SFbBox by website

Home

Aktualności

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa malarstwa Grażyny Grabowskiej

Grabowska-Zaproszenie A5Zapraszamy na wystawę Grażyny Grabowskiej w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 19.10.2018 , o godz.17.3o, w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin.

Grażyna Grabowska

Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana. Studia podyplomowe z zakresu „ Sztuka” na tejże uczelni. W swojej działalności artystycznej zajmuje się reklamą wizualną, edukacją artystyczną, pracą twórczą w zakresie malarstwa sztalugowego (olej, akryl, akwarela). Jej malarstwo ewoluuje na różnych etapach i jest niekończącym się procesem poszukiwań. Źródłem inspiracji jest szeroko rozumiany pejzaż, a raczej jego struktura, dlatego często staje się on źródłem a nie motywem. Jej koncepcja skupia się na coraz prostszych układach kompozycyjnych przybierających abstrakcyjne formy. Artystka bierze udział w wielu przeglądach i wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych otrzymując nagrody i wyróżnienia, plenerach malarskich i spotkaniach twórczych. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Za swoją działalność artystyczną nagrodzona przez Prezydenta Miasta Lublin. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa grafiki Krzysztofa Rukasza

Rukasz-Zaproszenie3Zapraszamy na wystawę grafiki Krzysztofa Rukasza. Wernisaż  wystawy 11 października 2018, godz.18.oo, w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (nowe skrzydło) IIIp., ul. Radziszewskiego 11  Lublin.

Krzysztof Rukasz

Urodzony w 1968 r. w Lublinie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie.
Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom w Pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Danuty
Kołwzan – Nowickiej w 1995 r. Od 1996 r. wykładowca UMCS w Lublinie w Zakładzie Projektowania Graficznego i Litografii prof. Piotra Lecha. W 2007 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. Zajmuje się warsztatową grafiką artystyczną, w szczególności litografią, której od ponad 25 lat jest miłośnikiem i propagatorem.
W kręgu jego zainteresowań artystycznych znajdują się również projektowanie graficzne, aerografia, pinstriping i szeroko pojęty custom painting. W swojej twórczości litograficznej łączy klasyczny druk z kamienia ze współczesnymi technikami kreacji obrazu. W dorobku posiada 22 wystaw indywidualnych i ponad 60 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Ogólnopolska Wystawa Sztuki - 45 Salon Zimowy

Stowarzyszenie Artystów Plastyków i Miłośników Sztuki „pARTja” zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Wystawie Sztuki - 45 Salon Zimowy - która odbędzie się w Radomiu.
 
Więcej informacji tutaj.

Konkurs na artystyczną aranżację przestrzeni wnętrza lobby

LOGO KRUPA GALLERYSzanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że już wkrótce we Wrocławiu będzie miało miejsce otwarcie nowej przestrzeni dla sztuki - Krupa Gallery.

Zapraszamy artystów i architektów do udziału w konkursie na artystyczną aranżację przestrzeni wnętrza lobby w nowo powstającej galerii sztuki współczesnej.

Będziemy wdzięczni za pomoc w promocji konkursu na łamach państwa portalu.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA KONCEPCJĘ ARANŻACJI LOBBY KRUPA GALLERY

Czytaj więcej...

Szacowanie Liczby Artystów w Polsce

Szanowni Państwo,

W związku z projektem, którego celem jest  oszacowanie liczby artystów w Polsce, realizowanym przez Zespół Badaczy Uniwersytetu SWPS na zlecenie Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina, zwracam się z serdeczną prośbą o wypełnienie Ankiety, do której link znajduje się poniżej:

http://ankieta.liczydlo.art/453

Projekt jest realizowany, w związku z alarmującą sytuacją Artystów i Twórców w Polsce.

 „Byt artysty cechuje niepewność- metaforyczna i dosłowna. Brak powszechnego zrozumienia dla specyfiki pracy artystycznej, z jednej strony, niepewne i nieregularne dochody, wypalenie zawodowe i brak ubezpieczeń społecznych z drugiej.

