SFbBox by website

Home

Aktualności

Zdzisław Niedźwiedź / 26.06.1936 - 28.08.2020/

Z.NiedzwiedzZ głębokim żalem zawiadamiamy, że 27 maja zmarł nasz kolega Zdzisław Niedźwiedź Wieloletni członek Okregu Lubelskiego ZPAP, ceniony nauczyciel akademicki i wychowawca młodzieży, wybitny pedagog oraz artyata grafik. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który ukończył w 1964 roku. Profesor w Zakładzie Grafiki Warsztatowej Wydziału Artystycznego UMCS. Od 1973 roku przez ponad 40 lat był związany z pracą naukowo – dydaktyczną na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.
W swojej karierze zawodowej przeszedł wszystkie szczeble, począwszy od asystenta do profesora. Pełnił różne funkcje m. in. w latach 1993 – 1996 był zastępcą dyrektora Instytutu, w 1997 – 1999 był prodziekanem Wydziału Artystycznego, w latach 2000 – 2006 kierownikiem Zakładu Grafiki Warsztatowej II. Działał w podziemiu solidarnościowym (pracował w tajnej bibliotece wydziałowej i zajmował się kolportażem czasopism). W dorobku artystycznym posiada około kilkarzesiąt wystaw indywidualnych oraz uczestnictwo w kilkuset wystawach zbiorowych laureat licznych konkursów w tym 12 międzynarodowych. Swoją pasję, swoje życie z grafiką zaczynał od techniki linorytniczej, ale ostatecznie zdecydował się na techniki metalowe poprzez które najchętniej wypowiada się w ostatnich latach. Byłt twórcą poszukującym i znajdującym w uprawianej przez siebie dziedzinie wciąż nowe możliwości wypowiedzi.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 1 września 2020 r. o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Droga Męczenników Majdanka.

Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP składa szczere kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom. 

 Wspominając- https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=IIp79JNhDPU

Św. P. Piotr Lech /09.05.1954 r. – 03.08.2020 r.

lechZ głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz kolega Piotr Lech. Wieloletni i niezwykle zasłużony członek Zarządu Okręgu Lubelskiego ZPAP, wielokrotny Delegat naszego okręgu na Walne Zjazdy, odznaczony Złotą Odznaką ZPAP, najwyższym odznaczeniem związkowym przyznawanym za wybitne zaangażowanie w sprawy naszego Stowarzyszenia.

prof. dr hab. Piotr Lech

Urodził się 9 marca 1954 roku w Skarżysku-Kamiennej. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie zakończone dyplomem z grafiki w pracowni prof. Danuty Kowzan-Nowickiej w 1978 r. W latach 1984 i 1988 odbył staż artystyczny w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki u prof. M. Rojewskiego oraz prof. R. Artymowskiego. Od 1979 roku pracownik naukowy IWA UMCS w Lublinie w Zakładzie Grafiki w Pracowni Druku Płaskiego. W 1986 r. uzyskał kwalifikację I stopnia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W 1994 r. uzyskał kwalifikację II stopnia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne.

W 2012 r. uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych. Z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie związany zawodowo od 1979 r. Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego (2003-2006, 2006-2009), Kierownik Zakładu Grafiki Projektowej i Litografii, Kierownik Katedry Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego. W pracy artystycznej zajmował się grafiką warsztatową (głównie litografią), grafiką komputerową oraz rysunkiem.  Laureat wielu nagród i wyróżnień. Jego prace były prezentowane w wielu krajach na świecie.  Ceniony dydaktyk, promotor wielu magistrów i licencjatów, spośród których kilkoro uzyskało wysoki status artystyczny i uznanie krytyków. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gloria Artis”.


Msza żałobna i uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 sierpnia 2020 r.
o godz. 15:00 w kaplicy Cmentarnej przy ulicy Unickiej.

Składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

„ARCHIWUM PAMIĘCI” – WYSTAWA RETROSPEKTYWNA:

fjm zaproszenie webJAN FERENC, AGNIESZKA JANKOWSKA, WOJCIECH MENDZELEWSKI

"ARCHIWUM PAMIĘCI” PREZENTUJE DOKONANIA TRZECH  ARTYSTÓW, ŁĄCZĄC RÓŻNE DZIEDZINY SZTUKI, TAKIE JAK RYSUNEK, GRAFIKA, MALARSTWO ORAZ RZEŹBA, W JEDNĄ NIEZWYKLE INTERESUJĄCĄ WYSTAWĘ DOSTĘPNĄ W CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE.

Agnieszka Jankowska, Jan Ferenc oraz Wojciech Mendzelewski to artyści fascynujący się problematyką pamięci, jako zjawiska o dwojakiej naturze. Z jednej strony, bowiem jest to coś uniwersalnego, z drugiej indywidualnego, bardzo osobistego, będącego źródłem wewnętrznych inspiracji twórców.

Właśnie te subiektywne odczucia i wrażenia znalazły wyraz w prezentowanych pracach, a artyści posługując się w swoich dziełach pamięciowymi znakami, symbolami i obiektami chcą zmotywować odbiorców do pogłębienia refleksji na temat sztuki aktualnej.

