushion Thai-3, piezografia na papierze nepalskim, 70×100cm, 2022
 • B-cushion Thai-5, piezografia na papierze nepalskim, 70×100cm, 2022

- III Nagroda

Anna Różycka za prace

 • Kroczący, stal cor-ten, 150, 170, 120 cm, 2020

- Nagroda Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

Łukasz Lepiorz

 • Brakuje mi Ciebie, , olej na płótnie, 70x110 cm, 2021

- Nagroda Prezesa Okręgu Lubelskiego ZPAP

     Ewa Janus za cykl prac:

-    Forma I. Z cyklu Wariacje na Formę A, relief, papier, 100x70x6 cm, 2021

-    Forma IV. Z cyklu Wariacje na Formę A, relief, papier, 100x70x2 cm, 2021

-    Forma V. Z cyklu Wariacje na Formę A, relief, papier, 100x70x1,5 cm, 2021

- Nagroda z-ca Dyrektora do spraw programowych, Centrum Spotkania Kultur w Lublin

       Paweł Słota za cykl prac:

-    Mikroprzestrzeń III, olej na płótnie, 100x130 cm, 2022

-    Mikroprzestrzeń IV, olej na płótnie, 100x130 cm, 2022

Jury postanowił przyznać również trzy pozaregulaminowe równorzędne wyróżnienia honorowe:

           Aleksandra Staniorowska-Buła za cykl prac:

-    Solastalgia, olej na płótnie 100x150 cm 2022

-    Axis Mundi, olej na płótnie 100x150 cm 2022

           Philip Spiegelberg

-    Untitled, mixed media, 155 x 115 cm, 2022

           Anna Trojanowska za cykl prac:

-    Upojenie Administracyjne 02, litografia na marmurze, 52x72 cm, 2022

-    Upojenie Administracyjne 04, litografia na marmurze, 52x72 cm, 2022

Zaproszenie na wernisaż wystawy Natalii Prokopiak Latosińskiej

plakat podmianaNatalia Prokopiak-Latosińska

Absolwentka Liceum Plastycznego im. C. K. Norwida w Lublinie. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego. Studia na Wydziale Artystycznym ISP UMCS na kierunkach: Grafika oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków OL. Brała udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych. Autorka około trzydziestu projektów graficznych publikacji, wykonanych na zlecenie Wydziału Artystycznego UMCS, Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Lubelskiego oraz osób prywatnych. W 2016 roku wyróżniona za projekt, opracowanie graficzne i skład publikacji w 56. Konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2015 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w Warszawie. Na wystawie zostaną zaprezentowane książki zaprojektowane przez artystkę oraz prace wykonane w technikach takich jak tkanina artystyczna, eko-art, techniki własne z pogranicza rysunku i pozłotnictwa.

Zaproszenie na Wernisaż i Wystawę 26 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki 2022 r.

zaproszenia wschodni salon sztuki wierzchW imieniu Zarządu Okręgu Lubelskiego ZPAP, kuratora wystawy, Współorganizatorów serdecznie zapraszamy na Wernisaż wystawy:

26 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki 2022

9 grudnia 2022 r. godz. 18.00

Centrum Spotkania Kultur, Galeria Wystaw Czasowych +1

Plac Teatralny w Lublinie

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2022

Tradycja Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania Lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Ich kontynuacja jest powstały w roku 1993 Wschodni Salon Sztuki, jako najważniejsza i największa cykliczna prezentacji sztuki współczesnej we wschodniej Polsce. Tegoroczny 26. Wschodni Salon Sztuki został po raz drugi z rzędu został zorganizowany jako otwarty międzynarodowy konkurs sztuki. Na wystawie zaprezentowane zostaną wyselekcjonowane przez Jury konkursu prace twórców z różnych dziedzin sztuki ukazujące aktualne tendencje i poszukiwania artystyczne zarówno w obrębie formy, treści sztuki współczesnej. Mam nadzieję, że wystawa da możliwość szerszego spojrzenia na sztukę, dzięki konfrontacji różnorodnej wrażliwości, ekspresji i postaw artystycznych, Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane dzieła będą przyczyną do pogłębionej refleksji na temat sztuki aktualnej i pozwolą usytuować prezentowany dorobek artystów w szerszym kontekście sztuki europejskiej.