Po wielomiesięcznych, otwartych, powszechnych konsultacjach środowiskowych, które odbyły się w 2016 i 2017 roku, w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Kultury, wiele potrzeb i oczekiwań Artystów i Twórców zostało zidentyfikowanych. Na tej podstawie powstały propozycje zmian systemowych, które stworzą system uprawnień, dla tej grupy zawodowej. Proces legislacyjny wymaga określenia przewidywalnych kosztów zaproponowanych rozwiązań. Nie jest to możliwe bez oszacowania liczby potencjalnych adresatów. Pierwsze w historii powojennej Polski prace szacunkowe realizowane są przez Zespół Badaczy z Uniwersytetu SWPS na zlecenie Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina. Ich wyniki zaważą na wieloletniej sytuacji prawnej i ekonomicznej artystów i twórców w Polsce.

Dlatego Artyści, Twórcy prosimy wypełnijcie tę Ankietę i umożliwcie stworzenie systemu uprawnień, którego architektami i realizatorami, a później beneficjentami będziecie sami. To poważna sprawa. Chodzi w niej nie tylko o rzetelność przeprowadzonych badań, ale o Waszą przyszłość.”

Zespół Badaczy Uniwersytetu SWPS

Zapraszamy na wystawę Elwiry Wasak

plakat1 Obszar roboczy 1 Obszar roboczy 1Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa pt: ,,Zderzenia", dn. 14 września 2018 r. o godz. 18.00 w Galerii Wojewódzkiego Ośrodka Kultury , ul. Dolna  Panny Marii 3  w Lublinie.

Wystawa będzie trwała do do 3.10.18
 

 

Zapraszamy na wystawę Agnieszki Wójtowicz

lokSerdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa pt: ,,Człowiek tłumu. Miasto", dn. 20 września 2018 r. o godz. 18.00
Galeria ,,Gardzienice", ul. Grodzka5a w Lublinie.
 
Wystawa zrealizowana w ramach realizacji programu ,,Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami" Województwa Lubelskiego.
 

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego

malawski-Zaproszenie A55Zapraszamy na wystawę malarstwa Mieczysława Maławkiego . Wernisaż wystawy 28 września, godz.18.oo, Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Lublin ul. Krańcowa 106.

Mieczysław Maławski

Urodzony w Żytomierzu na Ukrainie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie – kierunku Sztuka Dekoracyjno-Użytkowa w 1977r. Obecnie jest profesorem Katedry Ceramiki Artystycznej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W dorobku artystycznym udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Uhonorowany Odznaką Ministra Kultury RP za rozwój kultury polskiej. Od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Prezes Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

II Konkurs Graficzny im. Jana Feliksa Piwarskiego Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

fotoO!świecenie
II Konkurs Graficzny
im. Jana Feliksa Piwarskiego
Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Ostatnia ćwierć XVIII wieku, na którą przypada powstanie królewskiej kolekcji grafiki i rysunku Stanisława Augusta, stanowiącej podstawę utworzenia Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, to czas przenikania pierwszych promieni wschodzącego romantyzmu przez ugruntowane idee oświecenia.

Racjonalna i empiryczna epoka oświecenia zaowocowała wieloma wynalazkami, takimi jak choćby maszyny optyczne służące od odrysowywania ludzkiego cienia i tworzenia tak popularnych w epoce sylwetek.
Z kolei przedstawiciele epoki romantyzmu w grze światła i cienia poszukiwali raczej nastrojowości, upatrywali w niej sposobu na poruszenie emocji.

A czym światło i cień są we współczesnej grafice warsztatowej? Czy wciąż stanowią formalne wyzwanie dla artysty? Czy opozycja lub przenikanie blasku i mroku, rozbłysku i cienia, walka kontrastów może nadal stanowić inspirację? Jakie światło najlepiej oddaje koloryt naszej epoki? Zimne jarzeniówki, ostre flesze, barwne monitory? Czy współczesność nie jest prześwietlona i czym jest dla niej mrok? Czy przypadkiem nie zjawiskiem skazanym na wyginięcie?