Wystawa dostępna w dniach 03.07.2020 – 26.07.2020

link -  http://www.spotkaniakultur.com/index.php/en/node/2148 

25. MIĘDZYNARODOWY WSCHODNI SALON SZTUKI LUBLIN 2020

salon2020Okręg Lubelski ZwiązkuPolskich Artystów Plastyków serdecznie zaprasza do udziału w 

25. MIĘDZYNARODOWY WSCHODNI SALON SZTUKI  LUBLIN 2020

Tradycja Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Ich kontynuacją są organizowane od 1993 roku wystawy Wschodniego Salonu Sztuki, jako najważniejszej i największej cyklicznej prezentacji sztuki współczesnej we wschodniej Polsce. Tegoroczny jubileuszowy 25. Wschodni Salon Sztuki został zorganizowany w nowej konkursowej formule. Prezentacja wystawy będzie miała miejsce w Galerii Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - współorganizatora wydarzenia. Pragniemy, aby nowa formuła Międzynarodowego Konkursu stała się przeglądem najciekawszych postaw twórczych. Zwracając się do szerokiego grona artystów plastyków, chcemy wyeksponować różnorodne tendencje, poszukiwania oraz wrażliwość artystyczną zarówno w zakresie formy jak i treści. Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane dzieła będą przyczyną do pogłębionej refleksji na temat aktualnej sztuki i pozwolą je usytuować w szerszym kontekście sztuki europejskiej oraz światowej. Mamy nadzieję, iż warunki konkursu określone w regulaminie będą wystarczającym gwarantem wysokiego poziomu artystycznego wystawy pokonkursowej.

Zachęcamy Państwa serdecznie do udziału i nadsyłania swoich najwartościowszych dzieł na 25. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki w Lublinie.

TERMINY

Do 31.08.2020 r.– nadsyłanie dokumentacji fotograficznej prac

Po 10.09.2020 r.–  zamieszczenie listy zakwalifikowanych prac na stronie internetowej ZPAP

Do 07.11.2020 r.– przyjmowanie zakwalifikowanych prac na adres

27.11.2020 r. o godz.18.00 – uroczysty wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród laureatom

Do 31.12.2020 r.– – zakończenie wystawy, po której prace będą odsyłane autorom
(z wyłączeniem prac nagrodzonych)

regulamin i karta zgłoszenia: https://drive.google.com/drive/folders/1BiBWv2laSI_q-xYObbvO6g_jriPSehaP?usp=sharing

 

Kwalifikacja prac do wystawy/
Works qualification for the exhibition

Szanowni Państwo
W związku z dużą ilością nadesłanych zgłoszeń do konkursu 25. Wschodni Salon Sztuki oraz koniecznością zdalnej kwalifikacji prac do drugiegoo etapu konkursu (wystawy) informujemy że lista zakwalifikowanych będzie zamieszczona w terminie późniejszym. Zostaniecie Państwo o tym fakcie poinformowani pocztą e-mail.


Due to the large number of submitted applications for the 25th Eastern Art Salon competition and the need to remotely qualify works for the second stage of the competition (exhibition), we would like to inform you that the list of qualified entries will be posted at a later date. You will be informed about it by e-mail.

Marian Makarski (1928 - 2020)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 27 maja zmarł nasz kolega Marian Makarski.

Był artystą wszechstronnym: architekt, malarz, krytyk sztuki i literat. Z wykształcenia architekt, studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, tamże obronił doktorat, którego promotorem był prof. Wiktor Zin. Ma na swym koncie wiele udanych realizacji architektonicznych. Kościół OO Kapucynów w Lublinie przy Al. Kraśnickiej w Lublinie, powstały według jego projektu i realizacji, uznany jest za jedną
z nielicznych świątyń, która spełnia wymogi nowoczesnej architektury sakralnej. 
W dorobku artystycznym udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, a także
w konkursach SARP uzyskując nagrody i wyróżnienia /projekty teatru w Lublinie, Bydgoszczy, gmachu Muzeum Sztuki Współczesnej w Skopje/. Na międzynarodowej wystawie malarstwa na Węgrzech uzyskał dwukrotnie medale za eksponowane obrazy. Jako pracownik naukowy Politechniki Lubelskiej prowadził badania nad rozwojem przestrzennym Kazimierza publikując pracę: "Przeszłość Kazimierza Dolnego w badaniach urbanistyczno-architektonicznych". W roku 1990 otrzymał nagrodę Wojewody Lubelskiego za wybitne osiągnięcia w architekturze.
Od roku 1960 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego wystawa "Obraz i Słowo" dała początek ekspozycjom malarstwa połączonym z prezentacją tekstów literackich. Obrazy Mariana Makarskiego znajdują się w zbiorach Muzeum w Lublinie, Zamościu, Kazimierzu, w Debreczynie, Sofii oraz w prywatnych galeriach w Polsce i na świecie. /Szczegółowy biogramu na stronie http://www.marian-makarski.pl/biografia.html  /

Członkowie Związku Polskich Artystów Plastyków składają Rodzinie i Bliskim Artysty wyrazy najszczerszego współczucia. Pożegnanie Mariana Makarskiego1 czerwca (Poniedziałek) 2020 r.  o godzinie 11.30 w Kościele Niepokalanego Ser5ca Maryi i św. Franciszka z Asyżu przy Al. Kraśnicka 76, poczym nastąpi złożenie do groby na cmentarzu przy ul. Lipowej

Zbigniew Pol /29.03.1938 - 10.05.2020/

Zbigniew PolZ głębokim żalem  zawiadamiamy, że 10 maja zmarł nasz kolega Zbigniew Pol.
Wieloletni członek Okręgu Lubelskiego ZPAP, artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, projektant.

Urodzony w Prawnie k. Józefowa nad Wisłą. Absolwent Wydziału Tkaniny Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Romana Modzelewskiego w 1965 r. W dorobku artystycznym
udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Pedagog Państwowego
Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Wieloletni projektant grafiki użytkowej
m.in.  dla LSS „Społem” oraz projektant tkanin dla zakładów włókienniczych.
Prace w zbiorach prywatnych: Finlandia, Francja, Węgry, Polska.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 maja 2020 r. o godz. 12: 00 w kaplicy cmentarza przy ul. Lipowej,

Składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom.

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa ZBIGNIEWA STRZYŻYŃSKIEGO

123Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy ZBIGNIEWA  STRZYŻYŃSKIEGO: Galeria WOK 28.02. br. godz. 18.00 (piątek).