Organizatorzy: Okręg Lubelski Związku Polskich Artystów Plastyków.

Współorganizatorzy:

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie

Kurator wystawy:

dr hab. Wojciech Mendzelewski

09.12.2022 r. o godz.18.00 – Uroczysty wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród laureatom

31.01.2023 r.– zakończenie wystawy, po której prace będą odsyłane autorom (z wyłączeniem prac nagrodzonych)

Zaproszenie na Wystawę malarstwa Hanny Gralak

Gralak-Zaproszenie1-1

Zaproszenie na Wystawę malarstwa Małgorzaty Wzorek

Małgorzata Wzorek malarstwo 1Małgorzata Wzorek

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie sztuki na UMCS. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Należy do ZPAP, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Kontrast. Ekspert MEN w zakresie przedmiotów artystycznych. Maluje głównie w technice akrylu oraz eksperymentuje własnymi technikami, w swoich pracach przedstawia głownie przestrzeń.

Wyniki Konkursu 26 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki 2022

ssasaz

26. MIĘDZYNARODOWY WSCHODNI SALON SZTUKI W LUBLINIE

 THE 26TH INTERNATIONAL EASTERN SALON OF ART IN LUBLIN

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY KONKURSU

PROTOCOL OF THE COMPETITION JURY SESSIONS

Do konkursu przystąpiło się 135 artystów z Polski, Białorusi, Bułgarii, Japonii, Niemiec, Ukrainy, zgłaszając 325 prac, z których Jury na podstawie dokumentacji fotograficznej zakwalifikowało 91 prac 54 autorów do następnego etapu konkursu oraz wystawy pokonkursowej.

135 artists from Poland, Belarus, Bulgaria, Germany, Japan and Ukraine entered the competition, submitting 325 works, of which the Jury, based on photographic documentation, qualified 91 works by 54 authors for the next stage of the competition and the post-competition exhibition.

JURY:

 1. Prof. Błażej Ostoja Linski Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 2. Prof. Mariusz Drzewiński Centum Spotkania Kultur w Lublinie
 3. Prof. Jacek Kucaba Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
 4. Prof. Piotr Józefowicz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 5. Dr hab.Wojciech Mendzelewski  Prezes Okręgu Lubelskiego ZPAP
 6. Jolanta Męderowicz, Historyk Sztuki
 7. Prof . Krzysztof Szymanowicz Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie

Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym Artystom!
Przypominamy o nadsyłaniu prac do 30.11.2022 r.

Congratulations to all qualified artists!
We would like to remind you to send your works untill 30.11.2022.

Adres/Address:

Okręg Lubelski ZPAP, ul. Grodzka 3 Lublin, Poland

 

Lista zakwalifikowanych do wystawy

List of qualified for the exhibition

1/Piotr Bies

 • Portret, kamień, żelazo, 32x30x10cm, 2022
 • Portret 2, kamień, żelazo, 50x35x9 cm, 2022
 • Orantes, beton, 35x20x20 cm, 2020

2/Robert Canev

 • Topographic map, mixed media, 79x107 cm, 2021
 • Structure, mixed media, 130x56 cm, 2021

3/Beata Cedrzyńska

 • Alienacja IV, technika mieszana/druk cyfrowy, 100x100cm, 2022
 • Alienacja VI, technika mieszana/druk cyfrowy, 100x100cm, 2022

4/Anna Chmielnik

 • Matka  35, olej na płótnie, technika własna, 160x100 cm, 2020
 • Matka  40, olej na płótnie, technika własna, 160x100 cm, 2020

