SFbBox by website

Home

Aktualności

Zmarła Krystyna Gałat-Grzywa

Krystyna-Gałat-Grzywa-1956-2018Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła Krystyna Gałat-Grzywa, malarka, członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie.  Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

† Krystyna Gałat-Grzywa

ur. w 1956r. w Kraśniku. W Łęcznej od 1978r. Absolwentka Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego w Ciechanowie. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 1985r. Malowała olejami, akwarelami, pastelami i akrylami. Ulubione motywy to kwiaty, martwa natura i pejzaż, często zamknięte w abstrakcyjnych kompozycjach. Ostatnio jej pasją były obrazy, które tworzyła techniką drippingu. Należała do grona -założycieli Grupy Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych PLAMA (1983 rok) przez wiele lat była w Zarządzie Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Przez wiele lat należała do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Życzenia Świąteczne

rozmiar pierwotny Życzenia

 

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego roku 2019 spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia  i powodzenia

życzy

Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP

Wystawa Prowincja w Warszawie

47396369 1947741141958624 3320605251383328768 nZapraszamy na wystawę zbiorową członków stowarzyszenia twórczego Prowincja w której biorze udział członek ZPAP Piotr Tymochowicz. Wernisaż wystawy 15.12.2018r., o godz.19: oo, Centrum Promocji Kultury Praga- Południe Warszawa ul. Podskarbińska 2.

CreArt

Szanowni Państwo, 

Zapraszamy artystów sztuk wizualnych mieszkających (zameldowanych) lub urodzonych w Lublinie do udziału w otwartym naborze prac do wystawy zbiorowej „The third space”, która odbędzie się w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”, w 2019 roku w trzech europejskich miastach: Zagrzebiu (Chorwacja), Lecce (Włochy) i Clermont-Ferrand (Francja).

 

Wystawę przygotowuje macedońska kuratorka Jovanka Popova.

Koncepcja wystawy, w nawiązaniu do myśli brytyjskiego badacza, Homi K. Bhabha, koncentruje się wokół socjologicznej i antropologicznej koncepcji trzeciej przestrzeni, a także na zagadnieniach hybrydowości kulturowej, indywidualności i koegzystencji.

Tekst kuratorski znajduje się w załączniku.

 

Czytaj więcej...

Konfrontacje sztuki 2018 – Odsłona II

K 2018 W II 2-768x448Z przyjemnością informujemy, że rysunek Emilki Pituchy zatytułowany „czwarty wymiar II, rysunek ołówkiem, 2017, 100x70” zdobył II nagrodę.

http://www.galeriatest.pl/wystawy/konfrontacje-sztuki-2018-odslona-ii/

Konkurs na plakat

logo-s 1Międzynarodowy konkurs na plakat Oświęcim 2018.

Regulamin konkursu: http://biurokarier.asp.gda.pl/upload/files/0e695d9b3fb98d103a8c02d070c747f2.pdf

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Lidii Domagała

Domagała-Zaproszenie A5Zapraszamy na wystawę Lidii Domagała w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 11.12.2018r. , o godz.18: oo w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (nowe skrzydło) IIIp., ul. Radziszewskiego 11 Lublin.

Lidia Domagała 

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w 1985 roku na Wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Studia w zakresie malarstwa w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka - Dobrzanieckiego. Członek ZPAP od 1995 roku.
Artystka o swojej twórczości:

Moje malarstwo jest rodzajem zaproszenia do rozmowy. Niesie w sobie pewną tajemnicę, pewną dozę zaskoczenia, pewną dozę wzruszenia. W swoich obrazach wyrażam to, co często trudne jest do wyrażenia słowem - wolność, radość, zachwyt, a także refleksję, zadumę, czy smutek. Odnoszę się w swojej twórczości do natury, czerpię z niej, jest moją inspiracją, impulsem, antytezą rzeczywistości stanowiącą abstrakcyjny jej obraz. Kolor, światło, przestrzeń są tymi elementami, które budują moje obrazy, dają im życie, tworzą klimat i nastrój.

