SFbBox by website
Komisja ds. Repartycji przedłuża termin składania wniosków na repartycję bezpośrednią za rok 2016 oraz za rok 2017 do 20 kwietnia 2018 r.
Termin 20 kwietnia 2018 jest terminem ostatecznym. Decyduje data stempla pocztowego.
Wnioski za każdy rok składamy oddzielnie wraz z niezbędnymi załącznikami oraz podpisami, osobiście lub pocztą tradycyjną na adres Biura ZG ZPAP (ul. Nowy Świat 7/6, 00-496 Warszawa).Regulamin, formularze wniosku oraz załącznika dostępne są tutaj:
http://zpap.pl/zpap/index.php?option=com_content&view=article&id=1655&Itemid=203&lang=pl
Przykład prawidłowo wypełnionego wniosku (należy wypełnić wszystkie pola) oraz tabeli.
Zapraszamy na wystawę malarstwa Stanisława Żukowskiego. Wernisaż wystawy 20 kwietnia 2018, godz.18.oo, w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (nowe skrzydło) IIIp., ul. Radziszewskiego 11 Lublin.
Stanisław Żukowski
Urodził się w 1953 r. w Kobylnikach (dawne woj. wileńskie). Studia w IWA UMCS Lublin. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1977 r. Od roku 1976 pracuje na UMCS, obecnie na stanowisku prof. nadzwyczajnego. W dorobku artystycznym udział w ponad 160 wystawach, w tym: indywidualnych, zbiorowych, konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu instytucji, m.in.: w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu; w Galerii Sztuki Współczesnej w Zamościu; w Galerii Awangarda we Wrocławiu; w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi; w Muzeum na Majdanku w Lublinie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, we Włoszech, USA, Kanadzie, Chinach. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą.
Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminariach regionalnych pt. „Patent na sukces”, dotyczących szeroko rozumianej problematyki własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów własności przemysłowej oraz możliwości ich ochrony. Seminaria mają za zadanie przybliżyć temat ochrony własności intelektualnej, w szczególności możliwości ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych na konkurencyjnych rynkach.
Eksperci w przystępny sposób przedstawią między innymi zagadnienia dotyczące zarządzania dobrami niematerialnymi w uczelni i przedsiębiorstwach oraz możliwości uzyskania wspólnych praw do rozwiązań powstających w ramach współpracy uczelni z przedsiębiorstwami.
Polska Galeria Roi Dore w Paryżu oraz platforma Art-maniac, specjalizująca się w promocji i sprzedaży polskiej sztuki ma przyjemność poinformować, że właśnie ogłoszona została druga edycja Konkursu "W służbie sztuce i ojczyźnie" im. Ignacego Jana Paderewskiego na dzieło sztuki inspirowane życiem i twórczością I. J. Paderewskiego. Konkurs jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wiecej informacji o konkursie w załącznikach poniżej.
Okręg Zielonogórski ZPAP jest partnerem w polsko-niemieckim projekcie "Międzynarodowe sympozjum artystyczne Miasta Róż Forst (Łużyce)". Sympozjum skierowane jest do rzeźbiarzy (rzeźba w drewnie). W związku z tym bardzo proszę o rozesłanie zaproszenia i załączonych informacji do potencjalnie zainteresowanych osób. Aplikacje wraz z propozycjami projektowymi i życiorysem, na podstawie których odbędzie się kwalifikacja do projektu, należy składać do 9 kwietnia. Szczegółowe informacje wraz z danymi kontaktowymi - w załącznikach.
Zapraszamy na wystawę scenografii do filmu animowanego "Wełniaki" autorstwa Joanny Polak w ramach cyklu Objazdowej Galerii Sztuki.
Wernisaż wystawy 22.02.2018, o godz.18.oo, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury ul. Dolna Panny Marii 3, Lublin.
Joanna Polak
Urodzona w Lublinie. Dyplom mgr sztuki z zakresu filmu animowanego uzyskała w 2003 r. na ASP w Poznaniu. W 2011 r. otrzymała stopień doktora na UMCS w Lublinie. Joanna Polak działa głównie w obrębie animacji filmowej, videoinstalacji symultanicznej i filmoterapii. Jej filmy były wyświetlane na ponad 600 prezentacjach, festiwalach i kilkunastu kanałach telewizyjnych (Europa, Azja, USA). Jej prace zdobyły 45 nagród i wyróżnień (w Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wągrowcu, Łodzi, Lublińcu, Kędzierzynie – Koźlu, Toruniu, Częstochowie,Niepokalanowie, Budapeszcie – Węgry, Ostrawie – Czechy, Maribor - Słowenia, Philadelphi – USA, Mińsku – Białoruś, Varaždin – Chorwacja, Mumbai - Indie). Jest reżyserem ponad 100 filmów głównie animowanych.