5/Stanisław Cholewa

 • Figura odwrócona, serigrafia, 70x200cm, 2022

6/Andrzej Cwalina

 • Z różową poświatą, olej na płótnie, 100x80, 2022

7/Małgorzata Drozd-Witek

 • Lustro 3, mieszana na płótnie, 100x120 cm, 2021

8/Katarzyna Gołębiowska

 • Fenomen bordowy, akryl na płótnie, 140x140 cm, 2022
 • Fenomen czarny, akryl na płótnie, 30x30 cm, 2021
 • Fenomen biały, akryl na płótnie, 30x30 cm, 2021

9/Magdalena Hanysz – Stefańska

 • Motylanka, linoryt kolorowy, 95 x 65 cm, 2020

10/Haruko Cho

 • B-cushion Thai♯1, piezograph on nepalese paper, 70×100cm, 2022
 • B-cushion Thai3, piezograph on nepalese paper, 70×100cm, 2022
 • B-cushion Thai♯5, piezograph on nepalese paper, 70×100cm, 2022

11/Katarzyna Hilszczańska

 • Rozmowy z Wujem II, barwniki naturalne, roślinne, /wyłącznie kwiaty/, 55x50cm, 2022

12/Mateusz Iwicki

 • Kompozycja Abstrakcyjna- Transjent, technika mieszana, 80 x 60 cm, 2021

13/Agnieszka Jankowska

 • Matryce pamięci, technika własna, 90c30c4 cm, 2022

14/Ewa Janus

 • FormaI I. Z cyklu Wariacje na Formę A, relief, papier, 100x70x6 cm, 2021
 • FormaI IV. Z cyklu Wariacje na Formę A, relief, papier, 100x70x2 cm, 2021
 • FormaI V. Zcyklu Wariacje na Formę A, relief, papier, 100x70x1,5 cm, 2021

15/Anna Maria Kamycka

 • Połączyć się z lustrem, własna na płótnie, 24 x 30cm, 2022
 • Uchylić przyłbicę, własna na płótnie, 24 x 30cm, 2022

16/Malwina Karp

 • Cykl szklany 0120, olej na płótnie, 100x60cm, 2020
 • Cykl szklany 0420, olej na płótnie, 100x60cm, 2020

17/Róża Kędzierska-Góźdź

 • Obok świata 1, druk cyfrowy, 100x70 cm, 2022
 • Obok świata 2, druk cyfrowy, 100x70 cm, 2022

18/Ireneusz Kopacz

 • Martwa Natura Hommage a Damien Hirst, collage na płótnie, 40x80 cm 2022
 • Kompozycja z dłonią, collage na płótnie, 60x 120 cm, 2022

19/Tomasz Krzpiet

 • Atypowy 1, żywica poliestrowa, 220x160x160, 2021

20/Jolanta Kuśmierz

 • Punkty świetlne, mieszana, 100x140 cm, 2020

21/Łukasz Lepiorz

 • Brakuje mi Ciebie, , olej na płótnie, 70x110 cm, 2021

22Jacek Łuczak

 • ALDA, epoksyd patynowany na brąz, 27x41x32cm, 2021
 • LENA, epoksyd patynowany na brąz, 30x2317cm, 2020

23/Tatiana Majewska

 • Młodość, akwarela na papierze, 50x70 cm, 2022
 • Taniec, akwarela na papierze, 73x53 cm, 2022

24/Lech Mazurek

 • Koniec historii - ostatni człowiek 2, Ink print, 100x70 cm, 2022

25/Le Mai Nguyen-Zaniewska

 • Kod dostepu 1, druk cyfrowy UV, 140 x 110 cm, 2021
 • Kod dostepu 3, druk cyfrowy UV, 140 x 110 cm, 2021

26/Monika Pałka

 • Miasto 2022. Deszcz, III, grafika cyfrowa, papier barytowy, 70x120 cm, 2022

27/ Emilia Pitucha

 • Cykl Zjawiska, „Grające kamienie I”, rysunek ołówkiem i tuszem, 70 x 50 cm, 2020
 • Cykl Zjawiska, „Grające kamienie II”, rysunek ołówkiem i tuszem, 70 x 50 cm, 2020
 • Cykl Zjawiska, „Grające kamienie III”, rysunek ołówkiem i tuszem, 70 x 50 cm, 2020

