SFbBox by website
Zapraszamy na wystawę 40-lecia pracy twórczej Henryka Szkutnika Moja rzeczywistość. Wernisaż wystawy 9 listopada, godz.17.oo Galeria Zamojska BWA.
Henryk Szkutnik
Urodzony w 1950 roku w Lubartowie. Matura w PLSP w Lublinie w 1969 roku. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom magisterski w 1976 roku ze specjalnością malarstwa sztalugowego. W latach 1976 - 1985 pracował w zamojskim PLSP jako nauczyciel przedmiotów artystycznych. Od 1990 pracuje w Muzeum Zamojskim w Zamościu. Twórczość artystyczna w dziedzinie malarstwa sztalugowego. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych.
Grand Prix 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, otrzymał Radosław Skóra z Lublina za monumentalną rzeźbę "Drzewo" wykonaną w stalowej blasze spawanej. Drugą nagrodę otrzymała Joanna Janowska - Augustyn za zestaw prac wykonanych w technice druku cyfrowego "Natura morta". Trzecia nagroda powędrowała do Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej; nagrodzono ją za zestaw obrazów olejnych "W stronę ciszy". Wyróżnienia honorowe jury przyznało Wojciechowi Mendzelewskiemu za obiekt wykonany z blachy i papier - mâché "Pola niepamięci II" oraz Lechowi Mazurkowi za dwie prace "Bez tytułu" wykonane w technice cyfrowej. Specjalną Nagrodę Honorową Rektora ASP w Krakowie prof. Stanisław Tabisz przyznał Izabeli Kicie za obraz namalowany w technice akrylowej z cyklu "Czary mary 1".
Wojciech Mendzelewski Lech Mazurek
Zapraszamy na wystawę Anny Waszczuk Obrazy malowane papierem. Wystawa prezentowana jest w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 21 października, godz.18.oo, WOK, ul. Dolna Panny Marii 3.
Anna Waszczuk
Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni prof. Mieczysława Hermana w 1982. Przewód kwalifikacyjny I stopnia w ASP w Krakowie w 1997 r. , przewód habilitacyjny w ASP w Łodzi w 2009 r. Współzałożycielka i współprowadząca autorską pracownię eko-art na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Twórczość w zakresie sztuki papieru, land-artu, sztuki wikliny, malarstwa realizowanego autorskimi technikami z wykorzystaniem naturalnych barwników.
Udział w ponad stu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Autorka ponad 20 wystaw indywidualnych (wybór) BWA Kielce, Galeria Pod Podłogą Lublin, Muzeum Manggha Kraków, Muzeum w Gołuchowie, Galeria Zajezdnia Lublin.
Zapraszamy na kolejną wystawę Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP. Wystawa Konfiguracje Mariana Molendy prezentowana będzie w galerii Zespołu Szkół Plastycznych im C.K. Norwida ul. Muzyczna 10a, 20 października godz.15.oo. Marian Molenda jest laureatem Nagrody Prezesa Okręgu Lubelskiego ZPAP w Międzynarodowym Konkursie na Rysunek im. Andriollego - Nałęczów 2012.
Marian Molenda
Urodzony w Baranowie Lubelskim w 1958 r. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, studia na Wydziale Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, pracownia rzeźby prof. Franciszka Duszenki. Dyplom z wyróżnieniem w 1983 roku. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1983-1984.
Zapraszamy na wystawę malarstwa Krystyny Rudzkiej - Przychody Przenikanie czasu z materią. Wystawie towarzyszą okazy bursztynu z kolekcji Lucjana Gazdy. Wernisaż wystawy 14 października, godz. 17.oo Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska. Wystawa czynna do 30 października.
