SFbBox by website
5. Międzynarodowe spotkania ze sztuką – Lublin 2017 będą kontynuacją spotkań z 2014, 2015, 2016 i 2017 r. nawiązujących do odbywających się w latach 70-tych Lubelskich Spotkań Artystycznych, które były miejscem wymiany interdyscyplinarnych doświadczeń artystycznych. Do udziału w plenerze zaprosiliśmy 14 artystów plastyków z Polski i z zagranicy. Zaproszeni artyści będą uwieczniali na płótnie walory estetyczne i krajobrazowe naszego miasta. Przez cały okres pleneru mieszkańcy Lublina i turyści będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami z różnych środowisk twórczych. Ich wspólne spotkania autorskie będą doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o regionach pochodzenia uczestników spotkań, a dla zaproszonych gości pogłębionej wiedzy n. t. kultury polskiej i bogatej historii Lublina. Na zakończenie pleneru odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej. Na który serdecznie zapraszamy!
Wystawa poplenerowa 5 Międzynarodowych spotkań ze sztuką
Wernisaż wystawy 29.08.18 o godz. 18:00
Galeria Gardzienice
ul. Grodzka 5 A
20-112 Lublin
Spotkania autorskie z uczestnikami 5 Międzynarodowych spotkań ze sztuką
21.08- 27.08 2018 o godz. 18:00
PUB U SZEWCA
ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin
Zapraszamy na wystawę malarstwa Anny Fic-Lazor. Wernisaż wystawy 17 sierpnia 2018, godz.18.0o, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury ul. Dolna Panny Marii 3, Lublin.
Anna Fic-Lazor
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie ukończyła studia na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1988). Malarstwo studiowała w pracowni Danuty Makowskiej i Rajmunda Ziemskiego, rysunek w pracowni Stefana Damskiego i Mariana Nowińskiego. Od 1987, jako konserwator dzieł sztuki, zawodowo związana z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Od 2015 jest dyrektorem tej instytucji. Zajmuje się także projektowaniem graficznym publikacji książkowych, kalendarzy, grafiki i rysunku wydawniczego, druków akcydensowych. Jest autorką scenografii kilkudziesięciu wystaw i aranżacji ekspozycji. Uprawia olej, akwarelę i gwasz, pastel, rysunek, fotografię – prace w kolekcjach prywatnych. Wystawa „Widok z okna” to studium krajobrazu, zawarte w miniaturach pejzażowych, malowanych naturalnie, bez napięcia i pretensji. Te małe, malowane przede wszystkim na deskach widoki, mające silny związek z polską tradycją obrazowania natury, to swoista synteza, wizualny ekstrakt przeżycia tego, co rejestruje oko. Uzupełnieniem są haiku – wysublimowane pejzaże malarsko-graficzne, powstałe pod wpływem fascynacji lapidarnością japońskiej poezji oraz cykle świątyń i katedr.
KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI PROJEKTOWEJ POMNIKA
UPAMIĘTNIAJĄCEGO „BOHATERSKIE MATKI SYBIRACZKI”
NA TERENIE MUZEUM PAMIĘCI SYBIRU W BIAŁYMSTOKU.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
P r e z y d e n t M i a s t a B i a ł e g o s t o k u
z siedzibą: 15-950 Białystok, ul. Słonimska 1,
zaprasza do udziału
w konkursie rzeźbiarsko-architektonicznym
na opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego „Bohaterskie Matki Sybiraczki” na terenie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.
1. Konkurs zostanie przeprowadzony jako otwarty, jednoetapowy, o charakterze realizacyjnym, w którym uczestnicy konkursu składają „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”, a Zamawiający dopuszcza i zaprasza do składania prac konkursowych uczestników spełniających warunki określone w regulaminie konkursu.
Czytaj więcej...Okręg Lubelski Związku Polskich Artystów Plastyków organizuje 2 wystawy podsumowujące działalność Galerii Art. Chęć udziału w wystawach „Inspiracje” należy zgłaszać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z kompletem materiałów.
Warunkiem uczestnictwa jest:
1. Przesłanie na adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 lipca 2018 r. (nieprzekraczalny termin) materiałów do katalogu :
- zdjęcie autora ( min. 1300 pikseli dłuższy bok)
-zdjęcie pracy z opisem „autor, tytuł, wymiary, technika, rok powstania”
- krótka notka o artyście (do 500 znaków)
2. Wpłacenie 100 zł darowizny dla ZPAP i opłacanie składek za 2018 r.
Zarząd ZPAP wybierze uczestników wystawy, którzy zostaną poinformowani mailowo o terminie dostarczenia prac.
Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat Dni Zielonej Góry WINOBRANIE 2018.
Regulamin oraz zasady konkursu pod linkiem:
http://www.zpap.zgora.pl/winobranie2018.html
Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie towarzyszył obchodom Dni Zielonej Góry Winobranie 2018 i stanie się plastyczną wizytówką imprezy. Plakat powinien nawiązywać do winiarskiej tradycji i tożsamości Miasta.
Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, po uroczystości przekazania przez Prezydenta Miasta Bachusowi kluczy do bram Miasta. Wystawa będzie istotnym punktem uroczystości winobraniowych.
Terminarz:
Termin zgłaszania prac ; do 20 lipca 2018
Rozstrzygnięcie konkursu ; 26 lipca 2018
Otwarcie wystawy pokonkursowej ; 8 września 2018, Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP
NAGRODY:
Grand Prix ; 4000 zł, druk plakatu i afisz
2 wyróżnienia po 1000 zł
przewidywane są nagrody sponsorów
Film Joanny Polak pt. Wełniaki został zakwalifikowany do OSCAR® QUALIFICATION CONTENDERS COMPETITION na 15th IN THE PALACE International Short Film Festival, który będzie miał miejsce od 23-30 czerwca w Bułgarii. Gratulujemy!
Agnieszka Wójtowicz, członek ZPAP, otrzymała wyróżnienie w kategorii malarstwo w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli 2018 r.
Gratulujemy !
Zapraszamy na wystawę malarstwa Marcina Ziółkowskiego. Wernisaż wystawy 15 czerwca 2018, godz.17.3o, w Domu Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin.
Marcin Ziółkowski
Marcin Ziółkowski malarz, rzeźbiarz i grafik. Sztuką zajmuje się od 2009 roku kiedy rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.
Akty Marcina Ziółkowskiego pokazują, w jaki sposób artysta postrzega kobiety. Postaci na obrazach artysty są niemal nagie, a jednak w swej cielesności subtelne i eleganckie. Szczególnym atutem płócien Ziółkowskiego jest intrygujący kontrast oparty na łączeniu wysublimowanej, wyciszonej kolorystyki i zdecydowanego, szerokiego gestu. Obrazy mają wiele niedopowiedzeń są niedokończone w tych obszarach, które artysta pozostawia dla całkowitej ekspansji percepcji widza.
Serdecznie zapraszamy na wystawę Akwarelowe przestrzenie. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 maja 2018, o godz. 18.00. w Muzeum Historii Miasta Lublinia- Brama Krakowska.
Udział biorą:
Tytus Brzozowski, Warszawa
Minh Dam, Warszawa
Minh Hai Duong, Warszawa
Jarosław Drążek, Warszawa
Artur Gołębiowski, Warszawa
Andrzej Gosik, Milanówek
Michał Jasiewicz, Nowy Sącz
Jacek Kwiatkowski, Lublin
Dariusz Płecha, Lublin
Tatiana Majewska, Lublin
Bartłomiej Michałowski, Lublin
Artur Przybysz, Lublin
Michał Suffczyński, Warszawa
Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Jerzego Tyburkiego. Wernisaż wystawy pod tytułem Obfitość odbędzie się 7 czerwca 2018r. o godz. 17.00 w Biurze Wystaw Artystycznych - Galerii Zamojskiej ul. Staszica 27 w Zamościu.
Zapraszamy na wystawę malarstwa Jolanty Opolskiej. Wernisaż wystawy 18 maja 2018, godz.18.oo, w Domu Kultury RUTA, ul. Różana 8, Lublin.
Jolanta Opolska
Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraternii Sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe, posługując się techniką olejną. Kwiaty, martwa natura i pejzaż to motywy najchętniej podejmowane przez autorkę. Prowadzi galerię autorską w Kazimierzu Dolnym
W związku z tym, że działalność Galerii na Krakowskim Przedmieściu zostaje przedłużona jako Galeria wystawiennicza. Jest możliwość zorganizowania wystawy w Galerii Art (indywidualnej lub zbiorowej). Warunkiem jest pokrycie kosztów utrzymania lokalu.
Zainteresowanych proszę o kontakt ma mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w wypadku samochodowym zginął nasz Kolega Ireneusz Wydrzyński wybitny rzeźbiarz, członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie, przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZPAP oraz kierownik Zakładu Rzeźby i Technik Szklarskich na Wydziale Artystycznym UMCS. Artysta odszedł w niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 27 kwietnia 2018r. o godz. 12:00 w Bazylice św. Anny w Lubartowie, po czym nastąpi przewiezienie Zmarłego do Nakła Śląskiego, gdzie odbędzie się Msza św. oraz pochowanie na cmentarzu parafialnym.