28/ Sławomir Plewko

 • Inercja Przestrzeni (Komentarz Inherentny D), druk wielokrotny, pigmentowy, lakier UV, MDF, 86x86x6 cm, 2021
 • Inercja Przestrzeni (Komentarz Inherentny E), druk wielokrotny, pigmentowy, lakier UV, MDF, 86x86x6 cm, 2021

29/ Przemysław Pokrywka

 • Świątynia. Reinterpretacje, olej na płycie, 81x89x4 cm, 2022
 • Świątynia. Reinterpretacje Ii, olej na płycie, 60x74x9 cm, 2022

30/ Szymon Popielec

 • Burning Man – Świecznik, odlew z brązu + świeca, 87x48 cm (średnia), 2021-22

31/ Andrzej Rachoń

 • Pejzaż prowincjonalny 1, pastel olejny, 70x100 cm, 2022
 • Pejzaż prowincjonalny 3, pastel olejny, 70x100 cm, 2022

32/ Justyna Respondek- Muc

 • Bez tytułu2107, technika mieszana (olej, akryl, lakier, asfalt), 170x140 cm, 2021
 • Bez tytułu2108, technika mieszana (olej, gładź, emulsja, lakier), 170x140 cm, 2021

33/ Adam Romaniuk

 • “Portret Jana”, Druk cyfrowy Velin de Arches, 120x160 cm, 2022

34/ Natalia Maria Romaniuk

 • Petrichor (Zapach ziemii po deszczu) 2, druk pigmentowy, 90 x 135 cm, 2022
 • Petrichor (Zapach ziemii po deszczu) 3, druk pigmentowy, 90 x 135 cm, 2022

35/ Małgorzata Rozwadowska

 • Transfiguracja, odlew z żywicy, 125x50x70 cm, 2020

36/ Anna Rozycka

 • Kroczący, stal cor-ten, 150, 170, 120 cm, 2020
 • Fantastik dildo, stal nierdzewna, 70x30 cm, 2019

37/ Katarzyna Rumińska

 • Dream of, technika własna, asamblage, 90x90x8 cm, 2022
 • Better Choice, technika własna, asamblage, 90x88,5x5 cm, 2022

38/ Bartłomiej Sęczawa

 • Plastikocen II, żeliwo, 15x100x150 cm, 2020

39/ Magdalena Sitkiewicz

 • Bez tytułu, olej na płótnie, 90x92 cm, 2022

40/ Paweł Słota

 • Mikroprzestrzeń III, olej na płótnie, 100x130 cm, 2022
 • Mikroprzestrzeń IV, olej na płótnie, 100x130 cm, 2022

41/ Philip Spiegelberg

 • Untitled, mixed media, 155 x 115 cm, 2022

42/ Natalia Sroka

 • Layos, z cyklu El pueblo, akryl na płótnie, 90x80 cm, 2022

43/ Aleksandra Staniorowska-Buła

 • Solastalgia, olej na płótnie 100x150 cm 2022
 • Axis Mundi, olej na płótnie 100x150 cm 2022

44/ Zbigniew Stanuch

 • Z cyklu Woda, Przejście, technika własna, 54x82 cm, 2022
 • Z cyklu Woda, Stany, technika własna, wys. 82 cm, 2020

45/ Jacek Staszewski

 • Ad futuram rei memoriam, rysunek ołówkiem, grafitem i PVC, 70/70 cm, 2021

46/ Dominika Stręciwilk

 • Archiwum 48, olej na płótnie, 13,2 x 9,2 cm, 2022
 • Archiwum 49, olej na płótnie, 6,5 x 8 cm, 2022

47/ Katarzyna Stryszowska-Winiarz

 • Kamienie III, olej na płótnie, 60x140 cm, 2022
 • Czerwona rzeka, olej na płótnie, 60x140 cm, 2022
 • Drzewo IV, olej na płótnie, 60x140 cm, 202

