SFbBox by website

HomeKomunikaty

Aktualności

Zmarła Danuta Łabiga

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła Danuta Łabiga.  Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

klepsydra 002

 

 

 

Zapraszamy na wystawę malarstwa

0001

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Joanny Barczyk

plakat mZapraszamy na wystawę Joanny Barczyk w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 12.04.19 o godz. 18:00, w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (nowe skrzydło) IIIp., ul. Radziszewskiego 11 Lublin.

Joanna Barczyk

Urodzona 27 maja 1953 w Zabrzu. Studia na Wydziale Grafiki w Katowicach (trzy lata) i na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1978 r. pod kierunkiem prof. Jerzego Nowosielskiego. Od 1977 r. działała w opozycji antykomunistycznej. W 2007 r. otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Od roku 2002 pełni różne funkcje w komisjach przy Zarządzie OL ZPAP. W latach 2002-2006 pełniła funkcję Przewodniczącej Sądu Koleżeńskiego Okręgu Lubelskiego ZPAP. Od 2006 r. jest członkiem Zarządu OL ZPAP ( Przewodnicząca Komisji Socjalnej), od 2014 r. członkiem a potem Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej, od 2010 r. do 2018 była również delegatem na Walny Zjazd ZPAP. Prace malarskie artystki znajdują się głównie w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Watykanie, Kanadzie, RPA, USA. Również w kościołach: NMP w Raczkach k. Suwałk (1987), Miłosierdzia Bożego w Puławach (1991), kościele parafialnym w Klementowicach k. Nałęczowa (1994), kościele parafialnym w Bystrzycy Starej k. Lublina (1998). Osiem wystaw indywidualnych oraz udział w kilkunastu wystawach zbiorowych.

Zapraszamy na wystawę Honoraty Świderskiej

baner Obszar roboczy 1 Obszar roboczy 1Wernisaż wystawy 12 kwietnia 2019 r., o godz:18:00 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

Chcę być kobietą

image001Nieodmiennie zapraszamy na wystawę „Chcę być kobietą” Galeria XXI, 8.03 godz. 18

 Zapewne „Chcę być kobietą” jest najbardziej kontrowersyjną wystawą sztuki w Polsce, ilość po prostu podłych insynuacji i „demaskacji” intencji mojej jako kuratora była po prostu niewyobrażalna. Wystawa ta zanim została otwarta już spełniła swoje zadanie, czyli obnażyła mity i pseudokrytyczne symulacje, które tworzą naszą realności nie tylko artystyczną, lecz także kulturową i społeczną. Reakcje jakie już do tej pory wzbudziła, dowodzą, że trafiła w rdzeń naszych problemów. Została oceniona i potępiona zanim została nawet skonstruowana – ja zaprosiłem artystów, a każdy sam decyduje, co pokaże. Nie mam też złudzeń, że dalsze oceny stanu faktycznego będą czymś się różniły – stan indoktrynacji naszego artworld jest nieomal totalny. Sztuka traktowana jest właściwie jako pochodna naszych walk politycznych. Bo przecież, jak głosi dominujące hasło „wszystko jest polityką”. Osobiście definiuję od wielu, wielu lat politykę dość specyficznie, czyli jako formę zorganizowanej pazerności i korupcji. Sztuka jak wierzę powinna być idiomem, które to przekracza, a  przynajmniej zawiesza.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wystawę Hanny Gralak

mPeQWlQIRPu8QXdff6Bg thumb 88fWernisaż wystawy 29 marca 2019 r. (piątek), o godz:18:00 w DDK Bronowice

Fragment recenzji dr.hab Tomasza Świerbutowicza:

"Maluje od dziewięciu lat. Jej profesorem i przewodnikiem duchowym po malarstwie jest mgr Maciej Bijas. W dwutysięcznym szesnastym roku została przyjęta do Lubelskiego  Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.
„... Autorka stosuje różne sposoby aranżacji przestrzeni. W części obrazów idzie w stronę iluzji próbując wywołać efekt głębi i trójwymiarowości. W innych wprowadza uproszczony i płaski zapis przestrzeni i elementów użytych do budowy kompozycji malarskiej, koncentrując uwagę na ich wzajemnych relacjach: wielkości, kształtu i barwy. W swoich płótnach pani Hanna Gralak stosuje czasem efekt odwrócenia ostrości widzenia, czyniąc to w sposób zamierzony i Zgodny z jej intencjami...”
                                                         

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot

ggKlub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady zaprasza serdecznie na wystawę malarstwa 

"Ulotność"

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 marca 2019 r. o godz. 17:00 w Galerii Klubu Batalionu Dowodzenia wielkonarodowej Brygady ul. Żwirki i Wigury 6.