Zapraszamy na wystawę Piotra Zieleniaka w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.
Wernisaż wystawy 16.03.2018, godz.17.oo, Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Muzyczna 10 a, Lublin.
Piotr Zieleniak
Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W 2010 r. uzyskał stopień doktora sztuk plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta I stopnia w Zakładzie Rzeźby i Technik Szklarskich Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W dorobku artystycznym 11 wystaw indywidualnych oraz udział w licznych wystawach zbiorowych. Autor kilkunastu monumentalnych rzeźb plenerowych. Uprawia rzeźbę, poszukując rozwiązań swoich działań w różnych materiałach i technikach rzeźbiarskich.
Udostępniam pismo które otrzymaliśmy z MKiDN w sprawie stanowiska ZUS odnośnie
terminu składania deklaracji rozliczeniowych i opłacania przedawnionych
składek ZUS od twórców i artystów, którzy uzyskali decyzję Komisji do spraw
Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców.
W razie jakichkolwiek pytań proszę się kontaktować z
KOMISJĄ DO SPRAW
ZAOPATRZENIA EMERYTALNEGO TWÓRCÓW
przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
telefon kontaktowy – (22) 42 10 286
Zapraszamy na wystawę Marii Koldryn w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.
Wernisaż wystawy 16.02.2018, godz.17.oo, Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Muzyczna 10 a, Lublin.
Maria Koldryn
Urodzona w Lublinie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom na Wydziale Grafiki. Od 1974 r. należy do ZPAP w Lublinie. W latach 1982–1999 praca dydaktyczna w PLSP Lublin (tkanina artystyczna, rysunek, malarstwo, projektowanie graficzne). W latach 1999–2005 żyje i pracuje twórczo w Paryżu. W dorobku artystycznym kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria BWA Zamość – 2015 r.; – Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP, „Galeria 31” – 2014 r.; Galeria Maison des Arts Louis Aragon, Garges, Francja – 2002 r.; Galeria Mailletz, Paryż – 2000 r.; Galeria BWA Lublin – 1992 r. oraz udział w pokazach zbiorowych w Polsce i Francji. Uczestniczka i laureatka licznych konkursów, m.in.: Nagroda Ministra Kultury i Sztuki na Biennale Pasteli w Nowym Sączu 1996 r.; nagroda na konkursie Grafika Roku 1995 r.; I nagroda na IV Triennale Sztuki, Majdanek 1994 r.; III nagroda na IX Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim 2008 r.; II nagroda na VII Międzynarodowym Biennale Miniatury w Częstochowie 2012 r. W roku 2013 r. uhonorowana nagrodą Urzędu Marszałkowskiego oraz nagrodą Urzędu Miasta Lublin przyznaną przez prezydenta miasta z okazji 40-lecia pracy twórczej. W pracy artystycznej posługuje się opracowaną przez siebie techniką pasteli, a jej ulubionymi tematami stały się przetworzone poetycko i graficznie motywy natury.
Szanowni Państwo,
Informuję, iż termin składania wniosków o repartycję bezpośrednią za rok 2016 został wydłużony do 31 stycznia 2018 roku.
Jednocześnie przypominam, że tego samego dnia mija termin składania wniosków o wypłatę repartycji bezpośredniej za rok 2017.
Datą decydującą jest data stempla pocztowego.
Oryginały podpisanych wniosków prosimy przesyłać na adres biura ZG ZPAP (00-496 Warszawa, ul. Nowy Świat 7/6).
Wnioski dostępne są także w wersji edytowalnej na stronie:http://zpap.pl/zpap/index.php?option=com_content&view=article&id=1655&Itemid=203&lang=pl
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART z Gdyni, zaprasza do wzięcia udziału w czwartej edycji ogólnopolskiej wystawy marynistycznej BARWY MORZA – Gdynia 2018. Celem wystawy BARWY MORZA jest zaprezentowanie prac malarskich przedstawiających i nieprzedstawiających, nawiązujących do piękna i tajemnicy morza. Wystawa odbędzie się na pokładzie historycznej Białej Fregaty DAR POMORZA w Gdyni w dniach od 21.04. do 20.06.2018 r. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 25 lutego 2018 r.
Wszystkie informacje dotyczące wystawy można znaleźć w
Do 31 grudnia 2017r można składać wnioski o dofinansowanie z Repartycji pośredniej 2017 do Związku Głównego ZPAP.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami i Regulaminem.