ZBIGNIEW STRZYŻYŃSKI

Urodzony w 1955 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, Politechnikę Warszawską, Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby prof. Sławomira Mieleszki, studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Nauczyciel w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Współorganizator i komisarz Międzynarodowego Konkursu na Rysunek im. M. E. Andriollego (2006, 2009, 2012, 2012, 2018). Brał udział w ponad 200. wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. Międzynarodowa wystawa – Most Kultury „Otwarta Przestrzeń”, WOAK Białystok - 2019, Biennale Quadro Art, Miejska Galeria Sztuki, Łódź – 2018, Pałace i Ogrody Wielkopolski, Ogólnopolska Wystawa Malarstwa, Poznań - 2017, Epoka Mistrzów, Białystok, Warszawa, Łuck, Lwów, Tarnopol, Dubno - 2017, V Międzynarodowy Przegląd Sztuki Alternatywy 33, Ostrów Wielkopolski - 2016). Zorganizował 19 wystaw indywidualnych (min. Radomsko, Biała Podlaska, Nałęczów – 2019, Puławy, Dębica – 2018, Lublin, 2017, Poznań 2016) Laureat 13. nagród (m.in.: I Nagroda na Ogólnopolskim Biennale Malarstwa i Grafiki - Piękne Sztuki, Radomsko 2018, I Nagroda na XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli – Lublin 2018, III Nagroda na 30. Ogólnopolskiej Wystawie Pedagogów – Rzeszów 2016) i 4 wyróżnień w konkursach ogólnopolskich. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Odznaką Zasłużony Działacz Kultury. Za działalność artystyczną uhonorowany Nagrodą Starosty Puławskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.

W swoim dorobku ma liczne realizacje rzeźbiarskie, m.in. we współpracy ze Stanisławem Strzyżyńskim: ławeczkę Bolesława Prusa, pomnik Maksymiliana Kolbe w Nałęczowie, Chrystusa Zbawiciela w Warszawie oraz hrabiny Marii Resseguier w Nisku (współpraca Andrzej Oboz).

Należy do Związeku Polskich Artystów Plastyków, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Polskiego Stowarzyszenia Pastelistów, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, artystycznej Grupy Kontrast.

„CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej"

Zapraszamy artystów z Lublina do udziału w otwartym naborze na rezydencję artystyczną w Kownie na Litwie w okresie od 22 kwietnia do 22 maja 2020 roku organizowaną w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" (''CreArt. Network of cities for artistic creation"), współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. 

 

Miasto Kowno oraz partner projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" Artkomas w Kownie zaprasza 4 artystów z miast partnerskich sieci CreArt (Valladolid, Lublin, Genua, Lecce, Liverpool, Clermont-Ferrand, Rouen, Zagrzeb, Kowno, Katowice, Skopje, Aveiro) na miesięczną rezydencję artystyczną w Kownie w okresie od 22 kwietnia do 22 maja 2020 roku.
 
Otwarty nabór został ogłoszony w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" (''CreArt. Network of cities for artistic creation") realizowanego przez Urząd Miasta Lublin wspólnie z Miejską Fundacją Kultury w Valladolid (Hiszpania) oraz 10 miastami partnerskimi projektu (Genua, Lecce, Liverpool, Clermont-Ferrand, Rouen, Zagrzeb, Kowno, Katowice, Skopje, Aveiro). W naborze mogą uczestniczyć artyści urodzeni lub mieszkający w ww. miastach. 
Czytaj więcej...

Wyjazd do Gruzji

 

Propozycja wyjazdu grupowego do Gruzji.

Zgłoszenia maksymalnie do 10 lutego 2020r !!!!!

Ilość miejsc w powyższych cenach jest ograniczona, przy rezerwacji ważna jest kolejność zgłoszeń.

Ze względu na duże zainteresowanie lotami z Krakowa, w momencie rezerwacji musimy otrzymać imię, nazwisko oraz datę urodzenia każdego z uczestników. Termin, który możemy Państwu zaproponować, to 

Jest to  spowodowane tym, że w dniach 19 i 20.04 w Gruzji są święta  i wszystkie muzea i inne atrakcje są zamknięte, więc nie zrealizujemy programu ze względu na ograniczenia w dostępności obiektów.

Wylot z Krakowa

Rozkład lotu:
03.04, Kraków - Kutaisi 06:00 - 11:10
10.04, Kutaisi - Kraków 11:45 - 13:05

Wylot z Warszawy

Rozkład lotu:

03.04, Warszawa - Kutaisi 05:45 - 11:15
10.04, Kutaisi - Warszawa 11:50 - 13:20

 

Program zwiedzania:

PROGRAM

Dzień 1. Kraków – Kutaisi.

Wylot z Polski i przylot do Kutaisi. Przejazd na zwiedzanie Jaskini Prometeusza, położonej ok. 20km od Kutaisi. Zwiedzanie Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie katedry Bagrata z XI w. oraz centrum miasta z wizytą na lokalnym bazarze, na którym zakupić można aromatyczną herbatę, przyprawy i gruzińskie przysmaki. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg

Dzień 2. Kutaisi – Gori – Upliscyche – Tbilisi.

Po śniadaniu przejazd do Tbilisi (ok. 5h). Po drodze zwiedzanie Państwowego Muzeum Józefa Stalina w Gori. Następnie wizyta w Upliscyche, zwanej "Twierdzą Boga". Skalne miasto zbudowane na wysokim skalistym lewym brzegu rzeki Mtkwari, zawiera partie budowane od II w. p.n.e. do późnego średniowiecza i wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów architektonicznych. Przyjazd do Tbilisi. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z regionalnymi potrawami, winem, muzyką na żywo i tańcami kaukaskimi. Nocleg.

Dzień 3. Tbilisi.