48/ Anna Trojanowska

 • Upojenie Administracyjne 02, litografia na marmurze, 52x72 cm, 2022
 • Upojenie Administracyjne 04, litografia na marmurze, 52x72 cm, 2022

49/ Piotr Tymochowicz

 • Homeland vol. 1, olej na płótnie, 100x150 cm, 2020

50/ Anna Warda

 • Dachy w swobodnym układzie, akryl na płótnie, 50x60 cm, 2022

51/ Elwira  Wasak

 • plastyczność kartki 2, akryl na płótnie, 100x100 cm, 2022
 • Plastyczność kartki 3, akryl na płótnie, 100x100 cm, 2022

52/ Artur Wąsowicz

 • Sfery 1 i 2, dyptyk, ceramika agatowa, szkliwiona, 70x140 cm, 2021
 • Formy 1 i 2, dyptyk, ceramika agatowa, szkliwiona, 45x90 cm, 2022

53/ Wioletta Winiarska

 • „bez tytułu III”, akryl na płótnie, 120X100 cm, 2021

54/ Katarzyna Żugaj

 • Rytm 6, technika mieszana na płótnie, 100x100 cm, 2021
 • Rytm 7, technika mieszana na płótnie, 100x130 cm, 2021

Aukcja Świąteczna

Aukcja adŚwiąteczna Aukcja

4 grudnia 2022 o godzinie 18 

na stronie www.onebid.pl

http://zpap.bielsko.pl/2022/11/10/aukcja-vii/

--

  

Bielsko – Biała  Rynek 27   1 piętro

telefon 602 323 345 608 522 546

www .zpap.bielsko.pl,

 facebookZPAPOkręgBielsko-Biała

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wernisaż Wystawy Malarstwa Artura Przybysza

Artur Przybysz-Zaproszenie1Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Artura Przybysza,

Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej 3 w Lublinie

9 listopada 2022 r. (w środę) o godz. 18.00

Tytuł wystawy „Akwarelowy spacer po mieście Lublinie”

Artur Przybysz

Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K Norwida w Lublinie, a następnie podjął studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Artysta pracuje głównie w technice akwareli, inspiruje go architektura, pejzaż, a czasem inne motywy. Obecnie motywem przewodnim jest architektura Lublina, zarówno nocą gdy miasto nabiera tajemniczości, jak i za dnia.

Wernisaż Wystawy Malarstwa Moniki Tomczak

Folder Monika Tomczak list 2022-1Monika Tomczak zd. Pękała

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1999 r. w pracowni prof. Adama Styki. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków od 2001 r. Od 2013 należy do Polskiego StowarzyszeniaNauczycieli Plastyków. Artystka uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby i instalacji. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Na wystawie Retrospekcja zaprezentowane zostały obrazy z ostatnich 20 lat twórczości artystki. Są to obrazy wcześniejsze, przedstawiające głównie pejzaże oraz martwą naturę, a także prace, które powstały w ostatnich latach, kompozycje abstrakcyjne. Autorka w początkowym okresie swojej twórczości czerpała tematy z rzeczywistości, powstały  wówczas cykle martwych natur przedstawiające młynki, maszynki, żelazka. Twórczość z tego okresu określane jest jako malarstwo z pogranicza realizmu i abstrakcji. W ostatnich latach autorka tworzyła głównie kompozycje abstrakcyjne.

Wystawa malarstwa Agnieszki Mitury

Agnieszka MituraSerdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Agnieszki Mitury,

Galeria Sztuki A10, Liceum Plastyczne

ul. Muzyczna 10 a,

03.11.2022 r. o godz.16.00.

Agnieszka Mitura

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K Norwida w Lublinie. Następnie podjęła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. W swojej twórczości od wielu lat skupia się na pejzażu. Pracuje głównie w technice olejnej. Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. W Kazimierzu Dolnym prowadzi autorską galerię sztuki.

przekazanie Obrazów na aukcję na rzecz chorego Marcelka

 http://www.mdk.lublin.pl

221104-konc-char-pl-a3-1

SFbBox by website