SFbBox by website

Home

Aktualności

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Marii Koldryn

zaproszenia KoldrynZapraszamy na kolejną wystawę Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP. Swoje pastele z cyklu "Faktury Ziemi" prezentować będzie Maria Koldryn. Wernisaż wystawy 29 września godz.18.oo, Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im.H.Łopacińskiego ul. Braci Wieniawskich 5.
Maria Koldryn:
Urodzona w Lublinie. Artysta grafik.Studia i dyplom na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Od 1974 należy do ZPAP w Lublinie. W latach1982-1999 praca dydaktyczna w PLSP Lublin (tkanina artystyczna, rysunek,malarstwo, projektowanie graficzne). W latach 1999-2005 żyje i pracuje twórczo w Paryżu. W pracy artystycznej posługuje się opracowaną przez siebie techniką pasteli, a jej ulubionymi tematami stały się przetworzone poetycko i graficznie motywy natury. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Plener - Międzynarodowe spotkania ze sztuką - Lublin 2014

zaproszenie plener Program pleneruW dniach 25 września - 4 października nasz Okręg organizuje plener "Międzynarodowe spotkania ze sztuką". Po raz pierwszy plener odbędzie się w Lublinie.

Czytaj więcej...

Wystawa malarstwa Andrzeja Cwaliny

 plakatcwalin

Zapraszamy na wystawę malarstwa Andrzeja Cwaliny. Wernisaż wystawy 26 września godz.16.oo w Galerii Zespołu Sztuk Plastycznych ul. Muzyczna 10a

 

Objazdowa Galeria Sztuki 2015 - komunikat

Wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w Objazdowej Galerii Sztuki w roku 2015 prosimy o zgłoszenia do biura do dnia 15 listopada.

Wystawa malarstwa Wiesława Procia

zaproszenie-ProcZapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Swoje prace prezentować będzie Wiesław Proć. Wernisaż wystawy 24 lipca godz.15.oo, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją", Lublin, ul.Grodzka 11.

Wiesław Proć
Urodzony w 1960 r. Dyplom uzyskał w 1984 r. w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika, gdzie został również zatrudniony na stanowisku asystenta w 1985 r. W 1995 r. zdobył kwalifikację I°na ASP w Krakowie w zakresie sztuk plastycznych, specjalność - malarstwo. W 2007 roku uzyskał na tejże uczelni stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Pracowni Malarstwa i Rysunku na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SFbBox by website