Regulamin i wnioski znajdują się na stronie głównej ZPAP ZG.
http://zpap.pl/zpap/index.php?option=com_content&view=article&id=1655&Itemid=203&lang=pl
6 grudnia za pasem - z tej okazji Galeria Art w Lublinie zaprasza na wyjątkową Mikołajkową promocję! Aż 10% zniżki na wszystkie małe i duże dzieła sztuki w naszej galerii.
Podaruj swoim bliskim coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Mały prezent może bowiem w swym świątecznym opakowaniu skrywać wielkie dzieło sztuki, stając się tym samym niezapomnianym upominkiem cieszącym nasze oczy przez lata.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i zapoznania się z Mikołajkową ofertą Galerii Art.
Zapraszamy do wzięcia udziału w naborach na rezydencje artystyczne w Wielkiej Brytanii, Austrii i na Litwie, które odbędą się na początku 2018 roku w ramach programu "CreArt". Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej. W naborach mogą wziąć udział artyści sztuk wizualnych urodzeni lub mieszkający w Lublinie.
Czytaj więcej...Zapraszamy na wystawę Andrzeja Mosio - GRAFIKA. Wernisaż wystawy 8 grudnia, godz.17.oo, Dom Kultury LSM, ul. K.Wallenroda 4A, Lublin.
Andrzej Mosio
Urodzony w 1985 roku w Lublinie. Absolwent liceum plastycznego ZSP w Tarnowie. W 2011 ukończył studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Wykonał dyplom z grafiki warsztatowej pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szymanowicza, za którą otrzymał Nagrodę Dziekana. Od 2012 roku pracuje na macierzystej uczelni na stanowisku asystenta w Zakładzie Wklęsłodruku i Grafiki Eksperymentalnej. Od 2013 jest opiekunem studenckiego koła naukowo-artystycznego Frakcja Sucha. Prowadzi zajęcia z podstaw grafiki warsztatowej, wklęsłodruku oraz technik eksperymentalnych. Od 2015 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
W swoich pracach stosuje różne rozwiązania plastyczne poszukując nowych sposobów wyrażenia siebie. Gotowa praca nigdy nie staje się pracą skończoną - jest zaledwie kolejnym konceptem do dalszych odkryć. Jest utrwaloną chwilą ekspresji będącą osobistą notatką wspomnień oraz uczuć, które towarzyszyły w trakcie tworzenia. Konsekwencją posługiwania sie zespołem abstrakcyjnych struktur jest niejednoznaczność komunikatu, który ma pobudzać wyobraźnie widza i skłaniać do poszukiwania własnych konotacji i tropów interpretacyjnych.
Zapraszamy na wystawę malarstwa i fotografii Piotra Korola. Wernisaż wystawy 17 listopada, godz.18.oo, w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (nowe skrzydło) IIIp., ul. Radziszewskiego 11 Lublin.
Piotr Korol
Urodzony w 1975 r. w Lublinie. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Adama Styki i dr. hab. Tomasza Zawadzkiego. Od 2001 r. pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS. Obecnie asystent w pracowni malarstwa prof. Tomasza Zawadzkiego. W dorobku artystycznym kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestnik i laureat licznych konkursów malarskich, m.in.: I nagroda, Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego, Autograf 2003 r.; Nagroda Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS, Autograf 2003 r.; wyróżnienie honorowe, Fundacja im. Franciszki Eibisch w 2005 r.; wyróżnienie honorowe, Autograf 2005 r.; nagroda specjalna 5. Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w Pieńkowie w 2006 r.; wyróżnienie Prezesa ZPAP, II Międzynarodowe Biennale Obrazu Quadro – art. 2009 r. Mieszka i pracuje w Lublinie.
Zapraszamy na wernisaż wystawy "Chaos Kosmos Labyrinthos" Karola Karwowskiego oraz Przemysława Karwowskiego i Romana Borawskiego, który odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach o godz. 18.00
Prezentowana w suwalskim CSW wystawa trzech malarzy pozostających w nurcie abstrakcji geometrycznej – Romana Borawskiego oraz braci: Karola i Przemysława Karwowskich – stanowi drugą odsłonę prezentacji pod hasłem Cháos - Kósmos - Labýrinthos, która w roku 2015 gościła w przestrzeniach Mark Rothko Art Centre w Dyneburgu (Łotwa).
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Henrykiem Kuś, które odbędzie się 9 listopada, godz.18.oo, w restauracji "Między słowami", ul. Rybna 4.
Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana publikacja "Wizja człowieka i kultury w teorii sztuki Josepha Kosutha".
SFbBox by website