Moje malarstwo stanowi swoistą, otwartą formę kontaktu z odbiorcą, jest indywidualnym rodzajem komunikowania się i moją własną opowieścią.

Konkurs na logo obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II WŚ dla Muzeum II WŚ w Gdańsku

konkurs na logoMuzeum II Wojny Światowej ogłasza konkurs na stworzenie logo (znaku graficznego) nawiązującego tematycznie do obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, który będzie wykorzystywany jako promocyjny znak identyfikacyjny zadań realizowanych w ramach opracowanego programu Obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu oraz Kartę Zgłoszenia udziału w konkursie.

Regulamin.

Karta zgłoszeniowa.

Wystawa malarstwa Bogusławy Skwarna

kontinuum2Zapraszamy na wystawę Bogusławy Skwarna - Kontinuum . Wernisaż wystawy 01.12.2018r. , o godz.18: oo, Hotel Comfortbiznes ul.B.Prusa 1, Pruszków

23. Wschodni Salon Sztuki 2018

plakat wschodni salon sztuki małyZapraszamy na Konferencję i Wystawę w ramach 23. Wschodniego Salonu Sztuki "Sztuka, jako przestrzeń wolności?"

16 listopada 2018 r. 
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Plac Teatralny 1

Konferencja: 
Sala Kinowa / poziom -1
godz. 10:00-16:30 
Wystawa: 
Galeria Wystaw Czasowych / poziom -1 
godz. 18:00

Program

Tegoroczny „23 Wschodni Salon Sztuki Lublin 2018” wzorem lat ubiegłych będzie realizowany we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS, Instytutem Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Udział w wystawie wezmą artyści reprezentujących różne dziedziny sztuki (malarstwo, rzeźba, fotografia, wideo). Na wystawie zostaną zaprezentowane prace będące celem aktualnych poszukiwań i osiągnięć w dziedzinie twórczości.
Celem wystawy i konferencji jest między innymi dialog międzykulturowy, ocena zmian zachodzących w sztukach plastycznych oraz próba odpowiedzi na temat roli sztuki i artysty w kontekście Art. Worldu. Otwarta formuła wydarzenia umożliwia uwzględnienie różnorodnych tendencji poszukiwań w obrębie szeroko rozumianej sztuki współczesnej. Ekspozycji będzie towarzyszyć cykl wykładów w ramach VII konferencja naukowej „Sztuka, jako przestrzeńwolności?” z udziałem zaproszonych gości z czołowych ośrodków akademickich w Polsce.

Czytaj więcej...

Wystawa malarstwa

baner-01Zapraszamy wszystkich na wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Mitury, który odbędzie się 16.11.2018 o godz. 17.30 w Galerii WOK ul. Dolna Panny Marii 3 , Lublin. 

 

Wystawa Michała Kawalca

 

kawalec zaproszenie 30-11-18-17-00
Zapraszamy na wystawę Michała Kawalca. Wernisaż wystawy 30.11.2018r. , o godz.17: oo w  Domu Kultury LSM , ul. Konrada Wallenroda 4a w Lublinie.

Zapraszamy na wystawę jubileuszową Małgorzaty Wzorek

zaproszenie Małgorzata WzorekSerdecznie zapraszamy na wystawę Małgorzaty Wzorek pt: "25 lat wokół Lublina", dn. 16 listopada 2018r. o godz. 18.00 w Galerii po 111 schodach Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 , ul. Bernardyńska 14a w Lublinie.

 

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa Jolanty Słomianowskiej

zaproszenie slomianowskaZapraszamy na wystawę Jolanty Słomianowskiej w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 28.11.2018r. , o godz.18: oo w  Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 , ul. Bernardyńska 14a w Lublinie.