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Do największych zabytków miasta należą: m.in.: Sameba – Katedra Świętej Trójcy, znana jako "Budowla Tysiąclecia"; twierdza Narikala (wjazd na górę kolejką linową), z której rozpościera się panoramiczny widok na Tbilisi; plac Europy i Most Pokoju; Al. Szoty Rustawelego z pomnikiem św. Jerzego. Zwiedzanie Muzeum Sztuki w Tbilisi. Czas wolny- przejście uliczkami starego miasta. W ciągu dnia lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4. Tbilisi – Ananuri – Kazbegi (Stepancminda) – Gudauri.

Śniadanie. Przejazd w stronę Kazbegi słynną gruzińską drogą wojenną prowadzącą do granicy gruzińsko-rosyjskiej (ok. 3,5h). Po drodze zwiedzanie kompleksu architektonicznego Ananuri z XVII w oraz twierdzy z dwoma kościołami i widokiem na zalew Żinwali. Trasa wiedzie przez malownicze partie wysokiego Kaukazu. W Kazbegi (głównym mieście regionu) przeprawa samochodami z napędem na 4 koła przez piękne lasy i doliny do kościoła św. Trójcy, znajdującego się na wysokości 2170 m. Przy dobrej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie - Kazbeg (5047m). Według mitologii do szczytu Kazbeg został przykuty Prometeusz. Przejazd do hotelu w Gudauri, czas wolny, kolacja i nocleg.

Dzień 5. Gudauri – Mccheta – Kutaisi.

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Mccheta (ok. 2h), starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu można zobaczyć wpisaną na listę UNESCO katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Możliwość zakupu pamiątek na lokalnym bazarze. Następnie wjazd pod położony na wzgórzu Monastyr Dżwari (VI w.), z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Kutaisi, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6. Kutaisi - Batumi.

Śniadanie. Przejazd do Batumi. Jeżeli będzie czas - zwiedzanie nadmorskiego kurortu i spacer wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Do największych atrakcji Batumi zaliczany jest tutejszy 8-kilometrowy Park Przymorski, Plac Ery i Plac Piazza, pomniki Ali i Nino usytuowane przy głównym batumskim deptaku. Wieczorem spotkanie i uroczysta kolacja w lokalnej restauracji z rezerwacją dodatkową dla 10 gruzińskich gości. Nocleg.

Dzień 7. Batumi – Gonio – Batumi.

Śniadanie, Wycieczka do starożytnej Rzymskiej fortecy Gonio. Zwiedzanie Muzeum archeologicznego i etnograficznego. Ogród botaniczny (jeśli pogoda pozwoli). Czas wolny. Kolacja, nocleg.

Dzień 8. Batumi – Kutaisi – Kraków.

Wczesne śniadanie, transfer na lotnisko w Kutaisi (ok. 3h). Powrót do Polski.

Oferta dotyczy minimum 20 uczestników.

Cena od osoby w pokoju dwuosobowym: 2750,00 PLN

Cena zawiera:
- przelot bezpośredni Kraków-Kutaisi-Kraków lub WAW-KUT-WAW
- program zwiedzania (podany powyżej)
- bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych 40x30x20cm (plecak) oraz podręczny 1x10kg (walizka)  o max wymiarach  55x40x23cm  - w opcji priority

- zakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi co najmniej 3* (7 noclegów)
- dwuosobowe pokoje z łazienkami
- wyżywienie 2 posiłki dziennie zgodnie z programem (7 śniadań, 1 lunch, 6 kolacji - w tym 1 z pokazem folklorystycznym i 1 oficjalna w lokalnej restauracji w Batumi)
- woda do kolacji
- transport klimatyzowanym busem lub autokarem
- ubezpieczenie KL, NNW
- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
- obsługę pilota przewodnika


Cena nie zawiera:
- 95 USD/os. płatnych obowiązkowo pilotowi na miejscu (bilety wstępu, napiwki, lokalny przewodnik, inne opłaty lokalne)
- dodatkowo płatny bagaż rejestrowany o wadze 20kg: z KRK cena 350 zł/os., z WAW cena 450 zł/os.
- dopłata do zakwaterowania w pokoju jednoosobowym 550 zł/os.
- organizacji wernisaży i innych aktywności artystycznych nie zawartych w programie

Aby dokonać rezerwacji, proszę o informację zwrotną.


Dane, które proszę przygotować do rezerwacji:
- osoby zamawiającej: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, nr telefonu kontaktowy oraz adres mailowy;
- uczestników: imiona i nazwiska zgodnie z paszportami lub dowodami osobistymi, daty urodzenia.

Ilość miejsc w powyższych cenach jest ograniczona, czas na potwierdzenie oferty w ciągu 48 godzin od momentu rezerwacji.

Zaliczka 20% płatna do 24 godzin od momentu rezerwacji.

Dopłata do całości rezerwacji wymagana na 30 dni przed wylotem.

Proszę o zapoznanie się z poniższymi ważnymi informacjami istotnymi dla Państwa i ściśle dotyczące imprez turystycznych Ecco Holiday i marki Ecco Travel:

1. Formularz informacyjny oraz warunki uczestnictwa : https://ssl.eccoholiday.com/files/warunki_EH.pdf
2. Informacja na temat ubezpieczenia jaki objęci są Podróżni Ecco Holiday i Ecco Travel :https://ssl.eccoholiday.com/files/sprzedaz/ubezpieczenia_eh/ubezpieczenie_EH.pdf
3. Informacje dla podróżnych : https://www.eccoholiday.com/att/dokumenty/wazne_informacje_dla_podroznych_EH.pdf
4. Informacje o szczepieniach: http://www.szczepieniadlapodrozujacych.pl/artykuly/nowe_zalecenia_-_szczepienia_obowiazkowe_i_zalecane_przed_wyjazdem_do_roznych_krajow_swiata.html#showme
5. Informacje i komunikaty MSZ: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/ostrzezenia_dla_podrozujacych
6. Prosimy o zapoznanie się z plikiem zawierającym informację na temat przetwarzania Państwa danych osobowych:

https://www.eccoholiday.com/fm/pliki/Informacja_RODO_o_przetwarzaniu_danych_dla_Klientww_Ecco_Holiday.pdf

Zgłoszenia maksymalnie 10 luty 2020r !!!!!