Informujemy, że przedłużono termin do 10 października wniesienia opłat za Komisję Przyjęć do ZPAP. Po tym terminie lista zostanie zamknięta.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż ilustracji Agnieszki Wójtowicz do książki ,,Śladem Ojców" autorstwa Zygmunta Marka Miszczaka, wyd. Norbertinum 2016., Wernisaż odbędzie się w ramach spotkania literackiego z poetą Zygmuntem Markiem Miszczakiem i promocji najnowszego tomiku wierszy.
W programie m.in.: piosenki w wykonaniu Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów, do tekstów m.in. Z.M. Miszczaka. Wernisaż i spotkanie 26 września, godz. 18.oo, Dom Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a.
Zapraszamy na wystawę jubileuszową 45 - lecie pracy twórczej Stanisłąwa Bałdygi w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 22 września, godz. 15.oo, Galeria Szkolna Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida, ul. Muzyczna 10a.
Stanisław Bałdyga
Stanisław Lucjan Bałdyga urodzony w 1945 roku w Lublinie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w latach 1965 - 1970. Dyplom w pracowni prof. Edmuda Piotrowicza i prof. Ryszarda Krzywki w zakresie grafiki artystycznej.
Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy jubileuszowej 45 - lecia pracy twórczej Barbary Sosnowskie - Bałdygi odbędzie się 22 września, godz. 17.oo, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, ul. Bernardyńska 14a.
Barbara Sosnowska - Bałdyga
Barbara Sosnowska Bałdyga jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w 1970 roku w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza i Ryszarda Krzywki.
W dniach od 12 - 22 września odbędą się organizowane przez Okręg Lubelski 3. Międzynarodowe spotkania ze sztuką - Lublin 2016. Uczestnikami pleneru będą artyści z Włoch, Słowacji, Norwegii i Polski. Zapraszamy serdecznie na spotkania autorskie 13 - 19 września. godz.18.oo, "Dom na Podwalu". Wernisaż wystawy poplenerowej 20 września, godz.16.oo, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" ul. Grodzka 11.
Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Anna Fiz - Lazor serdecznie zaprasza na promocję książki "Katalog zbiorów sztuki współczesnej Muzeum Zamoyskich w Kozłówce" tom 1 - Malarstwo, Rysunek, Grafika. Promocja odbędzie się 16 września 2016 r. godz.12.oo w zespole pałacowo - parkowym w Kozłówce.
W ramach Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP zapraszamy na wystawę Marii Polakowskiej - Prokopiak Malarstwo i formy przestrzenne. Wernisaż wystawy 18 sierpnia godz.18.00, Dom Kultury "Pod Akacją" ul. Grodzka 11.
Maria Polakowska - Prokopiak
Urodzona w Lublinie. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Zbigniewa Karpińskiego w 1984 r. Uhonorowana nagrodą Ministra Kultury i Sztuki. W 2000r otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Profesor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej na Wydziale Artystycznym w Lublinie. Autorka 30 wystaw indywidualnych i ponad 130 wystaw zbiorowych . Zajmuje się malarstwem, sztuką papieru i włókna, wikliną unikatową, sztuką recyklingu i eko-artem.
Przypominamy o odbiorze prac z Zamku 1 lipca w godz.8.oo - 15.oo. Po tym terminie organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za pozostawione dzieła.
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła nasza Koleżanka Blanka Gul-Olszewska wspaniała artystka, wychowawca i pedagog. Msza pożegnalna zostanie odprawiona 29 czerwca o godz.11.oo w Kościele św. Józefa, ul. Filaretów.
Żegnaj Blanko! Pozostawiłaś ogromna pustkę, której nikt nie jest w stanie wypełnić.
† Blanka Gul-Olszewska
Studia artystyczne ukończyła w 1964 r. w PWSSP w Gdańsku - dyplom w zakresie malarstwa architektonicznego. Zajmowała się malarstwem, rysunkiem, malarstwem architektonicznym, projektowaniem graficznym i mediami własnymi.
Prace na wystawę jubileuszową prosimy składać w dniu 13 czerwca (poniedziałek) w godz. 8.oo do 15.oo w Muzeum Lubelskim na Zamku. Dotyczy to osób, które przesłały materiały do katalogu.
