SFbBox by website

Home

Aktualności

Stypendia dla twórców

Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin informuje, iż ruszył nabór wniosków o stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Do 20 listopada 2014 r. trwa nabór wniosków o stypendia na realizację w 2015 roku projektów artystycznych i z zakresu upowszechniania kultury na podstawie Uchwały nr 746/XXX/2013 Rady Miasta Lublin z dnia 25 kwietnia 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury oraz ich wysokości. Stypendium może być przyznane osobie fizycznej na okres maksymalnie 6 miesięcy.

Czytaj więcej...

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Agnieszki Zawadzkiej

Zzaproszenie-zawadzkaapraszamy na kolejną wystawe z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Swoje ilustracje prezentować będzie Agnieszka Zawadzka. Wernisaż wystawy 24 października  piątek, godz.17, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Lublinie ul. Bernardyńska 14a, Galeria Po 111 Schodach SALA KWADRAT. Wystawa czynna do 7.11 2014 r.

Agnieszka Zawadzka. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Autorka kilku wystaw indywidualnych i uczestniczka ponad 100 prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. W 2006 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Pracuje na macierzystej uczelni i prowadzi zajęcia z grafiki warsztatowej. Jest organizatorką warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych. Uprawia rysunek, grafikę i ilustrację. Na wystawie zostaną zaprezentowane ilustracje do autorskiej książki obrazkowej dla dzieci zatytułowanej "Ballada o piecu kaflowym". Historie przywołane w książce zostały zaczerpnięte ze wspomnień zaś ilustracje nawiązują do huculskiego pieca, który znajduje się w domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 

Wystawa Walentego Wróblewskiego

zaproszenie WróblewskiZapraszamy na wystawę Walentego Wróblewskiego "Bardzo nowe papiery" w Galerii 31 MBP im.H. Łopacińskiego, ul.B.Wieniawskich 5. Wystawa czynna od 15 października do 5 listopada.

 

 

Jubileusz prof. Lechosława Lameńskiego

zaproszenie Lameński

Zapraszamy na Jubileusz 40-lecia pracy twórczej prof. Lechosława Lameńskiego. Uroczystość połączona będzie z promocją książki "Stanisław Szukalski - teksty o sztuce i wypowiedzi polemiczne oraz korespondencja z lat 1924 - 1938" - wybrał, opracował i komentarzami opatrzył Lechosław Lameński. Spotkanie odbędzie się 23 października godz.17.oo Galeria ART ZPAP, ul. Krakowskie Przedm.62.

                                                                    Jubileusz Lamenski 6  Jubileusz Lamenski 4Jubileusz Lamenski 5

Jubileusz Lamenski 3 Jubileusz Lamenski 7 Jubileusz Lamenski 8  Jubileusz Lamenski 9  Jubileusz  Jubileusz 1 Jubileusz 2 Jubileusz 3   

 

Wyróżnienie dla Emilii Pituchy

Emilia Pitucha

Z przyjemnością informujemy, że Jury 9th International Biennial of Drawing Pilsen 2014 przyznało wyróżnienie dla Emilii Pituchy The Honorary Certificate of the Highest Quality – Short List. Więcej informacji na http:/bienale-plzen.cz/eu/. 

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Roberta Rabieja

zaproszenie RabiejZapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Swoje fotografie LUMEN / obrazy światła prezentować będzie Robert Rabiej. Wernisaż wystawy 17 października godz. 18.oo Galeria Krańcowa DDK Bronowice ul.Krańcowa 106.

Pochodzący z Łodzi artysta, mieszka  i pracuje w Lublinie. Autor fotografii, video-instalacji, projektów audytywnych oraz interwencji w przestrzeń publiczną. Prezentuje Lumen, które jest studium fenomenu światła, otwiera poszukiwania laboratoryjne w zakresie mediów światłoczułych, ich ma­terii i właściwości. W efekcie powstały analityczne obrazy światła.

 

Wybór władz Zarządu Głównego

W dniach 18 - 19 października w Warszawie odbędzie się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy. Delegatami naszego okręgu są;

Stanisław Bałdyga,
Joanna Barczyk.
Marek Piątkowski,
Amadeusz Popek,
Zbigniew Strzyżyński.

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Marii Koldryn

zaproszenia KoldrynZapraszamy na kolejną wystawę Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP. Swoje pastele z cyklu "Faktury Ziemi" prezentować będzie Maria Koldryn. Wernisaż wystawy 29 września godz.18.oo, Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im.H.Łopacińskiego ul. Braci Wieniawskich 5.
Maria Koldryn:
Urodzona w Lublinie. Artysta grafik.Studia i dyplom na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Od 1974 należy do ZPAP w Lublinie. W latach1982-1999 praca dydaktyczna w PLSP Lublin (tkanina artystyczna, rysunek,malarstwo, projektowanie graficzne). W latach 1999-2005 żyje i pracuje twórczo w Paryżu. W pracy artystycznej posługuje się opracowaną przez siebie techniką pasteli, a jej ulubionymi tematami stały się przetworzone poetycko i graficznie motywy natury. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Plener - Międzynarodowe spotkania ze sztuką - Lublin 2014

zaproszenie plener Program pleneruW dniach 25 września - 4 października nasz Okręg organizuje plener "Międzynarodowe spotkania ze sztuką". Po raz pierwszy plener odbędzie się w Lublinie.

Czytaj więcej...

Wystawa malarstwa Andrzeja Cwaliny

 plakatcwalin

Zapraszamy na wystawę malarstwa Andrzeja Cwaliny. Wernisaż wystawy 26 września godz.16.oo w Galerii Zespołu Sztuk Plastycznych ul. Muzyczna 10a

 

Objazdowa Galeria Sztuki 2015 - komunikat

Wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w Objazdowej Galerii Sztuki w roku 2015 prosimy o zgłoszenia do biura do dnia 15 listopada.

Wystawa malarstwa Wiesława Procia

zaproszenie-ProcZapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Swoje prace prezentować będzie Wiesław Proć. Wernisaż wystawy 24 lipca godz.15.oo, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją", Lublin, ul.Grodzka 11.

Wiesław Proć
Urodzony w 1960 r. Dyplom uzyskał w 1984 r. w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika, gdzie został również zatrudniony na stanowisku asystenta w 1985 r. W 1995 r. zdobył kwalifikację I°na ASP w Krakowie w zakresie sztuk plastycznych, specjalność - malarstwo. W 2007 roku uzyskał na tejże uczelni stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Pracowni Malarstwa i Rysunku na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SFbBox by website