 

Osoba odpowiedzialna za rezerwacje dla grupy:  Bernadeta Biernat-Lurka

W rezerwacji na poniższych warunkach proszę podać nazwisko Joanna Banek.

W przypadku pytań proszę o kontakt zwrotnie mailowy lub telefoniczny pod numerem 61 61 09 743

godzin pracy pn, wt, czw, pt 9-17 , środa 9-15.
od 01.02.20 włącznie tygodniowy urlop.

 

Bernadeta Biernat-Lurka

Kierownik Salonu Sprzedaży

tel: +48 61 6785 300 - infolinia kliencka
tel: +48 61 6109 743 | fax: +48 61 6474 676

www.eccoholiday.com | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ecco Holiday Sp. z o.o. | Al. Solidarności 46 | 61-696 Poznań

 

 

 

 

 

Wystawa Emili Pituchy

Emilia Pitucha ZaproszenieZapraszamy na wystawę Emili Pituchy pt. " Czerń i biel z kroplą koloru", która odbędzie się 29.01.20 r. o godz 19:00 w Galerii Test ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa.

Zmarła Maria Sękowska

32287835e29a6becfaf8Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 19 stycznia 2020 r. zmarła śp. prof. dr hab. Maria Sękowska, ceniony pedagog, artystka grafik i członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

Msza żałobna odbędzie się dnia 28 stycznia 2020 r. o godz. 09:30 w Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie. Po mszy św. odbędą się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy ul. Unickiej o godz. 11:00.

Maria Sękowska

Urodziła się 16 lipca 1958 roku w Białymstoku. W latach 1978-1982 studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie.  Dyplom z malarstwa uzyskała w 1982 r. Od roku 1990 była zatrudniona w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS.  Stopień doktora uzyskała w 1997 r., stopień doktora habilitowanego – w 2011 r. Od 2017 r. pracowała na stanowisku profesora nadzwyczajnego UMCS w Instytucie Sztuk Pięknych. W swojej twórczości artystycznej prof. Maria Sękowska koncentrowała się na grafice, rysunku i malarstwie. Brała udział w ponad 60 wystawach zbiorowych i ponad 50 wystawach indywidualnych – w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych. Wielokrotnie nagradzana w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, odznaczona Medalem Prezydenta Miasta Lublina za wybitną działalność kulturalno-naukową oraz promocję Lublina na arenie krajowej i międzynarodowej. Była członkiem wielu towarzystw i organizacji naukowych w tym: Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie,  Związku Polskich Artystów Plastyków o/Lublin oraz Stowarzyszenia Wspólne Korzenie działającego na rzecz Polaków na Wschodzie. Odeszła ceniona pedagog oraz artystka grafik.

 

 

Zmarł Marek Terlecki

 bwa-34-4Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 11 stycznia 2020 r. zmarł Marek Antoni Terlecki, zamojski artysta, malarz , ilustrator i członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Marek Antoni Terlecki - urodził się 11 stycznia 1951 r. w Zamościu. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Auto wystaw indywidualnych, wziął również udział w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, mi.in. w Bułgarii, Niemczech, Francji, Holandii. Zajmował się malarstwem olejnym, akwarelą, pastelami, rysunkiem, grafiką warsztatową i użytkową.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 15 stycznia 2020 r. o godz. 14:00 w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.

Zmarł Piotr Smalira

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 3 stycznia 2020 r.  zmarł Piotr Smalira syn Pani księgowej Okręgu Lubelskiego ZPAP Ewy Smaliry. Piotr wielokrotnie wspierał nieodpłatne nasze Stowarzyszenie swoją wiedzą i umiejętnościami. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 13 stycznia 2020 r. o godz. 11:00 w Kaplicy cmentarnej na Majdanku w Lublinie.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

WYNIKI KONKURSU RZEŹBIARSKO-ARCHITEKTONICZNEGO NA OPRACOWANIE KONCEPCJI POMNIKA POLSKICH OFIAR KOMUNIZMU 1917-1989

Organizatorzy „Konkursu na opracowanie koncepcji pomnika Polskich Ofiar Komunizmu 1917-1989" przedstawiają protokół z dzisiejszego posiedzenia Sądu Konkursowego.

Protokół z posiedzenia Sądu Konkursowego.

 

Wystawa Grażyny Grabowskiej "Struktury pejzażu"

75640641 2772932702766655 8288991718242516992 nZapraszamy na wystawę Grażyny Grabowskiej

Wystawa po tytułem ,,Struktury pejzażu"
Wernisaż 22.11.2019 o godz. 17:00
w Galerii Sztuki współczesnej BWA w Sandomierzu

Wystawa trwa od 22.11 - 15.12, 2019 r.

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Andrzeja Zwierzchowskiego

plakat-Zapraszamy na wystawę Andrzeja Zwierzchowskiego pt.: "Budowa abstrakcji" w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 6.12.19 r. o godz. 17:30, w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Muzyczna 10a, Lublin.

Andrzej Zwierzchowski

w latach 1974-1979 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Jacka Sienickiego. Dyplom uzyskał w 1979 roku. Od 1980 roku pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1991 roku obejmuje pracownię Malarstwa i Rysunku w macierzystej uczelni. Nominację na tytuł profesora otrzymuje z rąk Prezydenta RP w 2003 roku. Wielokrotny prodziekan i kierownik katedry Ogólnoplastycznej na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie.

Działalność artystyczną prowadzi od 1968 roku. W latach 1982-1986 bierze udział w ruchu niezależnym, w wystawach w kościołach i pracowniach prywatnych. W latach 1977-2016 brał udział w ponad 40. wystawach indywidualnych oraz ponad 60 wystawach zbiorowych.