Kontakt z kier. Działu Sztuki Barbarą Czajkowską tel.81 537 96 34.
Zapraszamy 3 czerwca 2016 roku do Drohobyckiej Synagogi, gdzie w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza 2016 - zostanie otwarta indywidualna wystawa malarstwa Andrzeja A.Widelskiego z cyklu "Z powietrza i światła"
http://www.brunoschulzfestival.org/
Andrzej A. Widelski
Prowadzi samodzielną pracownię malarstwa I Rysunku w Katedrze Grafiki w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Za działalność twórczą i pedagogiczna otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Min: Nagrody Indywidualne Rektora WST, Katowice, Medal I Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin, Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubelskiego, Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapraszamy na wystawę malarstwa Moniki Tomczak w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Wernisaż wystawy 3 czerwca, godz.18.oo Dom Kultury "Ruta", ul. Różana 8.
Monika Tomczak
Urodzona 1 stycznia 1976 roku w Zambrowie w województwie podlaskim. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w roku 1999 w pracowni prof. Adama Styki. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa sztalugowego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 2001 roku. Od 2013 roku należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Zapraszamy na wystawe malarstwa Małgorzaty Wzorek w ramach projektu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Wernisaż wystawy 20 maja godz.18.oo, Dom Kultury Bronowice ul. Krańcowa 106.
Małgorzata Wzorek
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie sztuki na UMCS. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków , Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Kontrast.
Prosimy o nieprzesyłanie materiałów na adres e-mailowy biura. Po opłaceniu składek każdy otrzymuje adres, pod który należy przesłać materiały do katalogu!!!
Okręg Lubelski organizuje wystawę jubileuszową wszystkich członków na Zamku Lubelskim. Wernisaż wystawy przewidywany jest na 16 czerwca. Ze względu na krótki okres przygotowania materiałów do katalogu prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt z biurem i wpisywanie się na listę do dnia 5 maja.
Informujemy wszystkich chętnych o wyznaczeniu terminu Komisji Przyjęć do ZPAP. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do biura ZPAP do dnia 1 czerwca b.r. celem uzupełnienia wymaganych informacji i dokonaniu wpłaty, tel. 81 53 220 76 lub 512 382 301.
Okręg Gdański ZPAP zaprasza do uczestnictwa w 1. Pomorskim Biennale Sztuki Młodych w Sopocie.
Załączniki:
Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Swoje prace prezentować będzie Henryk Szkutnik. Wernisaż wystawy 26 kwietnia, godz. 18.oo, Galeria 31, ul. Braci Wieniawskich 5.
Henryk Szkutnik
Urodził się w 1950 roku w Lubartowie. Dzieciństwo i młodość przeżył we wsi Jawidz (nad Wieprzem), w połowie drogi pomiędzy Lubartowem a Lublinem. Matura w PLSP w Lublinie w 1968 roku. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom magisterski w 1976 roku ze specjalnością malarstwa sztalugowego. W latach 1975 - 1985 pracował w zamojskim PLSP jako nauczyciel przedmiotów artystycznych. Od 1990 pracuje w Muzeum Zamojskim w Zamościu. Twórczość artystyczna w dziedzinie malarstwa sztalugowego. Prace swoje prezentowałem na kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych.
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
życzy
Zarząd Okręgu Lubelskiego
Zapraszamy na wystawę rozpoczynającą cykl "Printon", prezentujący współczesną grafikę artystyczną. Wernisaż wystawy odbędzie się w Inkubatorze Medialno -Artystycznym UMCS, Chatka Żaka, ul Radziszewskiego 16, godzina 18.oo.
Kuratorzy wystawy - Sebastian Smit, Lech Mazurek.
W pierwszym, otwierającym cykl pokazie, swoje prace zaprezentują artyści z Czech, Litwy, Polski i Chin.
SFbBox by website