† Ireneusz Wydrzyński
Urodzony w 1955 r. w Radomiu. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, Wydziału Szkła i Ceramiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom IWA w 1980 r. i PWSSP w Pracowni Szkła Zbigniewa Horbowego w 1985 r. W 2012 r. obronił przewód habilitacyjny na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 1985 r. zatrudniony w Instytucie Wychowania Artystycznego obecnie Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od 2013 roku kierownik Zakładu Rzeźby i Technik Szklarskich WA. Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Lubelskiego ZPAP . W dorobku artystycznym kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu pokazach zbiorowych sztuki w kraju i za granicą. Udział w licznych plenerach artystycznych i sympozjach poświęconych sztuce. Uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi. Projektant małych form rzeźbiarskich i użytkowych realizowanych w materiale szklanym.
Zapraszamy do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na wernisaż prac w ramach Galerii Jednego Dnia pod tytułem ”Faktory pamięci” Wojciecha Mendzelewskiego. Wernisaż odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 17:00 Centrum Aktywności Twórczej w Ustce ul. Gen. Zaruskiego 1a/ Mała sala/ I piętro. Wystawa potrwa do 27 kwietnia. Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Kazimierza Kotlińskiego. Wernisaż wystawy pod tytułem Odrodzenie natchnień odbędzie się 11 kwietnia br. o godz. 17.00 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Artysta zaprezentuje 56 swoich prac, w tym kilkanaście najnowszych.
Komisja ds. Repartycji przedłuża termin składania wniosków na repartycję bezpośrednią za rok 2016 oraz za rok 2017 do 20 kwietnia 2018 r.
Termin 20 kwietnia 2018 jest terminem ostatecznym. Decyduje data stempla pocztowego.
Wnioski za każdy rok składamy oddzielnie wraz z niezbędnymi załącznikami oraz podpisami, osobiście lub pocztą tradycyjną na adres Biura ZG ZPAP (ul. Nowy Świat 7/6, 00-496 Warszawa).Regulamin, formularze wniosku oraz załącznika dostępne są tutaj:
http://zpap.pl/zpap/index.php?option=com_content&view=article&id=1655&Itemid=203&lang=pl
Przykład prawidłowo wypełnionego wniosku (należy wypełnić wszystkie pola) oraz tabeli.
Zapraszamy na wystawę malarstwa Stanisława Żukowskiego. Wernisaż wystawy 20 kwietnia 2018, godz.18.oo, w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (nowe skrzydło) IIIp., ul. Radziszewskiego 11 Lublin.
Stanisław Żukowski
Urodził się w 1953 r. w Kobylnikach (dawne woj. wileńskie). Studia w IWA UMCS Lublin. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1977 r. Od roku 1976 pracuje na UMCS, obecnie na stanowisku prof. nadzwyczajnego. W dorobku artystycznym udział w ponad 160 wystawach, w tym: indywidualnych, zbiorowych, konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu instytucji, m.in.: w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu; w Galerii Sztuki Współczesnej w Zamościu; w Galerii Awangarda we Wrocławiu; w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi; w Muzeum na Majdanku w Lublinie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, we Włoszech, USA, Kanadzie, Chinach. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą.
Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminariach regionalnych pt. „Patent na sukces”, dotyczących szeroko rozumianej problematyki własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów własności przemysłowej oraz możliwości ich ochrony. Seminaria mają za zadanie przybliżyć temat ochrony własności intelektualnej, w szczególności możliwości ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych na konkurencyjnych rynkach.
Eksperci w przystępny sposób przedstawią między innymi zagadnienia dotyczące zarządzania dobrami niematerialnymi w uczelni i przedsiębiorstwach oraz możliwości uzyskania wspólnych praw do rozwiązań powstających w ramach współpracy uczelni z przedsiębiorstwami.
Polska Galeria Roi Dore w Paryżu oraz platforma Art-maniac, specjalizująca się w promocji i sprzedaży polskiej sztuki ma przyjemność poinformować, że właśnie ogłoszona została druga edycja Konkursu "W służbie sztuce i ojczyźnie" im. Ignacego Jana Paderewskiego na dzieło sztuki inspirowane życiem i twórczością I. J. Paderewskiego. Konkurs jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wiecej informacji o konkursie w załącznikach poniżej.