24. Wschodni Salon Sztuki

111111111124. Wschodni Salon Sztuki  Lublin 2019

 

28  listopada 2019

-10.00-16 .30 – konferencja – Wydział Artystyczny UMCS , Al. Kraśnicka 2a, Aula Instytutu Muzyki 

-  godz. 18.00 - wernisaż wystawy - Galeria Wystaw Czasowych / poziom -1, Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1

„Przestrzeń otwarta, przestrzeń zamknięta ” to tytuł wystawy i konferencji w ramach 24. Wschodniego Salonu Sztuki 2019. Na wystawie będą prezentowane prace kilkunastu artystów z różnych dziedzin sztuki. Zarówno konferencja jak i wystawa będzie poświęcona twórczości, która mimo swej ograniczonej sfery formalnej przekracza ramy tradycyjnej sztuki i zmusza odbiorcę do dopełnienia dzieła w sferze mentalnej. W trakcie konferencji zamiarem naszym jest również debata nad rolą sztuki, artysty oraz instytucji kultury jako miejsca, w którym odbiorca, konfrontując się z własnymi emocjami, refleksjami, nie zawsze oczekuje podpowiedzi, lub wskazówek interpretacyjnych z tzw. drugiej ręki. Mając prawo odwołania się do własnego doświadczenia i osobistej wrażliwości może czuć się partnerem w odkrywaniu sensów współczesnej sztuki niż biernym odbiorcą czy przedmiotem oddziaływania kuratorów i krytyków, wchodzących często w rolę mentorów.

Program wydarzenia

Wystawa Ewy Wójcik

zaproszenie2-02-01Zapraszamy na wystawę jubileuszową Ewy Wójcik pt. "W kolorach miłości", która odbędzie się 6.12.19 r. o godz 17:00 w Galerii Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lubinie ul. Dolna Panny Marii 3.

 

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Doroty Kulickiej

plakat-mały kulicka dorotaZapraszamy na wystawę Doroty Kulickiej  w ramach cyklu Objazdowej Galerii Sztuki. Wernisaż wystawy 5.12.19 r. o godz. 17:30, w Domu Kultury LSM , ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin.

Dorota Kulicka

w 2012 r. ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, jest także absolwentką Pedagogiki i Psychologii na UMCS. Laureatka wyróżnienia honorowego V Międzynarodowego Biennale Obrazu Qadro-Art, Łódź (2016); II nagrody w XIII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli, Zamość (2016); I nagrody w konkursie „Zapachy życia”, Rybnik-Boguszowice (2012). Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Wystawa rysunku i malarstwa, Galeria ES, Międzyrzec Podlaski (2017); Gry przedwstępne & Kompilacje, Galeria Oranżeria, Radzyń Podlaski  (2017); Uprzedmiotowiony, Galeria Centrum Kultury w Łęcznej (2016); Gry przedwstępne, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2016); Cisza w dźwięku, Galeria Inter Libros, Biblioteka Miejska w Puławach (2015); Bieguny zdziwienia, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2014); W Drodze…, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2013). Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i pokonkursowych, ostatnio: III Międzynarodowy Konkurs Artystyczny „Pejzaż współczesny", Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie (2017); Ogólnopolska Wystawa Real 3, Muzeum w Koszalinie (2017); Wizje, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie (2017); Międzynarodowa wystawa „Epoka mistrzów – czas wskaże mistrza”, Dubno, Białystok, Łuck, Warszawa, Tarnopol (2017); OBECNI malarstwo/grafika, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie (2017); I Przegląd Sztuki Współczasnej NOWA AWANGARDA, Galeria Szyb Wilson, Katowice (2017); 4 Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego - Jesienne konfrontacje, Galeria BWA Rzeszów (2016); XIII Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, Galeria BWA Ostrowiec Świętokrzyski (2016); V Międzynarodowe Biennale Obrazu Qadro-Art, Łódź (2016); V Międzynarodowy Przegląd Sztuki ALTERNATYWY 33, Ostrów Wielkopolski (2016).

KONKURS RZEŹBIARSKO-ARCHITEKTONICZNY NA OPRACOWANIE KONCEPCJI POMNIKA POLSKICH OFIAR KOMUNIZMU 1917-1989

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.svgProjekt dofinansowany ze środków ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury

Wartość przedmiotu konkursu nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 300.000 EURO

I.1. Nazwa oraz adres siedziby Organizatora konkursu - Zamawiającego

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Ofiar Komunizmu zwane dalej „Zamawiającym” z siedzibą: ul. Poligonowa 92, 20-817 Lublin oraz Związek polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski ul. Grodzka 3, 20-112 Lublin, jako współorganizator
I.2. Adres korespondencyjny Zamawiającego

Wszelką korespondencję związaną z konkursem należy kierować na adres: Związek polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski ul. Grodzka 3, 20-112 Lublin, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dodatkowym oznaczeniem: „Konkurs na opracowanie koncepcji pomnika Polskich Ofiar Komunizmu 1917-1989”


I.3. Osoby upoważnione do udzielania informacji o konkursie

Ze strony organizatora obowiązki Kierownika Zamawiającego, tj. osoby sprawującej nadzór nad przebiegiem postępowania konkursowego pełni Stanisław Brzozowski Osobami upoważnionymi do udzielania informacji o konkursie w zakresie przedmiotu konkursu i formalno-prawnym są: 1) Stanisław Brzozowski – tel.: +48 512 757 867, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 2) Jagoda Żyszkowska – tel./fax: 81 532 20 76, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Godziny pracy ZPAP: poniedziałek - piątek 9.00 - 16.00
ROZDZIAŁ II - FORMA, PRZEDMIOT I CEL KONKURSU
II.1. Forma konkursu

- otwarty, w którym uczestnicy konkursu składają „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”, a Zamawiający dopuszcza do udziału w konkursie i zaprasza do składania prac konkursowych uczestników spełniających warunki określone w regulaminie konkursu, zwanym dalej „Regulaminem”. - jednoetapowy – realizacyjny, z nagrodami, z zaproszeniem do realizacji w trybie zamówienia z wolnej ręki Autora (Zespołu Autorskiego) zwycięskiej pracy konkursowej.