Jolanta Słomianowska
Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała 1976 r. Studiowała rzeźbę, specjalizację z medalierstwa uzyskała w pracowni prof. Zofii Demkowskiej. Pracuje twórczo w dziedzinie rzeźby i medalierstwa. W dorobku ma realizacje monumentalne, medale unikatowe wykonane techniką odlewu oraz medale bite stemplem w Mennicy Państwowej w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie, członkiem FIDEM oraz Zrzeszenia Polskich Artystów Medalierów. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą, m.in.: - w muzeum historii miasta Lublina (wystawa indywidualna, 1992) - w galerii ZPAP „pod podłogą”, wystawa indywidualna, 2007-2008 - w Muzeum Lubelskim w Lublinie, wystawa indywidualna, 2013 - na wystawach FIDEM, od 1990 do 2012, Helsinki, Brithish Museum – London, Hungarian National Gallery – Budapest, Neuchatel – Swiss, Weimar\Berlin - Deutchland, Monnaie de Paris – France, Kongres Sexial city council\ Portugal, Tempere Art Museum\ Finland, Huterian Museum\Glasgow – Scotland - wystawy w Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu, Muzeum Miedzi w Legnicy – „Jan Paweł II w medalierstwie światowym” Prace Jolanty Słomianowskiej znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz zbiorach muzealnych w kraju i za granicą.

 

 

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa malarstwa Grażyny Grabowskiej

Grabowska-Zaproszenie A5Zapraszamy na wystawę Grażyny Grabowskiej w ramach cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Wernisaż wystawy 19.10.2018 , o godz.17.3o, w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin.

Grażyna Grabowska

Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana. Studia podyplomowe z zakresu „ Sztuka” na tejże uczelni. W swojej działalności artystycznej zajmuje się reklamą wizualną, edukacją artystyczną, pracą twórczą w zakresie malarstwa sztalugowego (olej, akryl, akwarela). Jej malarstwo ewoluuje na różnych etapach i jest niekończącym się procesem poszukiwań. Źródłem inspiracji jest szeroko rozumiany pejzaż, a raczej jego struktura, dlatego często staje się on źródłem a nie motywem. Jej koncepcja skupia się na coraz prostszych układach kompozycyjnych przybierających abstrakcyjne formy. Artystka bierze udział w wielu przeglądach i wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych otrzymując nagrody i wyróżnienia, plenerach malarskich i spotkaniach twórczych. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Za swoją działalność artystyczną nagrodzona przez Prezydenta Miasta Lublin. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa grafiki Krzysztofa Rukasza

Rukasz-Zaproszenie3Zapraszamy na wystawę grafiki Krzysztofa Rukasza. Wernisaż  wystawy 11 października 2018, godz.18.oo, w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (nowe skrzydło) IIIp., ul. Radziszewskiego 11  Lublin.

Krzysztof Rukasz

Urodzony w 1968 r. w Lublinie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie.
Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom w Pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Danuty
Kołwzan – Nowickiej w 1995 r. Od 1996 r. wykładowca UMCS w Lublinie w Zakładzie Projektowania Graficznego i Litografii prof. Piotra Lecha. W 2007 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. Zajmuje się warsztatową grafiką artystyczną, w szczególności litografią, której od ponad 25 lat jest miłośnikiem i propagatorem.
W kręgu jego zainteresowań artystycznych znajdują się również projektowanie graficzne, aerografia, pinstriping i szeroko pojęty custom painting. W swojej twórczości litograficznej łączy klasyczny druk z kamienia ze współczesnymi technikami kreacji obrazu. W dorobku posiada 22 wystaw indywidualnych i ponad 60 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Ogólnopolska Wystawa Sztuki - 45 Salon Zimowy

Stowarzyszenie Artystów Plastyków i Miłośników Sztuki „pARTja” zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Wystawie Sztuki - 45 Salon Zimowy - która odbędzie się w Radomiu.
 
Więcej informacji tutaj.

Konkurs na artystyczną aranżację przestrzeni wnętrza lobby

LOGO KRUPA GALLERYSzanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że już wkrótce we Wrocławiu będzie miało miejsce otwarcie nowej przestrzeni dla sztuki - Krupa Gallery.

Zapraszamy artystów i architektów do udziału w konkursie na artystyczną aranżację przestrzeni wnętrza lobby w nowo powstającej galerii sztuki współczesnej.