KRYSTYNY ZLOT

Krystyna Zlot -pasjonatka malarstwa członek ZPAP – okręg Lublin, TPSP w Lublinie, TPZG Garbów,  wykształcenie ekonomiczne. Umiejętności plastyczne doskonaliła w TPSP Lublin pod kierunkiem nauczycieli, profesorów w tym trzyletnią naukę rysunku i malarstwa, w dalszym ciągu rozwija swoje umiejętności malarskie pod kierunkiem wybitnego lubelskiego artysty malarza mgr Macieja Bijasa. Uczestniczy w przeglądach i konkursach sztuki. Wyróżnione malarstwo w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w 2018r. Laureatka w wystawach pt. „Lublin w Malarstwie” w TPSP Lublin. Bierze udział jako wolontariuszka w działalności artystyczno-edukacyjnej z malarską lekcją historii. Prelekcje takie łącznie z wystawami miały miejsce m.in. w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie jak również w kilkunastu ośrodkach kulturowo-oświatowych woj. Lubelskiego . Otrzymała dyplom uznania za krzewienie kultury od  Wojewody Lubelskiego. W dorobku artystycznym kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jej prace były również prezentowane na  wystawie

Czytaj więcej...

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego w Sochaczewie

Plakat VIII Sochaczewski  31 marca 2019 r. rozpocznie się VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego organizowany przez Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz

Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie.

Patronat medialny sprawują: TVP KULTURA , TVP HISTORIA , TVP 3 WARSZAWA., RADIO SOCHACZEW, RADIO VICTORIA, RADIO DLA CIEBIE

Konkurs odbywa się pod Patronatem Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dyplomy i Nagrody główne ufundował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Temat konkursu : „ Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi ”.

W konkursie swój talent artystyczny mogą zaprezentować dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, którzy wykonają prace plastyczne ujęte w estetycznej i malarskiej formie, przedstawiając:

przyrodę, historię, kulturę oraz tradycje naszej Ojczyzny.

Prace plastyczne mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem, akwarelami, farbami plakatowymi, akrylami, farbami olejnymi.

Czytaj więcej...

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Andrzeja Cwaliny

plakat Zapraszamy na wystawę Andrzeja Cwaliny w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 14.03.19 o godz. 18:00, w Galerii Gardzienice, ul. Grodzka 5A, Lublin.

Andrzej Cwalina

Urodził się w 1954 r. w Lublinie. Absolwent PLSP w Lublinie oraz wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Wieloletni nauczyciel PLSP w Lublinie i ZSP w Lublinie. W latach 1982–1991 związał się z Łomżą i podłomżyńskim Drozdowem. Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie. W dorobku artystycznym kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w licznych pokazach zbiorowych, m.in. w: Lublinie, Łomży, Warszawie, Włocławku, Drozdowie, Elblągu, Suwałkach. Laureat nagrody za najlepsze prace w konkursie środowiska łomżyńskiego w 1985 r.

6 Międzynarodowe Forum Artystyczne - Konferencja i Wystawa "na papierze bez granic"

Konferencja i Wystawa na papierze bez granicZapraszamy na 6 Międzynarodowe Forum Artystyczne - Konferencja i Wystawa "na papierze bez granic".
 
7/8 marzec 2019 w Wojewódzkiej  Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego
ul. Prezydenta Narutowicza 4, Lublin
Szczegóły wydarzenia w zaproszeniu.
 

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Alicji Oleszczuk

plakat alicja oleszczukZapraszamy na wystawę Alicji Oleszczuk w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 22.02.19 godz. 18:00, w Domu Kultury RUTA, ul. Różana 8, Lublin.