Zapraszamy do wspólnych poszukiwań odpowiedzi na te pytania i wzięcia udziału w naszym konkursie!
Na prace czekamy do dnia 31 października 2018 roku, pod adresem:

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Gabinet Rycin
Ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa, z dopiskiem Konkurs

regulamin i karta zgłoszenia: https://www.buw.uw.edu.pl//200gr/

Konkurs na pomnik wypędzonych Wielkopolan

granica-konkursupic1101789605205333show214 sierpnia Miasto Poznań oficjalnie ogłosiło Konkurs rzeźbiarsko-architektoniczny na pomnik upamiętniający wypędzenia Wielkopolan w czasie II wojny światowej zlokalizowany w Parku im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Informacje o konkursie dostępne są na stronach

http://www.poznan.pl/mim/main/konkurs-na-pomnik-upamietniajacy-wypedzenia-wielkopolan,p,42605,43268.html
http://bip.poznan.pl/bip/wydzial-zamowien-i-obslugi-urzedu,2218/zamowienia-publiczne/zou-xii-271-137-2018-ma,32056/

INSPIRACJE

zaproszenie INSPIRACJE1Zapraszamy na 2 wystawy zbiorowe członków Okręgu Lubelskiego ZPAP "INSPIRACJE", które odbędą się w Galerii ART ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie:


27 lipca 2018 r. o godz. 17.oo
oraz
17 sierpnia 2018 r. o godz.17.oo

Wystawa malarstwa Wioletty Winiarskiej

 

WIOLETTA WINIARSKA zaproszenie na wystawę do TPSPSerdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Wioletty Winiarskiej. Wernisaż  wystawy 31 sierpnia 2018r., godz 18.oo,  w Galeria “Przy Bramie” TPSP ul. Grodzka 34/36 w Lublinie. Wystawa czynna do 19 września.

5 Międzynarodowe spotkania ze sztuką

Zaproszenie A5-VMSZS5. Międzynarodowe spotkania ze sztuką – Lublin 2017 będą kontynuacją spotkań z 2014, 2015, 2016 i 2017 r. nawiązujących do odbywających się w latach 70-tych Lubelskich Spotkań Artystycznych, które były miejscem wymiany  interdyscyplinarnych doświadczeń artystycznych. Do udziału w plenerze  zaprosiliśmy 14 artystów plastyków z Polski i z zagranicy. Zaproszeni artyści będą uwieczniali na płótnie walory estetyczne i krajobrazowe naszego miasta.  Przez cały okres  pleneru mieszkańcy Lublina i turyści będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami z różnych środowisk twórczych. Ich wspólne spotkania autorskie będą doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o regionach pochodzenia uczestników spotkań, a dla zaproszonych gości pogłębionej wiedzy n. t. kultury polskiej i bogatej historii Lublina. Na zakończenie pleneru odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej. Na który serdecznie zapraszamy!

Wystawa poplenerowa 5 Międzynarodowych spotkań ze sztuką

Wernisaż wystawy 29.08.18 o godz. 18:00
Galeria Gardzienice
ul. Grodzka 5 A
20-112 Lublin

Spotkania autorskie z uczestnikami 5 Międzynarodowych spotkań ze sztuką

21.08- 27.08 2018 o godz. 18:00
PUB U SZEWCA
ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa malarstwa Anny Fic-Lazor

Zapraszamy na wystawę malarstwa Anny Fic-Lazor. AFL zaproszenie 96dpiWernisaż  wystawy 17 sierpnia 2018, godz.18.0o, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury ul. Dolna Panny Marii 3, Lublin.