Będziemy wdzięczni za pomoc w promocji konkursu na łamach państwa portalu.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA KONCEPCJĘ ARANŻACJI LOBBY KRUPA GALLERY

Czytaj więcej...

Szacowanie Liczby Artystów w Polsce

Szanowni Państwo,

W związku z projektem, którego celem jest  oszacowanie liczby artystów w Polsce, realizowanym przez Zespół Badaczy Uniwersytetu SWPS na zlecenie Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina, zwracam się z serdeczną prośbą o wypełnienie Ankiety, do której link znajduje się poniżej:

http://ankieta.liczydlo.art/453

Projekt jest realizowany, w związku z alarmującą sytuacją Artystów i Twórców w Polsce.

 „Byt artysty cechuje niepewność- metaforyczna i dosłowna. Brak powszechnego zrozumienia dla specyfiki pracy artystycznej, z jednej strony, niepewne i nieregularne dochody, wypalenie zawodowe i brak ubezpieczeń społecznych z drugiej.

Po wielomiesięcznych, otwartych, powszechnych konsultacjach środowiskowych, które odbyły się w 2016 i 2017 roku, w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Kultury, wiele potrzeb i oczekiwań Artystów i Twórców zostało zidentyfikowanych. Na tej podstawie powstały propozycje zmian systemowych, które stworzą system uprawnień, dla tej grupy zawodowej. Proces legislacyjny wymaga określenia przewidywalnych kosztów zaproponowanych rozwiązań. Nie jest to możliwe bez oszacowania liczby potencjalnych adresatów. Pierwsze w historii powojennej Polski prace szacunkowe realizowane są przez Zespół Badaczy z Uniwersytetu SWPS na zlecenie Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina. Ich wyniki zaważą na wieloletniej sytuacji prawnej i ekonomicznej artystów i twórców w Polsce.

Dlatego Artyści, Twórcy prosimy wypełnijcie tę Ankietę i umożliwcie stworzenie systemu uprawnień, którego architektami i realizatorami, a później beneficjentami będziecie sami. To poważna sprawa. Chodzi w niej nie tylko o rzetelność przeprowadzonych badań, ale o Waszą przyszłość.”

Zespół Badaczy Uniwersytetu SWPS

Zapraszamy na wystawę Elwiry Wasak

plakat1 Obszar roboczy 1 Obszar roboczy 1Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa pt: ,,Zderzenia", dn. 14 września 2018 r. o godz. 18.00 w Galerii Wojewódzkiego Ośrodka Kultury , ul. Dolna  Panny Marii 3  w Lublinie.

Wystawa będzie trwała do do 3.10.18
 

 

Zapraszamy na wystawę Agnieszki Wójtowicz

lokSerdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa pt: ,,Człowiek tłumu. Miasto", dn. 20 września 2018 r. o godz. 18.00
Galeria ,,Gardzienice", ul. Grodzka5a w Lublinie.
 
Wystawa zrealizowana w ramach realizacji programu ,,Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami" Województwa Lubelskiego.
 

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego

malawski-Zaproszenie A55Zapraszamy na wystawę malarstwa Mieczysława Maławkiego . Wernisaż wystawy 28 września, godz.18.oo, Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Lublin ul. Krańcowa 106.

Mieczysław Maławski

Urodzony w Żytomierzu na Ukrainie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie – kierunku Sztuka Dekoracyjno-Użytkowa w 1977r. Obecnie jest profesorem Katedry Ceramiki Artystycznej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W dorobku artystycznym udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Uhonorowany Odznaką Ministra Kultury RP za rozwój kultury polskiej. Od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Prezes Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

II Konkurs Graficzny im. Jana Feliksa Piwarskiego Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

fotoO!świecenie
II Konkurs Graficzny
im. Jana Feliksa Piwarskiego
Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Ostatnia ćwierć XVIII wieku, na którą przypada powstanie królewskiej kolekcji grafiki i rysunku Stanisława Augusta, stanowiącej podstawę utworzenia Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, to czas przenikania pierwszych promieni wschodzącego romantyzmu przez ugruntowane idee oświecenia.

