SFbBox by website
Wschodni Salon Sztuki powstał w 1993 roku z inicjatywy artystów zrzeszonych w Okręgu Lubelskim Związku Polskich Artystów Plastyków i jest cyklicznym interdyscyplinarnym przeglądem twórczości plastycznej twórców z Polski i z zagranicy. Poprzednie Konkursy, których ideą było m.in. skonfrontowanie dokonań artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Tegoroczny 27. Wschodni Salon Sztuki organizujemy we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie objęty został honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na wystawie pokonkursowej zostaną zaprezentowane wyselekcjonowane przez jury prace przedstawiające aktualne poszukiwania i osiągnięcia w dziedzinie twórczości. Warunki konkursu określone w regulaminie oraz jury składające się z wybitnych przedstawicieli sztuki z wiodących ośrodków akademickich są gwarantem wysokiego poziomu artystycznego wystawy. Otwarta formuła wydarzenia pozwala na prezentację najwartościowszych dzieł, umożliwia uwzględnienie różnorodnych tendencji poszukiwań oraz określenie głównych nurtów w obrębie szeroko rozumianej sztuki współczesnej. Wystawa pod patronatem Ministra Kultury, będzie miała miejsce w Centrum Spotkania Kultur.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem
Zgłoszenia do 17 listopada 2023 r.
Okręg Lubelski ZwiązkuPolskich Artystów Plastyków serdecznie zaprasza do udziału w
25. MIĘDZYNARODOWY WSCHODNI SALON SZTUKI LUBLIN 2020
Tradycja Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Ich kontynuacją są organizowane od 1993 roku wystawy Wschodniego Salonu Sztuki, jako najważniejszej i największej cyklicznej prezentacji sztuki współczesnej we wschodniej Polsce. Tegoroczny jubileuszowy 25. Wschodni Salon Sztuki został zorganizowany w nowej konkursowej formule. Prezentacja wystawy będzie miała miejsce w Galerii Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - współorganizatora wydarzenia. Pragniemy, aby nowa formuła Międzynarodowego Konkursu stała się przeglądem najciekawszych postaw twórczych. Zwracając się do szerokiego grona artystów plastyków, chcemy wyeksponować różnorodne tendencje, poszukiwania oraz wrażliwość artystyczną zarówno w zakresie formy jak i treści. Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane dzieła będą przyczyną do pogłębionej refleksji na temat aktualnej sztuki i pozwolą je usytuować w szerszym kontekście sztuki europejskiej oraz światowej. Mamy nadzieję, iż warunki konkursu określone w regulaminie będą wystarczającym gwarantem wysokiego poziomu artystycznego wystawy pokonkursowej.
Zachęcamy Państwa serdecznie do udziału i nadsyłania swoich najwartościowszych dzieł na 25. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki w Lublinie.
TERMINY
Do 31.08.2020 r.– nadsyłanie dokumentacji fotograficznej prac
Po 10.09.2020 r.– zamieszczenie listy zakwalifikowanych prac na stronie internetowej ZPAP
Do 07.11.2020 r.– przyjmowanie zakwalifikowanych prac na adres
27.11.2020 r. o godz.18.00 – uroczysty wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród laureatom
Do 31.12.2020 r.– – zakończenie wystawy, po której prace będą odsyłane autorom
(z wyłączeniem prac nagrodzonych)
regulamin i karta zgłoszenia: https://drive.google.com/drive/folders/1BiBWv2laSI_q-xYObbvO6g_jriPSehaP?usp=sharing
Projekt dofinansowany ze środków ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury
Wartość przedmiotu konkursu nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 300.000 EURO
I.1. Nazwa oraz adres siedziby Organizatora konkursu - Zamawiającego
Społeczny Komitet Budowy Pomnika Ofiar Komunizmu zwane dalej „Zamawiającym” z siedzibą: ul. Poligonowa 92, 20-817 Lublin oraz Związek polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski ul. Grodzka 3, 20-112 Lublin, jako współorganizator
I.2. Adres korespondencyjny Zamawiającego
Wszelką korespondencję związaną z konkursem należy kierować na adres: Związek polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski ul. Grodzka 3, 20-112 Lublin, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dodatkowym oznaczeniem: „Konkurs na opracowanie koncepcji pomnika Polskich Ofiar Komunizmu 1917-1989”
I.3. Osoby upoważnione do udzielania informacji o konkursie
Ze strony organizatora obowiązki Kierownika Zamawiającego, tj. osoby sprawującej nadzór nad przebiegiem postępowania konkursowego pełni Stanisław Brzozowski Osobami upoważnionymi do udzielania informacji o konkursie w zakresie przedmiotu konkursu i formalno-prawnym są: 1) Stanisław Brzozowski – tel.: +48 512 757 867, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 2) Jagoda Żyszkowska – tel./fax: 81 532 20 76, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Godziny pracy ZPAP: poniedziałek - piątek 9.00 - 16.00
ROZDZIAŁ II - FORMA, PRZEDMIOT I CEL KONKURSU
II.1. Forma konkursu
- otwarty, w którym uczestnicy konkursu składają „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”, a Zamawiający dopuszcza do udziału w konkursie i zaprasza do składania prac konkursowych uczestników spełniających warunki określone w regulaminie konkursu, zwanym dalej „Regulaminem”. - jednoetapowy – realizacyjny, z nagrodami, z zaproszeniem do realizacji w trybie zamówienia z wolnej ręki Autora (Zespołu Autorskiego) zwycięskiej pracy konkursowej.