Okręg Zielonogórski ZPAP jest partnerem w polsko-niemieckim projekcie "Międzynarodowe sympozjum artystyczne Miasta Róż Forst (Łużyce)". Sympozjum skierowane jest do rzeźbiarzy (rzeźba w drewnie). W związku z tym bardzo proszę o rozesłanie zaproszenia i załączonych informacji do potencjalnie zainteresowanych osób. Aplikacje wraz z propozycjami projektowymi i życiorysem, na podstawie których odbędzie się kwalifikacja do projektu, należy składać do 9 kwietnia. Szczegółowe informacje wraz z danymi kontaktowymi - w załącznikach.
Zapraszamy na wystawę scenografii do filmu animowanego "Wełniaki" autorstwa Joanny Polak w ramach cyklu Objazdowej Galerii Sztuki.
Wernisaż wystawy 22.02.2018, o godz.18.oo, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury ul. Dolna Panny Marii 3, Lublin.
Joanna Polak
Urodzona w Lublinie. Dyplom mgr sztuki z zakresu filmu animowanego uzyskała w 2003 r. na ASP w Poznaniu. W 2011 r. otrzymała stopień doktora na UMCS w Lublinie. Joanna Polak działa głównie w obrębie animacji filmowej, videoinstalacji symultanicznej i filmoterapii. Jej filmy były wyświetlane na ponad 600 prezentacjach, festiwalach i kilkunastu kanałach telewizyjnych (Europa, Azja, USA). Jej prace zdobyły 45 nagród i wyróżnień (w Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wągrowcu, Łodzi, Lublińcu, Kędzierzynie – Koźlu, Toruniu, Częstochowie,Niepokalanowie, Budapeszcie – Węgry, Ostrawie – Czechy, Maribor - Słowenia, Philadelphi – USA, Mińsku – Białoruś, Varaždin – Chorwacja, Mumbai - Indie). Jest reżyserem ponad 100 filmów głównie animowanych.
Zapraszamy na wystawę Piotra Zieleniaka w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.
Wernisaż wystawy 16.03.2018, godz.17.oo, Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Muzyczna 10 a, Lublin.
Piotr Zieleniak
Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W 2010 r. uzyskał stopień doktora sztuk plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta I stopnia w Zakładzie Rzeźby i Technik Szklarskich Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W dorobku artystycznym 11 wystaw indywidualnych oraz udział w licznych wystawach zbiorowych. Autor kilkunastu monumentalnych rzeźb plenerowych. Uprawia rzeźbę, poszukując rozwiązań swoich działań w różnych materiałach i technikach rzeźbiarskich.
Udostępniam pismo które otrzymaliśmy z MKiDN w sprawie stanowiska ZUS odnośnie
terminu składania deklaracji rozliczeniowych i opłacania przedawnionych
składek ZUS od twórców i artystów, którzy uzyskali decyzję Komisji do spraw
Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców.
W razie jakichkolwiek pytań proszę się kontaktować z
KOMISJĄ DO SPRAW
ZAOPATRZENIA EMERYTALNEGO TWÓRCÓW
przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
telefon kontaktowy – (22) 42 10 286
Zapraszamy na wystawę Marii Koldryn w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.
Wernisaż wystawy 16.02.2018, godz.17.oo, Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Muzyczna 10 a, Lublin.
Maria Koldryn
Urodzona w Lublinie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom na Wydziale Grafiki. Od 1974 r. należy do ZPAP w Lublinie. W latach 1982–1999 praca dydaktyczna w PLSP Lublin (tkanina artystyczna, rysunek, malarstwo, projektowanie graficzne). W latach 1999–2005 żyje i pracuje twórczo w Paryżu. W dorobku artystycznym kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria BWA Zamość – 2015 r.; – Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP, „Galeria 31” – 2014 r.; Galeria Maison des Arts Louis Aragon, Garges, Francja – 2002 r.; Galeria Mailletz, Paryż – 2000 r.; Galeria BWA Lublin – 1992 r. oraz udział w pokazach zbiorowych w Polsce i Francji. Uczestniczka i laureatka licznych konkursów, m.in.: Nagroda Ministra Kultury i Sztuki na Biennale Pasteli w Nowym Sączu 1996 r.; nagroda na konkursie Grafika Roku 1995 r.; I nagroda na IV Triennale Sztuki, Majdanek 1994 r.; III nagroda na IX Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim 2008 r.; II nagroda na VII Międzynarodowym Biennale Miniatury w Częstochowie 2012 r. W roku 2013 r. uhonorowana nagrodą Urzędu Marszałkowskiego oraz nagrodą Urzędu Miasta Lublin przyznaną przez prezydenta miasta z okazji 40-lecia pracy twórczej. W pracy artystycznej posługuje się opracowaną przez siebie techniką pasteli, a jej ulubionymi tematami stały się przetworzone poetycko i graficznie motywy natury.
SFbBox by website