Racjonalna i empiryczna epoka oświecenia zaowocowała wieloma wynalazkami, takimi jak choćby maszyny optyczne służące od odrysowywania ludzkiego cienia i tworzenia tak popularnych w epoce sylwetek.
Z kolei przedstawiciele epoki romantyzmu w grze światła i cienia poszukiwali raczej nastrojowości, upatrywali w niej sposobu na poruszenie emocji.

A czym światło i cień są we współczesnej grafice warsztatowej? Czy wciąż stanowią formalne wyzwanie dla artysty? Czy opozycja lub przenikanie blasku i mroku, rozbłysku i cienia, walka kontrastów może nadal stanowić inspirację? Jakie światło najlepiej oddaje koloryt naszej epoki? Zimne jarzeniówki, ostre flesze, barwne monitory? Czy współczesność nie jest prześwietlona i czym jest dla niej mrok? Czy przypadkiem nie zjawiskiem skazanym na wyginięcie?

Zapraszamy do wspólnych poszukiwań odpowiedzi na te pytania i wzięcia udziału w naszym konkursie!
Na prace czekamy do dnia 31 października 2018 roku, pod adresem:

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Gabinet Rycin
Ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa, z dopiskiem Konkurs

regulamin i karta zgłoszenia: https://www.buw.uw.edu.pl//200gr/

Konkurs na pomnik wypędzonych Wielkopolan

granica-konkursupic1101789605205333show214 sierpnia Miasto Poznań oficjalnie ogłosiło Konkurs rzeźbiarsko-architektoniczny na pomnik upamiętniający wypędzenia Wielkopolan w czasie II wojny światowej zlokalizowany w Parku im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Informacje o konkursie dostępne są na stronach

http://www.poznan.pl/mim/main/konkurs-na-pomnik-upamietniajacy-wypedzenia-wielkopolan,p,42605,43268.html
http://bip.poznan.pl/bip/wydzial-zamowien-i-obslugi-urzedu,2218/zamowienia-publiczne/zou-xii-271-137-2018-ma,32056/

INSPIRACJE

zaproszenie INSPIRACJE1Zapraszamy na 2 wystawy zbiorowe członków Okręgu Lubelskiego ZPAP "INSPIRACJE", które odbędą się w Galerii ART ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Lublinie:


27 lipca 2018 r. o godz. 17.oo
oraz
17 sierpnia 2018 r. o godz.17.oo

Wystawa malarstwa Wioletty Winiarskiej

 

WIOLETTA WINIARSKA zaproszenie na wystawę do TPSPSerdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Wioletty Winiarskiej. Wernisaż  wystawy 31 sierpnia 2018r., godz 18.oo,  w Galeria “Przy Bramie” TPSP ul. Grodzka 34/36 w Lublinie. Wystawa czynna do 19 września.

5 Międzynarodowe spotkania ze sztuką

Zaproszenie A5-VMSZS5. Międzynarodowe spotkania ze sztuką – Lublin 2017 będą kontynuacją spotkań z 2014, 2015, 2016 i 2017 r. nawiązujących do odbywających się w latach 70-tych Lubelskich Spotkań Artystycznych, które były miejscem wymiany  interdyscyplinarnych doświadczeń artystycznych. Do udziału w plenerze  zaprosiliśmy 14 artystów plastyków z Polski i z zagranicy. Zaproszeni artyści będą uwieczniali na płótnie walory estetyczne i krajobrazowe naszego miasta.  Przez cały okres  pleneru mieszkańcy Lublina i turyści będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami z różnych środowisk twórczych. Ich wspólne spotkania autorskie będą doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o regionach pochodzenia uczestników spotkań, a dla zaproszonych gości pogłębionej wiedzy n. t. kultury polskiej i bogatej historii Lublina. Na zakończenie pleneru odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej. Na który serdecznie zapraszamy!