II.2. Przedmiot konkursu

Przedmiotem konkursu są twórcze prace projektowe obejmujące: Opracowanie koncepcji rzeźby pomnika Polskich Ofiar Komunizmu 1917-1989 zlokalizowanego na skwerze przy pl. I. Singera w Lublinie wraz z zagospodarowaniem jej bezpośredniego otoczenia zgodnie z wytycznymi urbanistycznymi koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu inwestycji, w jego granicach. Informacje dotyczące przedmiotu konkursu zostały zamieszczone w Załączniku 12 do Regulaminu.

II.3. Cel konkursu:

1.) Wyłonienie najlepszego projektu pomnika (tj. rzeźby wraz z zagospodarowaniem terenu) upamiętniającego polskie ofiary komunizmu w latach 1917-1989 , którego Autor (Zespół Autorski) zaproszony zostanie (w części realizacyjnej) do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie projektu budowlanego (kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej niezbędnej do realizacji zamówienia), wykonanie rzeźby oraz realizację pomnika. Przewiduje się, że realizacja pomnika we wskazanej lokalizacji będzie wymagać zmiany projektowanego zagospodarowania fragmentu skweru, którego ostateczny kształt przestrzenny zostanie ustalony w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego konkursu.
2) Wzbogacenie przestrzeni miasta Lublina o dzieło artystyczne zgodne w charakterze z otoczeniem materialnym i społecznym, z tego względu prace wykonane przez uczestników konkursu powinny: - być realizacją potrzeby godnego uhonorowania ofiar komunizmu - harmonijnie wpisać się w krajobraz miasta, będącej urbanistycznym i architektonicznym zaakcentowaniem części ulicy w sąsiedztwie Zamku Lubelskiego byłego więzienia i miejsca kaźni ludności polskiej. - stworzyć kolejną wysokiej jakości przestrzeń publiczną, będącą kompozycyjnie oraz funkcjonalnie powiązaną z istniejącą architekturą - w zakresie zagospodarowania przestrzennego – stworzyć węzłowy punkt kompozycji przestrzeni placu z wykształconą dominantą rzeźbiarską, który w sposób maksymalnie efektywny - przy istniejących uwarunkowaniach - integruje otoczenie w sensie kompozycyjnym i funkcjonalnym.

Wyłonienie przez Sąd Konkursowy zwycięskiej koncepcji projektowej pomnika, będzie stanowić podstawę do zaproszenia uczestnika konkursu, którego praca zostanie nagrodzona i uznana przez Sąd Konkursowy za najlepszą do udziału w negocjacjach, tj. w postępowaniu prowadzonym w sprawie udzielenia zamówienia polegającego na szczegółowym opracowaniu pracy konkursowej, zgodnie z ustaleniami zawartymi w pkt X.3 i XI.2 Regulaminu.


III.1. Informacje ogólne dotyczące postępowania konkursowego

Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie: a) osoby fizyczne, b) osoby prawne, c) jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, podmioty te występujące wspólnie (np. konsorcja, spółki cywilne), z zastrzeżeniem warunków określonych w pkt VII.1 Regulaminu , którzy w ustalonym terminie złożą „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”. Każdy uczestnik powinien złożyć tylko jeden „Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie”, zwany dalej także „Wnioskiem”. Za złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie będzie się zatem uważać również dokonanie takiej czynności wspólnie z innym uczestnikiem konkursu w zespole. Wszyscy członkowie zespołu muszą w załączniku zawierającym pełnomocnictwo wskazać jednego z członków zespołu, który będzie upoważniony jako pełnomocnik do ich reprezentowania przez Zamawiającym. Członkowie zespołu mogą uczestniczyć tylko w jednym zespole i wyklucza to możliwości brania przez nich udziału w konkursie jako innych uczestników konkursu. Każdy Uczestnik może złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie oraz tylko jedną pracę konkursową pod rygorem wykluczenia. Złożenie pracy konkursowej będzie rozumiane przez Zamawiającego w sposób jednoznaczny jako fakt zapoznania się z treścią Regulaminu, akceptacji bez zastrzeżeń jego warunków oraz związania jego ustaleniami zgodnie z treścią Załącznika 7 do Regulaminu.


III.2. Harmonogram konkursu

Ogłoszenie konkursu 18.10.2019 r.

Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 31.10.2019 r. do godz. 15.00

Zakończenie kwalifikacji uczestników konkursu do 04.11.2019 r.

Zaproszenie uczestników do składania prac konkursowych do 05.11.2019 r.

Zgłaszanie pytań dotyczących Regulaminu do 15.11.2019 r. do godz. 15.00

Składanie prac konkursowych do 30.12.2019 r. do godz. 12.00

Rozstrzygnięcie konkursu 30.12.2019 r.

Organizatorzy informują, iż został przedłużony termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie pomnika Polskich Ofiar Komunizmu w Lublinie 1917-1989 do piątku tj. do 8 listopada 2019 roku, do godziny 15:00.