Anna Fic-Lazor

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie ukończyła studia na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1988). Malarstwo studiowała w pracowni Danuty Makowskiej i Rajmunda Ziemskiego, rysunek w pracowni Stefana Damskiego i Mariana Nowińskiego. Od 1987, jako konserwator dzieł sztuki, zawodowo związana z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Od 2015 jest dyrektorem tej instytucji. Zajmuje się także projektowaniem graficznym publikacji książkowych, kalendarzy, grafiki i rysunku wydawniczego, druków akcydensowych. Jest autorką scenografii kilkudziesięciu wystaw i aranżacji ekspozycji. Uprawia olej, akwarelę i gwasz, pastel, rysunek, fotografię – prace w kolekcjach prywatnych. Wystawa „Widok z okna” to studium krajobrazu, zawarte w miniaturach pejzażowych, malowanych naturalnie, bez napięcia i pretensji. Te małe, malowane przede wszystkim na deskach widoki, mające silny związek z polską tradycją obrazowania natury, to swoista synteza, wizualny ekstrakt przeżycia tego, co rejestruje oko. Uzupełnieniem są haiku – wysublimowane pejzaże malarsko-graficzne, powstałe pod wpływem fascynacji lapidarnością japońskiej poezji oraz cykle świątyń i katedr.

Konkus na opracowanie koncepcji projektowej pomnika

KONKURS  NA  OPRACOWANIE  KONCEPCJI  PROJEKTOWEJ  POMNIKA

UPAMIĘTNIAJĄCEGO  „BOHATERSKIE  MATKI  SYBIRACZKI”

NA TERENIE MUZEUM PAMIĘCI SYBIRU W BIAŁYMSTOKU.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

P r e z y d e n t   M i a s t a   B i a ł e g o s t o k u

z siedzibą: 15-950 Białystok, ul. Słonimska 1,

zaprasza  do  udziału

w konkursie rzeźbiarsko-architektonicznym

na opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego „Bohaterskie Matki Sybiraczki” na terenie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

1.    Konkurs zostanie przeprowadzony jako otwarty, jednoetapowy, o charakterze realizacyjnym, w którym uczestnicy konkursu składają „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”, a Zamawiający dopuszcza i zaprasza do składania prac konkursowych uczestników spełniających warunki określone w regulaminie konkursu.

Czytaj więcej...

Wystawy "Inspiracje"

10411142 841219792577863 1475711094269035281 n

Okręg Lubelski Związku Polskich Artystów Plastyków organizuje 2 wystawy podsumowujące działalność Galerii Art. Chęć udziału w wystawach „Inspiracje” należy zgłaszać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z kompletem materiałów.

Warunkiem uczestnictwa jest:

1. Przesłanie na adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 lipca 2018 r. (nieprzekraczalny termin) materiałów do katalogu :

                - zdjęcie autora ( min. 1300 pikseli dłuższy bok)

                -zdjęcie pracy z opisem „autor, tytuł, wymiary, technika, rok powstania”

                - krótka notka o artyście (do 500 znaków)

2. Wpłacenie 100 zł darowizny dla ZPAP i opłacanie składek za 2018 r.

Zarząd ZPAP wybierze uczestników wystawy, którzy zostaną poinformowani mailowo o terminie dostarczenia prac.

Konkurs Winobraniowy 2018

Winobranie2018Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat Dni Zielonej Góry WINOBRANIE 2018.

Regulamin oraz zasady konkursu pod linkiem:
http://www.zpap.zgora.pl/winobranie2018.html

Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie towarzyszył obchodom Dni Zielonej Góry Winobranie 2018 i stanie się plastyczną wizytówką imprezy. Plakat powinien nawiązywać do winiarskiej tradycji i tożsamości Miasta.

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, po uroczystości przekazania przez Prezydenta Miasta Bachusowi kluczy do bram Miasta. Wystawa będzie istotnym punktem uroczystości winobraniowych.