Alicja Oleszczuk

Artystka urodziła się w Łomży. Studia wyższe ukończyła w Warszawie. Od wielu lat mieszka w Chełmie. Sztuką interesowała się od zawsze, chociaż dopiero w Chełmie odważyła się spróbować swoich sił, tkając projektowane przez siebie gobeliny. Pierwszy obraz Alicja Oleszczuk namalowała w roku 2000. Trafiła wtedy do Chełmskiego Domu Kultury, do prężnie rozwijającej się pod kierunkiem Teresy Chomik-Kazarian grupy Pasja. Jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia Twórczego „PASJA” w Chełmie. Obecnie przede wszystkim maluje. Jej prace można znaleźć w Polsce, w Niemczech i na Ukrainie. Swoje obrazy prezentowała na licznych zbiorowych i indywidualnych wystawach autorskich. Najważniejsze z nich to wystawa w Galerii „Patio” w Chełmie, w Galerii Klubu Garnizonowego w Łomży i w Lublinie, w Galerii „Pasja” w Chełmie, w Galerii „Przy Bramie” w Lublinie, w Galerii w Łęcznej i Krasnymstawie, w Kowlu i Włodzimierzu. Uczestniczka licznych polskich i zagranicznych plenerów malarskich.

11. Triennale Małych Form Malarskich

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w 
ogólnopolskim konkursie 11. Triennale Małych Form Malarskich. 
Przedmiotem konkursu są prace malarskie wykonane w dowolnej stylistyce i 
technice malarskiej o maksymalnej powierzchni 600 cm2 . Konkursowe prace 
należy wysyłać w terminie 15.04-31.05.2019 na adres: Galeria Sztuki 
WOZOWNIA, ul. Rabiańska 20, 87-100 Toruń z dopiskiem 11 TMFM.

Nagrody:
I nagroda – 5000 PLN
II nagroda – 4000 PLN
III nagroda – 3000 PLN
Nagroda Specjalna Rektora UMK i Galerii Sztuki Wozownia dla najlepszej 
pracy studenckiej.

Pytania dotyczące konkursu kierować można na adres e-mail 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując 11 TMFM. Szczegółowe informacje 
w regulaminie.

Karta zgłoszenia.
Zapraszamy serdecznie do udziału.

Lab.12 art prize

square lab12 banner plKonkurs plastyczny Lab.12 jest skierowany do profesjonalnych artystów i amatorów; mogą w nim brać udział graficy, malarze, fotografowie, itp z całego świata. Dopuszczalne są następujące rodzaje prac: malarstwo, fotografia, rzeźba, mix media, prace cyfrowe, wideo, grafika. Konkurs jest wielką okazją dla artystów, którzy mogą wygrać nagrodę pieniężną oraz wystawić własne prace.

NAGRODY: - utworzenie nowej kolekcji Malamegi

- nagroda na zakup pracy

- nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro

- książka monograficzna

Następujące rodzaje prac są dopuszczalne: malarstwo, rzeźba, fotografia, mixed media, prace cyfrowe, wideo, grafika, inne (wszystkie prace wizualne, które mogą zostać przedstawione za pomocą obrazu będą dozwolone). Konkurs skierowany jest do profesjonalnych artystów i amatorów; mogą w nim brać udział graficy, malarze, fotografowie, itp z całego świata. termin zapisów: 20 luty 2019 r

Wszystkie informacje na temat konkursu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej: www.lab.malamegi.com

Wystawa malarstwa "W czerni" Elwiry Wasak

wystawa ewasakZapraszamy na wystawę Elwiry Wasak. Wernisaż wystawy 3.01.2019 r. , o godz.17: oo w  Galerii Klubu BDOW WB ( Dom Żołnierza), ul. Żwirki i Wigury 6 w Lublinie.

 

Repartycje 2019

Informacja z Biura ZG Związku Polskich Artystów Plastyków

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z §17 Regulaminu Repartycji ZPAP termin dostarczenia wniosków o repartycję pośrednią upływa dnia 31.12, zaś o repartycję bezpośrednią 31.01. Decyduje data stempla pocztowego.

Więcej informacji na stronie www:

http://www.zpap.pl/zpap/index.php?option=com_content&view=article&id=1655&Itemid=211&lang=pl

SFbBox by website