SFbBox by website
Zapraszamy na wystawę jubileuszową 35-lecie pracy twórczej Ireneusza Wydrzyńskiego. Wernisaż wystawy 19 sierpnia godz.18.oo MDK "Pod Akacją" ul. Grodzka 11.
Ireneusz Wydrzyński
Studia w Lublinie UMCS Instytut Wychowania Artystycznego. W 1978 roku rozpoczął również studia w PWSSP we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła specjalizacja projektowanie szkła.
"Dwugłos o sztuce to mapa miejsc wspólnych i osobnych, próba stworzenia obszaru relacji między dwojgiem artystów - Zofią Kopel-Szulc i Henrykiem Szulcem, którym przyszło dzielić życie, wzajemne inspiracje i fascynacje."
Wernisaż wystawy 14 sierpnia godz.19.oo Zamek Lubelski.
Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Swój dorobek twórczy prezentować będzie artysta grafik Roman Mucha. Wernisaż wystawy 20 czerwca godz. 16.oo Wojewódzki Ośrodek Kultury ul. Dolna Panny Marii 3.
Roman Mucha
Urodził się w 1933 roku w Wierszczycy powiat Tomaszów Lubelski. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, a także Studium Nauczycielskie o kierunku Wychowanie Plastyczne w Zamościu, natomiast studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Pedagogicznym UMCS ze specjalizacją plastyczną w Lublinie. W 1963 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel plastyki w Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lubelskim.
Dziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego ogłaszają pierwszą edycję Konkursu graficznego o nagrodę im. Krystyny i Czesława Bednarczyków. Wyróżnienie przyznawane będzie w zastaw grafik warsztatowych wykonanych do tomu poetyckiego wydanego przez londyńską Oficynę Poetów i Malarzy, wybranego z następującej listy:
1. Czesław Bednarczyk, Rosocha, Londyn 1978
2. Jan Brzękowski, Przyszłość nieotwarta, Londyn 1959
3. Marian Czuchnowski, Angielska zima 1947. Poemat z szuflady, Londyn 1966
4. Jan Darowski, Drzewo sprzeczki, Londyn 1969
5. Wacław Iwaniuk, Lustro, Londyn 1971
Teksty wymienionych zbiorów poetyckich dostępne są na stronie internetowej Katedry Edytorstwa i Nauk Pomocniczych Wydziału Polonistyki UJ:
http://www.edytorstwo.polonistyka.uj.edu.pl/oficyna-poetow-i-malarzy/konkurs-2015
Tamże regulamin Konkursu i bliższe informacje
Nagroda pieniężna w tej edycji wynosi 15.000 złotych
Prace konkursowe powinny być składane osobiście na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagielońskiego (portiernia) lub za pośrednictwem poczty. Termin nadsyłania prac wraz z formularzem zgłoszeniowym upływa 30 listopada 2015 r.
Pytania można kierować na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pierwszej edycji Festiwalu Rzeźb Małych (Bardzo) w sobotę 30 maja. Organizowany jest on przez pracowników i studentów Katedry Projektowania i Konserwacji Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Amatorzy i profesjonaliści, dzieci i dorośli proszeni są o zaprezentowanie swoich autorskich miniatur (w wysokości do 10 cm) wykonanych w dowolnym materiale i technice. Powinny być one w jakimś stopniu inspirowane legendami i przysłowiami związanymi z naszym regionem. Oceniana będzie jakość tych rzeźb, jak też dowcip ich aranżacji – wykorzystujących szczeliny, pęknięcia, rynny itd.
Miniatury powinny być zaprezentowane wyłącznie na trasie (jak i w czasie) przemarszu jury. Zaczynamy o godzinie 10 od Bramy Krakowskiej – potem ul. Jezuicką do Bramy Trynitarskiej – Gruella – Rynek - Grodzka - Plac Po Farze - Brama Grodzka i mostem do wejścia do Zamku. Tam rozdane zostaną honorowe dyplomy i nagrody w postaci albumów o sztuce i architekturze. Fotografie tych prac będą później prezentowane na specjalnej stronie internetowej. Aranżacja miniatur nie może zostawiać trwałych śladów w tkance miasta.
Zapraszamy na kolejną odsłonę Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP - " Nieznane pragnienia" wystawa malarstwa Waldemara Swatowskiego. Wernisaż wystawy 22 maja godz.18.oo, Galeria 31 ul. Braci Wieniawskich 5, Lublin.
Waldemar Swatowski
Urodzony w 1965 r. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Od 2007 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórczość w dziedzinie malarstwa. Udział w wystawach zbiorowych plastycznego środowiska zamojskiego i wystaw zbiorowych organizowanych przez ZPAP - Okręg Lublin.
Zapraszamy do udziału w 20 Wschodnim Salonie Sztuki. Nadsyłanie zgłoszeń do 25 czerwca. Warunkiem uczestnictwa w wystawie jest opłacenie składek członkowskich za 2015 r. Wszelkie informacje w biurze tel. 512 382 301.
Szczegóły wystawy i karta zgłoszenia w zakładce Wschodni Salon Sztuki.
Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Wójcik. Wernisaż słowno - muzyczny 21 maja godz.18.oo, sala widowiskowa ul. Kruczkowskiego 6a.
Burmistrz Łęcznej i Centrum Kultury w Łęcznej zapraszają na uroczystość wręczenia Stanisławowi Andrzejowi Winiarskiemu dorocznej nagrody Łęczyńskiego Odyńca Kultury i nagrody jubileuszowej z okazji 40-lecia pracy twórczej. Wernisaż wystawy 8 maja godz. 19.oo, Centrum Kultury w Łęcznej ul. Obrońców Pokoju 1.
Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu ogłasza VII Ogólnopolski Konkurs Malarski "Triennale z Martwą Naturą".
W załączeniu regulamin i karta zgłoszenia.
Regulamin
Karta zgłoszenia
Zapraszamy na kolejną panelową dyskusję "Strategia sztuki - zawłaszczenia". Udział biorą Małgorzata Stępnik, Piotr Majewski, Sławomir Marzec.
15 kwietnia, godz.17.oo Inkubator Kultury - Chatka Żaka.
Zapraszamy na kolejną odsłonę Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP. Prezentujemy malarstwo Andrzeja Rzepkowskiego. Wernisaż wystawy 11 kwietnia godz.17.oo, Dom Kultury "Ruta" ul. Różana 8.
Andrzej Rzepkowski
Jedyny w Polsce artysta portretujący muzyków jazzowych. Jego obraz Jan Ptaszyn Wróblewski zdobi płytę muzyka. Inna płytę „Ich portret” zdobią wizerunki Włodzimierz Nahornego i Krzysztofa Wolińskiego pianistów jazzowych.
"Andrzej Rzepkowski od lat 90-tych zaczął wystawiać publicznie swoich trębaczy, saksofonistów czy klarnecistów, aby każdy miał możliwość usłyszenia muzyki płynącej z jego płócien. Każda wystawa obfitowała bowiem w niezwykłą atmosferę „namalowanej muzyki” co na pozór wydawać by się mogło niemożliwe – a jednak owy sposób uchwycenia osobowości i temperamentu muzyka, Andrzej Rzepkowski opanował perfekcyjnie poprzez bardzo intymny, uczuciowy stosunek do przedstawianych w swych obrazach treści".
Łukasz Wiącek
SFbBox by website