Terminarz:
Termin zgłaszania prac ; do 20 lipca 2018
Rozstrzygnięcie konkursu ; 26 lipca 2018
Otwarcie wystawy pokonkursowej ; 8 września 2018, Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP

NAGRODY:
Grand Prix ; 4000 zł, druk plakatu i afisz
2 wyróżnienia po 1000 zł
przewidywane są nagrody sponsorów

 

Film Joanny Polak pt. Wełniaki zakwalifikowany na 15th IN THE PALACE International Short Film Festival

082632-poster-woolworld-700x1000-joanna-polak2Film Joanny Polak pt. Wełniaki został zakwalifikowany do OSCAR® QUALIFICATION CONTENDERS COMPETITION na 15th IN THE PALACE International Short Film Festival, który będzie miał miejsce od 23-30 czerwca w Bułgarii. Gratulujemy!

Wyróżnienie w kategorii malarstwo w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli 2018

biennale 2018Agnieszka Wójtowicz, członek ZPAP, otrzymała wyróżnienie w kategorii malarstwo w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli 2018 r.

Gratulujemy !

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa malarstwa Marcina Ziółkowskiego

ziolkowski-Zaproszenie-A5aZapraszamy na wystawę malarstwa Marcina Ziółkowskiego. Wernisaż  wystawy 15 czerwca 2018, godz.17.3o, w Domu Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin.

Marcin Ziółkowski

Marcin Ziółkowski malarz, rzeźbiarz i grafik. Sztuką zajmuje się od 2009 roku kiedy rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.

Akty Marcina Ziółkowskiego pokazują, w jaki sposób artysta postrzega kobiety. Postaci na obrazach artysty są niemal nagie, a jednak w swej cielesności subtelne i eleganckie. Szczególnym atutem płócien Ziółkowskiego jest intrygujący kontrast oparty na łączeniu wysublimowanej, wyciszonej kolorystyki i zdecydowanego, szerokiego gestu. Obrazy mają wiele niedopowiedzeń są niedokończone w tych obszarach, które artysta pozostawia dla całkowitej ekspansji percepcji widza.

Wernisaż wystawy Akwarelowe przestrzenie

Michał Suffczynski Piccadily Circus London 2017Serdecznie zapraszamy na wystawę Akwarelowe przestrzenie. Wernisaż  wystawy odbędzie się 24 maja 2018, o godz. 18.00. w Muzeum Historii Miasta Lublinia- Brama Krakowska.

Udział biorą:

Tytus Brzozowski, Warszawa
Minh Dam, Warszawa
Minh Hai Duong, Warszawa
Jarosław Drążek, Warszawa
Artur Gołębiowski, Warszawa
Andrzej Gosik, Milanówek
Michał Jasiewicz, Nowy Sącz
Jacek Kwiatkowski, Lublin
Dariusz Płecha, Lublin
Tatiana Majewska, Lublin
Bartłomiej Michałowski, Lublin
Artur Przybysz, Lublin
Michał Suffczyński, Warszawa

Zapraszamy na wystawę Jerzego Tyburskiego

zaproszenie ObfitoscaSerdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Jerzego Tyburkiego. Wernisaż  wystawy pod tytułem Obfitość odbędzie się 7 czerwca 2018r. o godz. 17.00 w Biurze Wystaw Artystycznych - Galerii Zamojskiej ul. Staszica 27  w Zamościu.

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa malarstwa Jolanty Opolskiej

Opolska-Zaproszenie-Zapraszamy na wystawę malarstwa Jolanty Opolskiej. Wernisaż  wystawy 18 maja 2018, godz.18.oo, w Domu Kultury RUTA, ul. Różana 8, Lublin. 