 

 

Regulamin

Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie

 Karta identyfikacyjna uczestnika konkursu

Pokwitowanie odbioru pracy konkursowej

Opis przedmiotu konkursu

 Wzór formularza z informacją o planowanych kosztach

Koperta z napisem Karta

Warunki miejskiego konserwatora zabytków cz 1

Warunki miejskiego konserwatora zabytków cz.2

Wypis i wyrys z planu zagospodarowania terenu  

Zdjęcia Plac Singera

Inskrypcje Pomnik

 

 

Wystawa Agnieszki Wójtowicz 2019

zapr

Wystawa pod tytułem ,,Kolizje"
15 lat pracy twórczej
Wernisaż:
niedziela, 8 grudnia 2019 r., godz. 17.00
,,Manifest Wino"
ul. Przechodnia 4, Lublin

Kolizje

Nowa twórcza rzeczywistość Agnieszki Wójtowicz  to cykl czternastu obrazów-kwadratów. Artystka już nie naśladuje, nie kopiuje rzeczywistości jak w ostatnich cyklach, lecz opuszcza ulice miasta, przystanki i rozkłady jazdy; zrywa z przedmiotowością i upraszcza formy. Czytaj więcej...

Wystawa ,,Zatrzymane w Kadrze"

PLAKAT41 Obszar roboczy 1

Zapraszamy na wystawę Krystyny Rakowskiej
Wystawa po tytułem ,,Zatrzymane w Kadrze"
Wernisaż 15.11.2019 o godz. 17:00
w Galerii Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie 
ul. Dolna Panny Marii 3

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Liliany Kozak

plakat-mały liliana kozakZapraszamy na wystawę Liliany Kozak pt.: " Przejścia" w ramach cyklu Objazdowej Galerii Sztuki. Wernisaż wystawy 15.11.19 r. o godz. 17:30, w Domu Kultury LSM , ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin.

 

Liliana Kozak
„Przejścia”

Otoczenie inspiruje rytmem form, świateł i kolorów, sztuka jest dla mnie
dialogiem, nie istnieje bez odbiorcy. Materia przekształcona przez ludzi dla
ludzi, staje się medium przekazu i porozumienia. Wrażenia są opowieścią
procesu, można je zapisać i odczytać. Każdy umysł ma unikalną specyfikę,
poprzez odbiory przeżyć estetycznych można obserwować odmienne
wrażliwości niczym kompozycje barw. Nastroje zmieniają się z porą dnia, z
pogodą, sąsiednia ulica może przenosić do innej atmosfery odmiennością
kolorów, ludzi otoczenia, od innego czasu wspomnień.

absolwentka Liceum Plastycznego im. C. K. Norwida w Lublinie,
studia w ramach programu wymiany studenckiej Erasmus: Université Renne 2 Haute
Bretagne ( Francja) - Art plastic
absolwentka malarstwa II st. WA UMCS,
doktorantka w Zakładzie Estetyki WFiS UMCS w Lublinie,
członek Polskiego Towarzystwa Estetycznego,

Czytaj więcej...

Wystawa Karola Karwowskiego

karwowski 1200x628Zapraszamy na wystawię malarstwa pod tytułem "Labyrinthus". Wernisaż rozpocznie się 6 listopada 2019 o godz 19.00 w Nowym Warzywniaku Art Gallery  Oliwskiego Ratusz Kultury.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2399252933658923/

Wystawa Dariusza Jasiochy

PLAKAT4 Obszar roboczy 1Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Dariusza Jasiochy: Galeria WOK 18.10. br. godz. 17.00 (piątek).

Wystawa Beaty Smosarskiej

beata smosarskaWernisaż wystawy odbędzie się 11.10.2019. o godz. 17:00 w Galerii "Przy Bramie"
 w Lublinie, ul. Grodzka 36.
 Wystawa będzie prezentowana w dniach  11.10.2019. - 30.10.2019.

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Artura Popka

plakat-a popek małyZapraszamy na wystawę jubileuszową Artura Popka pt.: "Bestiarium Kosmiczne" w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 17.10.19 r. o godz. 17:30, w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Muzyczna 10a, Lublin.

Artur Popek

Urodzony 26 maja 1960 roku w Szczebrzeszynie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i ADOGI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Małej Formy Graficznej) w Barcelonie, Hiszpania. Od 2000 roku związany z Grupą KRAK – Hollywood, L.A. USA. Od 2000 roku Dyrektor Artystyczny Society for Arts w Chicago USA. W latach 2001-2010 współpracował jako grafik-ilustrator z Nowym Dziennikiem w New York USA. W 2011 roku uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych. Od 2013 profesor zwyczajny. Dziekan Wydziału Artystycznego w Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kadencję 2012-2016. Zorganizował ponad 70 wystaw indywidualnych (m.in.: Bratysława - Instytut Polski 2000, Chicago - USA, Society for Arts, 1999-2003; Los Angeles California USA, Director's Guild of America 2000; Charlotte – Unlimited Art Gallery 2002, Buffalo USA, Canissius College Gallery 2013), brał udział w ponad 50 wystawach międzynarodowych oraz ponad 70 zbiorowych. Jest autorem około stu projektów katalogów, książek, druków akcydensowych itp. Jest laureatem kilkunastu prestiżowych nagród i wyróżnień w zakresie grafiki i malarstwa. Jego prace zdobyły renomę międzynarodową, wchodząc w skład wielu zbiorów uznanych galerii, muzeów oraz kolekcji prywatnych.

 

XIX Ogólnopolski Plener Malarski

Zap OPM-1Galeria ES  w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza na otwarcie wystawy XIX Ogólnopolski Plener Malarski

28 września 2019 (sobota) godz. 17:00

Spotkanie autorskie z Joanną Banek

zaproszenie-Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Banek w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Spotkanie z autorką odbędzie się 21.09.19 r. o godz. 17:00, w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” ul. Grodzka 11, Lublin.

Wystawa pokonkursowa Ogólnopolskiego Konkursu na artystyczny plakat DNI ZIELONEJ GÓRY- WINOBRANIE 2019.

Julia Rogóż Easy-Resize.comWystawa pokonkursowa "Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019" odbędzie się w dniach 7 - 15 września 2019 w Galerii Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP ul.Stary Rynek 2 .

Wernisaż 7 września o godz. 14:00.

 

SFbBox by website