Wystawa poplenerowa 5 Międzynarodowych spotkań ze sztuką

Wernisaż wystawy 29.08.18 o godz. 18:00
Galeria Gardzienice
ul. Grodzka 5 A
20-112 Lublin

Spotkania autorskie z uczestnikami 5 Międzynarodowych spotkań ze sztuką

21.08- 27.08 2018 o godz. 18:00
PUB U SZEWCA
ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin

Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP - wystawa malarstwa Anny Fic-Lazor

Zapraszamy na wystawę malarstwa Anny Fic-Lazor. AFL zaproszenie 96dpiWernisaż  wystawy 17 sierpnia 2018, godz.18.0o, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury ul. Dolna Panny Marii 3, Lublin.

Anna Fic-Lazor

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie ukończyła studia na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1988). Malarstwo studiowała w pracowni Danuty Makowskiej i Rajmunda Ziemskiego, rysunek w pracowni Stefana Damskiego i Mariana Nowińskiego. Od 1987, jako konserwator dzieł sztuki, zawodowo związana z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Od 2015 jest dyrektorem tej instytucji. Zajmuje się także projektowaniem graficznym publikacji książkowych, kalendarzy, grafiki i rysunku wydawniczego, druków akcydensowych. Jest autorką scenografii kilkudziesięciu wystaw i aranżacji ekspozycji. Uprawia olej, akwarelę i gwasz, pastel, rysunek, fotografię – prace w kolekcjach prywatnych. Wystawa „Widok z okna” to studium krajobrazu, zawarte w miniaturach pejzażowych, malowanych naturalnie, bez napięcia i pretensji. Te małe, malowane przede wszystkim na deskach widoki, mające silny związek z polską tradycją obrazowania natury, to swoista synteza, wizualny ekstrakt przeżycia tego, co rejestruje oko. Uzupełnieniem są haiku – wysublimowane pejzaże malarsko-graficzne, powstałe pod wpływem fascynacji lapidarnością japońskiej poezji oraz cykle świątyń i katedr.

Konkus na opracowanie koncepcji projektowej pomnika

KONKURS  NA  OPRACOWANIE  KONCEPCJI  PROJEKTOWEJ  POMNIKA

UPAMIĘTNIAJĄCEGO  „BOHATERSKIE  MATKI  SYBIRACZKI”

NA TERENIE MUZEUM PAMIĘCI SYBIRU W BIAŁYMSTOKU.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

P r e z y d e n t   M i a s t a   B i a ł e g o s t o k u

z siedzibą: 15-950 Białystok, ul. Słonimska 1,

zaprasza  do  udziału

w konkursie rzeźbiarsko-architektonicznym

na opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego „Bohaterskie Matki Sybiraczki” na terenie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

1.    Konkurs zostanie przeprowadzony jako otwarty, jednoetapowy, o charakterze realizacyjnym, w którym uczestnicy konkursu składają „Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie”, a Zamawiający dopuszcza i zaprasza do składania prac konkursowych uczestników spełniających warunki określone w regulaminie konkursu.

Czytaj więcej...

Wystawy "Inspiracje"

10411142 841219792577863 1475711094269035281 n

Okręg Lubelski Związku Polskich Artystów Plastyków organizuje 2 wystawy podsumowujące działalność Galerii Art. Chęć udziału w wystawach „Inspiracje” należy zgłaszać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z kompletem materiałów.

Warunkiem uczestnictwa jest:

1. Przesłanie na adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 lipca 2018 r. (nieprzekraczalny termin) materiałów do katalogu :

                - zdjęcie autora ( min. 1300 pikseli dłuższy bok)

                -zdjęcie pracy z opisem „autor, tytuł, wymiary, technika, rok powstania”

                - krótka notka o artyście (do 500 znaków)

2. Wpłacenie 100 zł darowizny dla ZPAP i opłacanie składek za 2018 r.

Zarząd ZPAP wybierze uczestników wystawy, którzy zostaną poinformowani mailowo o terminie dostarczenia prac.

SFbBox by website