Jolanta Opolska

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraternii Sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe, posługując się techniką olejną. Kwiaty, martwa natura i pejzaż to motywy najchętniej podejmowane przez autorkę. Prowadzi galerię autorską w Kazimierzu Dolnym

Wystawa w Galerii Art

 MG 3413nowyW związku z tym, że działalność Galerii na Krakowskim Przedmieściu zostaje przedłużona jako Galeria wystawiennicza. Jest  możliwość zorganizowania wystawy w Galerii Art (indywidualnej lub zbiorowej). Warunkiem jest pokrycie kosztów utrzymania lokalu.

Zainteresowanych proszę o kontakt ma mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zmarł Ireneusz Wydrzyński

portret i wydrzynskiZ wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w wypadku samochodowym zginął nasz Kolega Ireneusz Wydrzyński wybitny rzeźbiarz, członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie, przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZPAP oraz  kierownik Zakładu Rzeźby i Technik Szklarskich na Wydziale Artystycznym UMCS. Artysta odszedł w  niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 27 kwietnia 2018r. o godz. 12:00 w Bazylice św. Anny w Lubartowie, po czym nastąpi przewiezienie Zmarłego do Nakła Śląskiego, gdzie odbędzie się Msza św. oraz pochowanie na cmentarzu parafialnym.

Ireneusz Wydrzyński

Urodzony w 1955 r. w Radomiu. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, Wydziału Szkła i Ceramiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom IWA w 1980 r. i PWSSP w Pracowni Szkła Zbigniewa Horbowego w 1985 r. W 2012 r. obronił przewód habilitacyjny na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 1985 r. zatrudniony w Instytucie Wychowania Artystycznego obecnie Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od 2013 roku kierownik Zakładu Rzeźby i Technik Szklarskich WA. Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Lubelskiego ZPAP . W dorobku artystycznym kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu pokazach zbiorowych sztuki w kraju i za granicą. Udział w licznych plenerach artystycznych i sympozjach poświęconych sztuce. Uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi. Projektant małych form rzeźbiarskich i użytkowych realizowanych w materiale szklanym.

 

Zapraszamy na wystawę Wojciecha Mendzelewskiego

palkat MendzelewskiZapraszamy do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na wernisaż prac w ramach Galerii Jednego Dnia pod tytułem ”Faktory pamięci” Wojciecha Mendzelewskiego. Wernisaż odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 17:00 Centrum Aktywności Twórczej w Ustce ul. Gen. Zaruskiego 1a/ Mała sala/ I piętro. Wystawa potrwa do 27 kwietnia. Wstęp wolny

Katalog str 1

Katalog str 2

Wernisaż wystawy malarstwa Kazimierza Kotlińskiego

kotlinzaproszenieSerdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Kazimierza Kotlińskiego. Wernisaż  wystawy pod tytułem Odrodzenie natchnień odbędzie się 11 kwietnia br. o godz. 17.00 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Artysta zaprezentuje 56 swoich prac, w tym kilkanaście najnowszych.

Wystawa malarstwa Elwiry Wasak

Zaproszenie--kopia- 3 Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Elwiry Wasak. Wernisaż  wystawy 12 kwietnia 2018r., godz 18.oo,  w Galerii ART na Krakowskim Przedmieściu 62.

 

 

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła

życzy

Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP

Repartycje

Komisja ds. Repartycji przedłuża termin składania wniosków na repartycję bezpośrednią za rok 2016 oraz za rok 2017 do 20 kwietnia 2018 r.

Termin 20 kwietnia 2018 jest terminem ostatecznym. Decyduje data stempla pocztowego.

Wnioski za każdy rok składamy oddzielnie wraz z niezbędnymi załącznikami oraz podpisami, osobiście lub pocztą tradycyjną na adres Biura ZG ZPAP (ul. Nowy Świat 7/6, 00-496 Warszawa).Regulamin, formularze wniosku oraz załącznika dostępne są tutaj:

http://zpap.pl/zpap/index.php?option=com_content&view=article&id=1655&Itemid=203&lang=pl

Przykład prawidłowo wypełnionego wniosku (należy wypełnić wszystkie pola) oraz tabeli.

SFbBox by website