II.2. Przedmiot konkursu
Przedmiotem konkursu są twórcze prace projektowe obejmujące: Opracowanie koncepcji rzeźby pomnika Polskich Ofiar Komunizmu 1917-1989 zlokalizowanego na skwerze przy pl. I. Singera w Lublinie wraz z zagospodarowaniem jej bezpośredniego otoczenia zgodnie z wytycznymi urbanistycznymi koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu inwestycji, w jego granicach. Informacje dotyczące przedmiotu konkursu zostały zamieszczone w Załączniku 12 do Regulaminu.
II.3. Cel konkursu:
1.) Wyłonienie najlepszego projektu pomnika (tj. rzeźby wraz z zagospodarowaniem terenu) upamiętniającego polskie ofiary komunizmu w latach 1917-1989 , którego Autor (Zespół Autorski) zaproszony zostanie (w części realizacyjnej) do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie projektu budowlanego (kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej niezbędnej do realizacji zamówienia), wykonanie rzeźby oraz realizację pomnika. Przewiduje się, że realizacja pomnika we wskazanej lokalizacji będzie wymagać zmiany projektowanego zagospodarowania fragmentu skweru, którego ostateczny kształt przestrzenny zostanie ustalony w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego konkursu.
2) Wzbogacenie przestrzeni miasta Lublina o dzieło artystyczne zgodne w charakterze z otoczeniem materialnym i społecznym, z tego względu prace wykonane przez uczestników konkursu powinny: - być realizacją potrzeby godnego uhonorowania ofiar komunizmu - harmonijnie wpisać się w krajobraz miasta, będącej urbanistycznym i architektonicznym zaakcentowaniem części ulicy w sąsiedztwie Zamku Lubelskiego byłego więzienia i miejsca kaźni ludności polskiej. - stworzyć kolejną wysokiej jakości przestrzeń publiczną, będącą kompozycyjnie oraz funkcjonalnie powiązaną z istniejącą architekturą - w zakresie zagospodarowania przestrzennego – stworzyć węzłowy punkt kompozycji przestrzeni placu z wykształconą dominantą rzeźbiarską, który w sposób maksymalnie efektywny - przy istniejących uwarunkowaniach - integruje otoczenie w sensie kompozycyjnym i funkcjonalnym.
Wyłonienie przez Sąd Konkursowy zwycięskiej koncepcji projektowej pomnika, będzie stanowić podstawę do zaproszenia uczestnika konkursu, którego praca zostanie nagrodzona i uznana przez Sąd Konkursowy za najlepszą do udziału w negocjacjach, tj. w postępowaniu prowadzonym w sprawie udzielenia zamówienia polegającego na szczegółowym opracowaniu pracy konkursowej, zgodnie z ustaleniami zawartymi w pkt X.3 i XI.2 Regulaminu.
III.1. Informacje ogólne dotyczące postępowania konkursowego
Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie: a) osoby fizyczne, b) osoby prawne, c) jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, podmioty te występujące wspólnie (np. konsorcja, spółki cywilne), z zastrzeżeniem warunków określonych w pkt VII.1 Regulaminu , którzy w ustalonym terminie złożą „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”. Każdy uczestnik powinien złożyć tylko jeden „Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie”, zwany dalej także „Wnioskiem”. Za złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie będzie się zatem uważać również dokonanie takiej czynności wspólnie z innym uczestnikiem konkursu w zespole. Wszyscy członkowie zespołu muszą w załączniku zawierającym pełnomocnictwo wskazać jednego z członków zespołu, który będzie upoważniony jako pełnomocnik do ich reprezentowania przez Zamawiającym. Członkowie zespołu mogą uczestniczyć tylko w jednym zespole i wyklucza to możliwości brania przez nich udziału w konkursie jako innych uczestników konkursu. Każdy Uczestnik może złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie oraz tylko jedną pracę konkursową pod rygorem wykluczenia. Złożenie pracy konkursowej będzie rozumiane przez Zamawiającego w sposób jednoznaczny jako fakt zapoznania się z treścią Regulaminu, akceptacji bez zastrzeżeń jego warunków oraz związania jego ustaleniami zgodnie z treścią Załącznika 7 do Regulaminu.
III.2. Harmonogram konkursu
Ogłoszenie konkursu 18.10.2019 r.
Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 31.10.2019 r. do godz. 15.00
Zakończenie kwalifikacji uczestników konkursu do 04.11.2019 r.
Zaproszenie uczestników do składania prac konkursowych do 05.11.2019 r.
Zgłaszanie pytań dotyczących Regulaminu do 15.11.2019 r. do godz. 15.00
Składanie prac konkursowych do 30.12.2019 r. do godz. 12.00
Rozstrzygnięcie konkursu 30.12.2019 r.
Organizatorzy informują, iż został przedłużony termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie pomnika Polskich Ofiar Komunizmu w Lublinie 1917-1989 do piątku tj. do 8 listopada 2019 roku, do godziny 15:00.
Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie
Karta identyfikacyjna uczestnika konkursu
Pokwitowanie odbioru pracy konkursowej
Wzór formularza z informacją o planowanych kosztach
Warunki miejskiego konserwatora zabytków cz 1
Warunki miejskiego konserwatora zabytków cz.2
Wypis i wyrys z planu zagospodarowania terenu
Miasto Bydgoszcz ogłosiło konkurs na projekt i wykonanie architektonicznego muralu podkreślającego i promującego historyczny i kulturowy charakter dzielnicy Starego Fordonu. Malunek umieszczony będzie na elewacji Zakładu Karnego przy ul. Rynek.
Regulamin: http://www.prawomiejscowe.pl/UrzadMiastaBydgoszczy/document/433768/Zarz%C4%85dzenie-488_2017
Wiecej informacji postepnych na stronie: http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zaprojektuj-mural-w-starym-fordonie/
Urząd Miasta Bydgoszczy ogłasza konkurs na wykonanie projektu muralu poświęconego Marianowi Rejewskiemu. Tematyką muralu jest postać wybitnego bydgoszczanina, polskiego matematyka i kryptologa, który w 1932 roku złamał szyfr Enigmy, najważniejszej maszyny szyfrującej używanej przez hitlerowskie Niemcy.
W kompozycji muralu wskazane są elementy nawiązujące do postaci Mariana Rejewskiego, jak również maszyny szyfrującej Enigma. Mural zostanie wykonany na elewacji budynku przy ulicy Gdańskiej 10 w Bydgoszczy, gdzie mieszkał Marian Rejewski
Więcej informacji dostepnych na stronie : http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/drugi-konkurs-na-mural-tym-razem-o-rejewskim/
Regulamin : http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/drugi-konkurs-na-mural-tym-razem-o-rejewskim/
P r e z y d e n t M i a s t a B i a ł e g o s t o k u
z siedzibą: 15-950 Białystok, ul. Słonimska 1,
zaprasza do udziału
w konkursie rzeźbiarsko-architektonicznym
na opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego młodego Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.
Konkurs zostanie przeprowadzony jako otwarty, jednoetapowy, o charakterze realizacyjnym, w którym uczestnicy konkursu składają „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”, a Zamawiający dopuszcza i zaprasza do składania prac konkursowych uczestników spełniających warunki określone w regulaminie konkursu.
Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego młodego Ludwika Zamenhofa, zlokalizowanego na terenie ul. L. Zamenhofa oraz w sąsiedztwie Rynku Kościuszki w Białymstoku. Projektowany pomnik p Szczegółowe wymagania dotyczące zakresu opracowania oraz prezentacji pracy konkursowej zostały określone w regulaminie konkursu.
SFbBox by website